KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-01-20 17:12  [G] Pudełko na wręgi laserowe - projekt własny
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Przedstawiam Wam projekt mojego autorstwa.

Pomysł zrodził się podczas wczorajszych porządków w szafce z modelami. O wręgi laserowe należy dbać, są one wszak delikatne. Luzem - nie bardzo. Wpadłem więc na genialny pomysł zmajstrowania takiego oto pudełka:



Zrobione na wymiar, pod wegi formatu A4, wysokość ok. 5 cm. Zrobiłem z zapasem. Do budowy użyłem kartonu od jakiejś przesyłki, który nie zdążył jeszcze wylądować na makulaturze. Należy pamiętać, aby pokrywka była nieco większa, aby pudełko ładnie się zamknęło.




Łączenia wzmocniłem zszywaczem, są również sklejone. Zszywki zamaskowałem - jak i również zabezpieczyłem przed skaleczeniem się - taśmą papierową oraz nakleiłem piękne obrazki - tak dla ozdoby.



Najlepsze w tym projekcie jest to, że oprócz dowolnego wymiaru i wysokości (ja zdecydowałem się na A4 gdyż takie zestawy wręg posiadam), pudełko możemy sobie dowolnie przyozdobić! Ja zdecydowałem się na okładki i grafiki z ulotki Kartonowej Kolekcji, gdyż taką miałem pod ręką. Klejone na klej Hemol.



Na jednym boku - można również na każdym - naniosłem flamastrem napis, coby pamiętać, co się w pudełku znajduje.

Polecam każdemu wykonanie takiego pudełka. Nie jest to projekt trudny, a bardzo porządkujący naszą szafę, zabezpiecza wręgi przed zniszczeniem, a i wygląda bardzo estetycznie. Ponadto, jesteśmy eko, a to teraz się ceni, gdyż wykorzystujemy powtórnie użyte wcześniej materiały.



--

Post zmieniony (27-01-20 17:15)

 
27-01-20 18:18  Odp: [G] Pudełko na wręgi laserowe - projekt własny
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Jest moc ;) w tym pudełku;)

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
27-01-20 19:41  Odp: [G] Pudełko na wręgi laserowe - projekt własny
klint   

Tak tak jest moc:)

 
27-01-20 20:25  Odp: [G] Pudełko na wręgi laserowe - projekt własny
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy są pliki pod laser?

--
Pozdrawiam
Radek

 
27-01-20 21:02  Odp: [G] Pudełko na wręgi laserowe - projekt własny
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Niestety nie... Jest to opracowanie starą metodą, "z ręki". Nie komputerowe.

--
54323031

 
27-01-20 22:13  Odp: [G] Pudełko na wręgi laserowe - projekt własny
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak tylko zapytałem, bo spasowanie części jest genialne, zresztą jak cały projekt!

--
Pozdrawiam
Radek

 
28-01-20 12:27  Odp: [G] Pudełko na wręgi laserowe - projekt własny
Lesio73 

 

Nacinałeś zagięcia czy tylko paginowałeś?

 
28-01-20 14:14  Odp: [G] Pudełko na wręgi laserowe - projekt własny
henrykk   

Czy to jest to, co z definicji jest określone jako troll?

--

Post zmieniony (28-01-20 17:23)

 
28-01-20 20:18  Odp: [G] Pudełko na wręgi laserowe - projekt własny
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nie wiem czemu ten post i ta „dyskusja” ma służyć... może moderator by się wypowiedział ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-01-20 21:12  Odp: [G] Pudełko na wręgi laserowe - projekt własny
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

@Lesio
Tylko paginowałem. Użyłem takiego szpikulca. Nacinanie uznałem za zbędne.

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024