KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 73Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-10-17 13:11  Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co tam słychać z budową promu dla PŻB, może ktoś coś wie ?
Było uroczyste, szumnie rozpropagowane wbicie gwoździa w stępkę więc już chyba blachy kadłuba zrobiono, a może i nie i wszystko j...bło !

 
12-10-17 17:42  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie dzieje się NIC. Parę zespawanych blach - o, przepraszam: stępka, oczywiście - blokuje jedną z pochylni, uniemożliwiając korzystanie z niej innym firmom (a są chętni na wykorzystanie tej pochylni).
Biuro projektowe które miało sporządzić plany promu szuka wszędzie klientów na swoje usługi, żeby ludzie mieli zajęcie i żeby było z czego im płacić.

 
12-10-17 18:05  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Niczewo, niczewo, poczekamy, zobaczymy... :-)

 
12-10-17 22:01  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie napiszę coś tematycznie niezwiązanego z promem, ale akurat ze Szczecinem jak
najbardziej. Wczoraj zajrzałem do portu, chciałem odwiedzić tak znienacka Janusza - jeszcze
latem spotkał mnie przed domem. Przywitał się, a ja po parunastu sekundach przypomniałem sobie , kto to jest. Janusz - zaczynał pracę w porcie , na Basenie Górniczym, na Nabrzeżu Katowickim pomagałem MU wdrożyć się w pracę dysponencką , na statkach , z ludźmi. A Katowickie to było nabrzeże najcięższe do pracy : prawie 500 metrów nabrzeża, 6 torów, 6 dźwigów ( wtedy tyle było ). A było to w latach 1984-85. Janusz zaprosił mnie do portu, no i wczoraj zajrzałem. Oczywiście , jak się przychodzi znienacka to się zastaje zamknięte drzwi, ale to nie jest tematem mojego wypracowania... Uwagę moją przyciągnął statek zacumowany
przy nabrzeżu , masowiec, z niedźwiedziem na kominie. Z daleka poznałem charakterystyczny układ mostka. Zobaczyłem nazwę i oczom własnym nie mogłem uwierzyć :
m/s KUŹMA MININ. Pamiętam doskonale ten statek z pracy na Katowickim ( lata 1984-1985). Masowce fińskiej budowy,tak ok.17 tys.DWT. Wtedy miały tak z 5-6 lat. Razem z Mininem zawijał regularnie Dmitrij Pożarskij, statki przywoziły apatyty do Polic, apatyty ładowano na wagony lub pływakiem na barki. Aż trudno w to uwierzyć, ale to jest ten sam
statek !! Szok !!
Widać Finowie robili dla Sojuzu wyjątkowo trwałe statki. Już to kiedyś pisałem, pewnie i teraz
w naszym porcie mało kto wie, obaj Panowie - Minin i Pożarski byli przywódcami powstania
przeciwko Polakom w 1612 roku zakończonym odbiciem Moskwy i w sumie klęską naszych
wojsk. Aha statek teraz dobił do nabrzeża Górnośląskiego - tam też pracowałem ładne kilka lat.. Wróciły wspomnienia, ile się człowiek naganiał po nabrzeżu , na statkach.
Kuźma Minin jeszcze pływa. Jak pojawi się w Szczecinie jeszcze Pożarskij, to Rosjanie
będą cały czas konsekwentni w przypominaniu nam porażek naszych Królów.....
A co do promu - może lepiej na razie spuścić zasłonę milczenia. :-)))))))

 
12-10-17 23:05  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Theo jak następnym razem pojawią się te statki, to przypomnij im gdzie są-metodą hiszpańskich konkwistadorów. Krzyż, szabla alleluja i do przodu. Albo zaproponuj MW ,,admirała" Macierewicza wpuszczanie do Szczecina tylko statków zachodnich. Co tam kontrakty i umowy handlowe, nie będzie Ruski pluł nam w twarz. A jak już tak wybiórczo cytujesz historię to może warto poczytać jak to naprawdę było;

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska_(1609%E2%80%931618)

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
12-10-17 23:05  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Edekyogi 

 

Rosjanie piszą tak:
Bulk carrier projektu 743 budowany w dwóch seriach:
- typu Dmitrij Donskoj ( w tym Kuźma Minin i Dmitrij Pożarskij) - 13 statków budowanych od 1977 roku;
- typu Michaił Striekałowskij - 14 jednostek budowanych od 1981 roku.
stocznia Warnowwerft, Warnemunde, NRD


Czyli raczej nie fińskiej budowy

Post zmieniony (12-10-17 23:08)

 
13-10-17 10:36  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widocznie pamięć mnie zawiodła.. Ale z przekazu załogantów wynikało, że statki robili dla nich Finowie.Może też i coś pokręciłem, bo statki są przystosowane do żeglugi w lodach i mogły wtedy też i pływać z ładunkami do Finów... A jak "Enerdowo " - to proszę jakie długowieczne jednostki zrobili !!
A co do historii - nie cytowałem jej wybiórczo, akurat dwaj Panowie : Minin i Pożarskij są traktowani jak niemalże bogowie. Z tej serii statków jeszcze kilka innych zawijało do Szczecina, pamiętam m/s Zoja Kostodiemianskaja ( to chyba była pilotka WWS ). Lekko licząc statki dobijają 40 lat ! I wyładunek apatytów nie był kłopotliwy, statki z ładowniami samotrymującymi. :-))))

 
13-10-17 12:11  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To tego położenia niby-stępki podobno przekonał rządowych prezes PŻB, a teraz twierdzi:

Odebraliśmy projekt kontraktowy nowego promu [WESTCON, Szczecin], do którego zostały wniesione zastrzeżenia ze strony stoczni. Na dniach będą sformalizowane wszystkie nasze życzenia co do jednostki i wtedy stocznia przyjdzie do projektu technicznego, czyli głównego” – powiedział Redmerski. Jak zaznaczył, prace na projektem technicznym będą trwały minimum sześć miesięcy.

Prezes PŻB zapowiedział, że do końca października zakończone zostaną badania rynku oraz audyt stoczni, które były wykonywane na zlecenie banków. „Po naszej stronie będzie już wykonana cała praca, w tym nakreślony projekt kontraktowy. Z drugiej strony, banki dostaną wszystkie dokumenty od zarządu PŻB, które są potrzebne do podjęcia decyzji. Decyzja dotycząca finansowania musi zapaść przed końcem roku” – dodał.

„Cięcie blachy, czyli właściwa budowa promu rozpocznie się pod koniec pierwszego kwartału lub na początku drugiego kwartału 2018 r.” – zapowiedział Redmerski.

„Rozmawiałem z armatorami z Grecji, że od momentu podjęcia decyzji o budowie promu do momentu jej rozpoczęcia, to jest proces, który trwa ok. 18 miesięcy. Wydawało nam się w Polsce, że zrobimy to szybciej, ale niestety, to tyle właśnie trwa” – podkreślił.

W sumie chyba lepiej było sobie darować kładzenie tych kilku zespawanych blach, a sfinalizować wszystko by faktycznie sensownie zacząć budowę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

całość

http://www.portalmorski.pl/stocznie-statki/37222-polska-zegluga-baltycka-odebrala-projekt-kontraktowy-nowego-promu

--
Sven

HMS Ark Royal

 
13-10-17 12:39  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem pierwsze prace związane z budową sekcji Stocznia rozpocznie na przełomie 2017 i 2018 r; następnie w czerwcu 2018 r. rozpocznie się cykl pochylniany; w 2019 r. jednostka będzie gotowa do zwodowania, a na początku 2020 do przekazania armatorowi."

 
13-10-17 13:23  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W dzisiejszym , szczecińskim wydaniu GW Rafał Zahorski bardzo szeroko i wnikliwie zajmuje się Stocznią "Gryfia" . Warto poczytać, pisze też i promie , zajrzyjcie. :-))))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 73Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024