KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
12-10-20 20:41  Mesiu
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3

Panowie, pseudo-galeryja z pseudo-relacyją.

Po ośmiu latach papierowego próżniactwa wspartego lenistwem nałogowem wziełem sie i spiełem sie i padło na mesia,
bo każden tu musi mieć swojego mesia.

Tenże tu ci mesiu, jest jak stare MMy z dawnych czasów, bez wnętrza kabiny i wnęk podwozia.

Owiewka będzie wymieniona, jest tylko w dwóch punktach heftnięta.
Mesiu nie jest retuszowany ani niczem malowany, ino koła są maznięte czarnem mazakiem i lakierem do panznokci i sie świecą.
Widoczne wszędzie kółpaki od śruby napędowej to kólpaki próbne, a tera rezerwowe.

Kółpak na mojem mesiu jest obrotowy i sie obraca ja sie dmuchnie na śrube napędową, żeby było jak w rzeczywistości.

Wkrótce niebawem, abo jeszcze pózniej, wstawie pseudo relacyje z budowy tegoż tu mesia.

--
brystol jest gupi ! la-la-laaa- la -la !

Odpowiedz na tę wiadomość 

12-10-20 21:00  Odp: Mesiu
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Elegancko, zwłaszcza że urlop był długi :) zauważyłem błąd na stateczniku pionowym. Hakenkrojc na prawej burcie jest lustrzanym odbiciem. Czemu nie dałeś na główną, tylko do Carton Cafe?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

14-10-20 03:39  Odp: Mesiu
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3

Panowie, pseudo-relacyja
Mesiu zlepiony z wydruku cyfrowego na plujce, pomniejszony do skali 1:82/, wyliczyłem to matematycznie z wielkiem trudem, ale jakoś tam.

Zmniejszyłem mesia, bo nie mam miejsca w ziemiance na jakieś kurzołapy wiszące na ścianie, abo u sufitu,
a tak to se moge go do kieszeni schowac, abo do szuflady, jak goście przyjdą,
żeby nie widzieli i myśleli, że do reszty zgupłem i jakieś bzdety z papieru na stare lata lepię.
A i warsztat pracy nie zajmuje miejsca na stole, ino tyle co format Małego modelarza, a elementa mesia mieszczą się w pudełku wielkości mydelniczki.

Jak go se lepiłem, to cały czas mie kusiło, żeby go zrobić tak jak w rzeczywistości, bo taki jakiś frajdolajski mie sie wydawał.
No to dorobiłem we własnem zakresie, obrotowy kółpak, potem krzesło pilota, ratunkowe z silnikiem rakietowem z tyłu za oparciem krzesła/jak w rzeczywistości
no i oczywiście figurke pilota, ale bez nóg, ramion i tułowia/ale zawsze se można pomyśleć, że to taki jak w rzeczywistości.

A żeby już było całkiem jak w rzeczywistości, to dorobiłem dzwięki i hałasy, tzn. dzwięk mesiowego silnika przy rozruchu WR WRRRRR

Potem dzwięk w locie, stabilny RRRRRR

i jeszcze dzwięk przelatującego mesia z maksymalną szybkościa SZSZZZZ

Aby było jeszcze bardziej w rzeczywistości, to trzymając mesia w ręce przemieszczałem sie szybko,
symulując lot mesia, wydając przy tem z siebie wymienione wcześniej dzwięki, dodatkowo FIUUUU, FIUUUU na zakrętach.

Panowie, jest jakiś taki dziwny obyczaj na forumach, że ludziska grosiki przy swoich modelach umieszczają, tak jakby na tace, abo datek jaki?
nie bede dziadował tu z jakiemiś grosikami, a co tam, dam stówe.

A nawet i w pseudo relacyji nie może zabraknąć palcówki.

Panowie, dzwięki wykonane są prawie w czystem standardzie, karton i drewno, ale drewno to tak jakby ojciec kartonu.

--

14-10-20 06:35  Odp: Mesiu
yak   

:-)

14-10-20 09:56  Odp: Mesiu
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 30
Galerie - 29

- 9

Moc jest z Tobą !
Się uprzejmnie zapytowywuję a co z matką drzewnianą ?

14-10-20 20:59  Odp: Mesiu
ceva 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35

- 4

Śliczny mesio i jakie czytelne dźwieki wydaje, mniut. :-)
A co to w ogóle za mesio, bo jak się na hitlerowskiej technice nie wyznaję.

ps. żadnego retuszu powiadasz? Nawet odrobiny rozszerzonego retuszu? Nic? A klej? Jaki klej stosowałeś? Ten polecany na wszystkich forach przez najbardziej znamienitego modelarza, czy jakiś inny?

:-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI

14-10-20 22:18  Odp: Mesiu
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3

To mesiu 309.
Na niem nie bylo co retuszowac, bo wydrukowalem go na papierze 80 g, kanty sa cienkie i jak co sie bieli, to mnie to osobiscie ani gryzie ani pieści.
"Retusz" to koła i kanty sruby napędowej na kółpaku, bo pogrubione, a umazane czarnem mazakiem i zwykłą kredką, nie wodną, tylko taką zwykłą z tornistra przedszkolaka, coś jakby oliwkowozielona.

Chołubionego tuże i gdzie indziej bcg nigdy nie używałem.
Używam pachnącego dawnem Hermolem, UHU rozcieńczonego acetonem, żeby nie ciągnął nitek, no i oczywiśćie dzisiejsze podróby Butaprenu oraz wikolowate do drewna w różnem rozcieńczeniu.

--

26-10-20 21:00  Odp: Mesiu
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3

Panowie, mesiu ma kolesia.
To jest Spiciu.
Spiciu jest mały, bo jest z Małego Modelarza.

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1