KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 21Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
03-02-20 00:30  Odp: Nieustający konkurs CXLIX
yak   

Die Deutschen Erd- und Steinwerke DEST. Takie zaplecze kamieniarskie na potrzeby budowlane 13 letniej rzeszy.

 
03-02-20 09:06  Odp: Nieustający konkurs CXLIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chciałem pomędzić, abyś sprecyzował o jakie "potrzeby budowlane" chodziło,
ale nie bede taki, wystarczy żem gupi jest.

Dopowiem cytując:

"W styczniu 1937 roku Speer został mianowany Generalnym Inspektorem Budowlanym Stolicy Rzeszy (GBI).
Jego zadaniem było przygotowanie planów nowego Berlina, który miał nosić nazwę Germania.

Na budowę "Stolicy Świata" przeznaczono nieograniczone fundusze.
W tym celu w kwietniu 1938 roku SS założyła Deutsche Erd und Steinwerke GmbH, czyli Niemieckie Roboty Ziemne i Kamieniołomy (DEST).

Została ona sfinansowana przez Speera z budżetu GBI.
Przy ścisłym porozumieniu z architektem wybudowano nowe obozy koncentracyjne w Oranienburgu, Flosenburgu, Mauthausen, Gusen, Gross-Rosen i Natzweiler, by wydobywać kamień i produkować cegły dla projektu Germania.

W obozach tych panowały nieludzkie warunki.
Stanowiło to integralną część metody "eksterminacji przez pracę" stosowanej przez Himmlera.
Speer miał szczęscie, że w oskarżeniu pominięto ten aspekt jego pracy jako architekta, kiedy stanął przed trybunałem w Norymberdze jako zbrodniarz wojenny.
Oswald Pohl, którego Himmler postawił na czele DEST, został skazany na śmierć. "

Koniec rozwlekłego cytata.
Cytata pochodzi z książki-cegły kanadyjsko-brytyjskiego historyka (Martin Kitchen)
"Speer. Architekt śmierci "

Yak, bierże i zadawajże.


PS

Pierwszym historykiem, który wziął pod lupe powojenne bajdy Speera był David Irving.

--

Post zmieniony (03-02-20 09:07)

 
03-02-20 11:33  Odp: Nieustający konkurs CXLIX
yak   

Jak Grzesiuk był na wczasach to przecież w kamieniołomach.
A tera pora na pytanie. Dawno temu (kto ma pamięć do moich zagadek ma łatwiej) wykazałem, że dwóch królów Polski było coś nie teges w porównaniu z pozostałą większością. Idąc tym tropem ułożywszy wszystkie banknoty dolarowe z USA twarzą głównej postaci do góry zobaczymy (na awersie) na jednym banknocie, że coś nie teges. Banknot pochodzi z końca XIX wieku. Kto jest na nim przedstawiony i co z nim nie teges w porównaniu z resztą sportretowanych postaci? Imię i nazwisko osoby z portretu konieczne do uznania odpowiedzi.

Post zmieniony (03-02-20 13:01)

 
04-02-20 11:48  Odp: Nieustający konkurs CXLIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, minęła doba i nikomu sie abo niechce, abo jeszcze nie zachciało,
no to jako zakała tegoż wątku strzele sobie/ ooo, już słysze: "a strzel se w łeb, dziadu jeden !"

Odstaje od innych głów na dolarach, bo to głowa kobiety, Marty Washingtonowej, żony tegoż prezydenta.

Może o to chodzi, ale to tak se tylko strzeliłem, dłubiąc drugim końcem łopaty w popsutem uzębieniu, zgrzytając niem jednocześnie.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
04-02-20 12:20  Odp: Nieustający konkurs CXLIX
yak   

Brystolu, tytułem wyjaśnienia zdawkowa odpowiedź przy kamieniołomach wynikała z faktu, że zaczynał się właśnie mecz Super Bowl (dokładnie o godz. 0.30) więc się streszczałem.
Odpowiedź zaliczam, źródło zamieszczam https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_one-dollar_bill i powodzenia w kolejnej łamigłówce. Zadawaj.

Post zmieniony (04-02-20 12:20)

 
04-02-20 16:39  Odp: Nieustający konkurs CXLIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, zagadka obrazkowa
Co sie tu odbywa ?/dzieje?/ na tem zdjęciu.



--

Post zmieniony (04-02-20 16:40)

 
04-02-20 16:52  Odp: Nieustający konkurs CXLIX
orkan   

Może jakaś ważna persona wizytuje jednostkę a gościu
smakuje jedzonko czy nie zatrute :-).

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
04-02-20 17:09  Odp: Nieustający konkurs CXLIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie, wojowca nie wizytuje ktoś ważny.
Ale można powiedzieć, ciepło.

Kto był w wojsku, to może to miał okazję widzieć.
Ja widziałem i słyszałem następstwa, ;))) że tak powiem tajemniczo żeby nikt nie widział, no i dzieci tu czytają, abo inni nie forumowicze.

Orkan, ciepło, a nawet gorąco.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
04-02-20 17:13  Odp: Nieustający konkurs CXLIX
Edekyogi 

 

Przed wydaniem obiadu załodze, dyżurny kambuza przynosił próbkę do zaakceptowania przez dowódcę...

 
04-02-20 17:22  Odp: Nieustający konkurs CXLIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak jest, oficer dyżurny sprawdza jedzenie dla załogi.
To codzienny, regulaminowy rytuał.

Edekyogi, zadawajże.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 21Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024