KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
10-11-20 14:01  Odp: Po śmierci modelarza
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie ma co się łudzić. Praktycznie każda kolekcja CZEGOKOLWIEK zostaje rozdysponowana przez spadkobierców, bo niezwykle rzadkie są przypadki, gdy któryś z nich interesuje się akurat tym samym i kolekcję przejmuje, w celu jej rozbudowywania. Widziałem wiele takich sytuacji w serialu dokumentalnym "Łowcy staroci" (Discovery Channel), kiedy to spadkobiercy bez wahania wyprzedają tworzone przez wiele lat z mozołem wspaniałe niekiedy kolekcje.

Ja wyciągnąłem z tego wniosek, i dlatego - jak niektórzy z Was być może pamiętają - wyzbyłem się mnóstwa książek o okrętach. Książek które znałem już pamięć, a które z tego powodu jedynie ozdabiały moje półki. Mam 69, zdrowie takie sobie, i nie chcę, aby moje dzieci miały "potem" kłopot z pozbywaniem się mnóstwa gratów po mnie :-) Setki WIELOKROTNIE PRZECZYTANYCH już książek oddałem także do "ekoportów", tych, które przyjmują książki, wystawiając je potem na półki, skąd każdy chętny może je sobie zabrać. Dzięki temu mam na półkach góra 300-400 książek, a do niedawna było ich klika razy więcej. Niestety co miesiąc kupuję kilka nowych książek :-)

I na koniec: Twój pomysł o zbieraniu kartonowych modeli przez muzea jest fantastyczny! Pogadam o tym pomyśle z kimś "wiele mogącym" w Szczecinie (gdzie mamy ZNAKOMITE, FENOMENALNE Muzeum Komunikacji)!

--

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Po śmierci modelarza  nowe
Bart 1446 10-11-20 12:28
 Odp: Po śmierci modelarza  nowe
Akra 115 10-11-20 14:01
 Odp: Po śmierci modelarza  nowe
Mucha 113 10-11-20 14:14
 Odp: Po śmierci modelarza  nowe
Andreas 284 10-11-20 15:55
 Odp: Po śmierci modelarza  nowe
Najger 198 12-05-21 09:23

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024