KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-02-20 10:40  Dlaczego nikt nigdy nie wydał modeli tych okrętów?
Kokos   

Dzień dobry. Postanowiłem tutaj napisać gdyż na forum Konradusa są i projektanci i wydawcy i osoby które znają się na modelarstwie 10 razy bardziej ode mnie i znają jednych i drugich :) . Modelarstwem zajmuje się odkąd zakupiłem w kiosku model pancernika Vanguard, od tego czasu skleiłem mnóstwo okrętów, miałem przerwe od klejenia i znowu wróciłem do hobby. Wszystko to trwa już kilkadziesiąt lat. Przez ten czas zostały wydane modele praktycznie wszystkich okrętów nawet japońskich, niektóre po 2,3 razy nawet tak skomplikowane jak Takao, Fuso, Ise, Akagi.... po za jednym typem. Chodzi mi o ciężkie krążowniki Kako, Aoba, Kinugasa, Furutaka. Dlaczego okręty te są pomijane przez projektantów, w końcu taka Aoba przetrwała wojne więc dokumentacja fotograficzna i rysunkowa powinna być bogata. Sama budowa też wydaje sie prosta mała nadbudówka z przodu jeszcze mniejsza po środku i z tyłu. Okręty te były w końcu bardzo zasłużone w walkach o Guadalcanal. Ciekawi mnie czy doczekam sie modelu któregokolwiek z wymienionych okrętów. Pozdrawiam wszystkich

 
15-02-20 12:20  Odp: Dlaczego nikt nigdy nie wydał modeli tych okrętów?
Grigorij     

z tego samego powodu co nie można znaleźć idelanie zaprojektowanego Essexa (zawsze są jakieś potknięcia) walczącego również o Guadalcanal, który również przetrwał 2WW i był co prawda z modyfikacjami długie lata eksploatowany po niej. Pozdrawiam

 
15-02-20 22:16  Odp: Dlaczego nikt nigdy nie wydał modeli tych okrętów?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest cała masa modeli nie wydanych. Może przyczyna jest banalna i po prostu nikt odważny się za nie nie wziął.

Devastator, Furutaka, BV 222, niemiecke okręty podwodne z I Wojny Światowej, Ehhh masa tematów...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-02-20 07:27  Odp: Dlaczego nikt nigdy nie wydał modeli tych okrętów?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Niewykluczone, że dotarcie do dobrych planów niektórych okrętów jest po prostu niemożliwe.

 
17-02-20 18:52  Odp: Dlaczego nikt nigdy nie wydał modeli tych okrętów?
Kokos   

Dziękuję za odzew. Pomijając skale i dokładność ESSEX został wydany przez Małego Modelarza, nawet go mam (jestem raczej standardowcem w klejeniu) , jeżeli zaś chodzi o plany to też mam w domu Profile Morskie z planami krążownika Furutaka. Myślę że fajnie by było gdyby ktoś sie odważył zaprojektować któryś z tej czwórki. Wiem że jest tutaj sporo osób które cenią dokładność i zgodność z oryginałem ale chyba lepiej skleić model wydany najdokładniej na podstawie posiadanych planów którego nigdy jeszcze nie było niż nie skleić go wogóle lub skleić po raz 3 Takao bo znaleziono jakieś superdokładne plany i poprawiono co nieco :). Na chwile obecną po stronie japońskiej są to jedyne duże okręty nigdy nie wydane a szkoda. Co do niewydanych modeli to myślę że projektanci powinny pójść właśnie w kierunku wydawania modeli które do tej pory nie były dostępne lub były w sprzedaży bardzo dawno. Wg mnie robienie modeli które były już na przestrzeni do kilku lat i sie dublują jak np. Tone ( DB) i Chikuma (GPM) jest troszke bez sensu.

 
17-02-20 21:54  Odp: Dlaczego nikt nigdy nie wydał modeli tych okrętów?
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spokojnie. Spory potencjał widzę w wydawnictwie Avangard. Marzył mi się Ryujo i jest a nie przypuszczałem, że taki piękny wydawniczy dzień nadejdzie. Akashi też niczego sobie. Sklejone? więc nie marudzić, kleić co jest i czekać na nowe :D

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024