KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
10-02-20 10:55  Odp: 1-2-3/2015 MM
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Ale ciekawostką jest, że tylko te w miarę nowe modele (najdalej z połowy lat 90-ych) są wznawiane

 
10-02-20 12:51  Odp: 1-2-3/2015 MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Autorzy wcześniejszych wycinanek prawdopodobnie już nie żyją, a problem praw autorskich jest "nieprzeskakiwaliny" - taka moja teza...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-02-20 20:40  Odp: 1-2-3/2015 MM
Grigorij     

Wcześniejsze można kupić w formie reprintów w LOKu, poza tym z tego co wiem to prawo do ... po części należy do wydawnictwa,
może forumowy Kolega Chopin ma większa wiedzę na ten temat. Poza tym nie wiem czy komuś by się chciało grzebać np.: w P-70 Zwickau ?

 
11-02-20 00:31  Odp: 1-2-3/2015 MM
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przywołany do tablicy, lekko nie na temat, odpowiadam:
prawa autorskie są niezbywalne i przypisane li i wyłącznie autorowi projektu, utworu, dzieła.
prawa majątkowe autor, projektu, utworu, dzieła, może zbyć na rzecz osób i/lub podmiotów trzecich w całości lub częściowo, wieczyście lub z ograniczeniem czasowym...
To tak w skrócie.
To ja sobie znikam.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-02-20 07:42  Odp: 1-2-3/2015 MM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Grigorij - prawo nie należy do wydawnictw, nawet po części. Dla przykładu, gdy MM wznawia niektóre moje modele, przerysowane komputerowo przez pana Staszałka, (obecnie w planach jest "Belleau Wood"), zawsze dostaję wynagrodzenie, jako autor. To nie są duże sumy, ale na kilka kartonów Wyborowej wystarczy :-)

Prawdę mówiąc nie każdy jest tak uczciwy jak MM i np. parę ładnych lat temu białostocki Gomix wznowił mojego "Tone" (pierwsze wydanie było we Fly Model), bezczelnie ODMAWIAJĄC wypłacenia mi gratyfikacji.

Niektóre wspaniałe modele nie są wznawiane - np. Mistrza Jakucia! - bo jak sądzę MM nie ma pojęcia, jak dotrzeć do Jego spadkobierców, a zatem i właścicieli praw autorskich.

 
17-02-20 08:10  Odp: 1-2-3/2015 MM
yak   

Gdybym był tak złośliwy, yak :-) jestem to bym poradził "trza było iść do sądu", ale pamiętam z innych wpisów co sąd zawyrokował. I dopiero ten wyrok nazywałbym bezczelnym.

 
25-02-20 08:50  Odp: 1-2-3/2015 MM
Grigorij     

Ponoiwię pytanie : Co z tym zakładem ? Jakie typy na następny model ?

 
25-02-20 20:57  Odp: 1-2-3/2015 MM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lotniskowiec, Belleau Wood

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
26-02-20 07:33  Odp: 1-2-3/2015 MM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Na stronie http://www.mazowszelok.pl/maly-modelarz czytam:

W następnym numerze
• Okręt kapitana Jamesa Cooka HMS „Endeavour”
• Model opracował - Lech Zyzański
• Rysunek barwny na okładce - Paweł Mularczyk
• Model w skali - 1:100

To chyba aktualna informacja?

--

 
26-02-20 10:03  Odp: 1-2-3/2015 MM
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Akra, nie sądzę, skoro wisi Mitchell 10-11-12/2012 i następny ma być Endeavour to chyba stare informacje, bo istotnie 1-2-3/2013 wydany był Endeavour, a po nich jeszcze kilka modeli. Nie sądziłem, że mają takie zaległości w aktualizacjach.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024