KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-01-20 17:19  Urządzenie pokoju modelarskiego.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej moi mili.
Przeciąga mi się budowa domu ponieważ zdecydowałem się w międzyczasie na dość konkretną rozbudowę.
Doszło mi 50m2 powierzchni na piętrze z czego 1/4 zarezerwowała żona na suszarnię, część poszła na regały z modelami okrętów, gabloty z motylami jak i mały kącik rtv. Pod modelarstwo mam powierzchnię 3 na 4 metry.

Dajcie jakieś propozycje jak byście urządzili taki, nazwijmy to modelarski gabinet. Przydadzą się jakiekolwiek inspiracje.
Zdrów

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
30-01-20 20:54  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dwie sugestie.

1 - blat na szerokość ściany, głębokość 80 cm. Idealne miejsce na sklejanie i pasowanie wielkich okrętów.

2 - na ścianie plansza metalowa z magnesami celem wieszania planów i rysunków. Bardziej idealna, na wymiar taki aby użyć rzutnika o ile taki wykorzystujesz.

Ja byłem zmuszony zrobić sobie biurko modelarskie, jezdliwe ze składanym blatem, ale i tak kleję w kuchni... Biurko jest niestety uziemione.

Pięknie jest mieć własną pracownię

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-01-20 22:45  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do tablicy na plany i rysuny to bingo bo tego nie przewidziałem. Dzięki !!

Biurko już mam od dawna i się z nim nie rozstanę. Będzie stało na środku, na wprost TV :)

Biurko

Na tym górnym trzymam kadłuby przykryte roboczą gablotą.
Przerobiłem je podświetlając oba blaty od spodu taśmami LED, zresztą w tym celu pociągnąłem zasilanie w podłogę żeby się nie potykać o kable.


Co do tego pokoju to wolałbym aby w jego miejscu był taras nad garażem tak jak to mam w projekcie. Kosztuje mnie to masę roboty bo całą rozbudowę przeprowadziłem samemu nie wspomniawszy ile kasy to zjadło. Już pewnie bym dawno mieszkał.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
31-01-20 15:51  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gdzieś się przewinęło stwierdzenie, że blisko ma być suszarnia...
Zatem wysoka wilgotność i do tego zmienna ( mokre pranie- najwyższa, przerwa między praniami-najniższa...).
Trzeba pomyśleć o dobrej wentylacji tak suszarni jak i modelarni...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-01-20 20:10  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Suszarnia za ścianką z profili, wełny i płyt GK więc prawidłowa wentylacja jest konieczna. Tu akurat zainwestowałem wcześniej już na etapie projektu budowlanego w odpowiednie urządzenie.

Może ktoś będzie zorientowany w temacie. Chciałem zrobić zamykaną komorę do malowania aerografem z wyciągiem. W pobliżu miejsca gdzie miałaby się ona znajdować mam gniazdo odkurzacza centralnego i może warto byłoby to wykorzystać. Jak wyglądają takie komory? Jest sens w ogóle się tym głowić? Jakiś filtr, żeby nie zapaprać układu myślę, że byłbym w stanie sobie zorganizować.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
31-01-20 20:41  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Komora to przerost formy nad treścią. Trzeba by było odizolowac fragment pracowni, zrobić odrębny wyciąg, specjalny filtr na wejściu i wyjściu z komory, wydajny wentylator. Ja bym odpuścił. Ewentualnie może coś na kształt komory piaskarki?

https://www.google.com/search?q=piaskarka&client=ms-android-tmobile-pl&prmd=svin&sxsrf=ACYBGNS5EDDW3FAprs-ShXbCFAOvQ9Th8A:1580499545022&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiUiMvPy67nAhUSIlAKHYYHCTIQ_AUoA3oECA0QAw&cshid=1580499608492&biw=360&bih=512&dpr=2#imgrc=zN6PMazgebOXvM

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
01-02-20 09:49  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ważna sprawa, bardzo ważna a mianowicie oświetlenie. Proponuję zamontować dwie lampki kreślarskie z lewej/prawej strony biurka.

 
01-02-20 15:28  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszard myślę i myślę nad Twoją radą i okazuje się że była bardzo pomocna. Za plecami będę miał skos i już wiem jak go wykorzystać.
Zamontuję po lewej i prawej stronie oświetlenie dodatkowe, jak znajdę to na ruchomym wysięgniku. Będę mógł doświetlić blat roboczy niemal idealnie. Wielkie dzięki.

Daruję sobie komorę do aerografu bo okaże się że w ogóle nie wyjdę z tego pokoju :) a tak to będę miał pretekst żeby iść do kotłowni.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
01-02-20 16:52  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Parę lat temu znalazłem po choinką ;-) takie ustrojstwo:



Okrągła lampa ledowa z lupą pośrodku.
Daje się "gibać" we wszystkie strony i ustawiać oświetlenie pod dowolnym kątem, a po otwarciu klapki jako lupa daje całkiem dobre powiększenie.
Taka lampolupa jest całkiem dobra np do przyklejania drobnych elementów.
Do precyzyjnych prac wolę nadal lupę okularową - nakładaną na głowę, ale jeśli się ją nosi dłuższy czas, to jest trochę niewygodna.

 
02-02-20 09:10  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Vwsmoku mam coś w tym stylu i faktycznie jest to bardzo pomocne.
W moim przypadku jest to lampa podłogowa, dość wysoka, dająca się gibać w każdym kierunku i rzucająca bardzo dobre światło. Do lupy jakoś się nie przekonałem.

Co do doswietlenia to mogę się skupić na stworzeniu kącika specjalnie przeznaczonego do fotografowania modeli. Choć w przypadku okrętów to raczej będzie spory kąt.
Zawsze miałem z tym problem może teraz udałoby się coś zaradzić.
Jeśli macie ochotę to możecie pokazać jak wyglądają Wasze stanowiska do fotografowania modeli.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024