KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-12-19 19:02  Czasopismo "Morze"
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, założyłem ten temat tutaj, a nie w "Statkach i okrętach" bom ja ci zapchlony szczur lądowy jest, a poza tem lubie se tu w Kaffe siedzieć i posmędzić.

Otóż nabyłem dzisiaj w empiku Morze nr 3 /Zima ?
Jakoś umkły mi poprzednie dwa numery, a i tutaj na temże Forum faktu ożywienia tegoż zacnego kiedyś przed laty czasopisma nikt nie odnotował, abo żem to przeoczył.

W każdem razie jakżem to Morze na regale obok Karasia i Apacza ujrzał, to od dazu cap ! bo sentymenta odżyły , bo byłem kiedyś, dawno temu jego czytelnikiem.

Format ten sam, co kiedyś, napis "Morze" , też jak kiedyś, a na ostatniej stronie Archiwum Neptuna, też jak kiedyś.

Wydaje to jakaś firma z Krakowa,
Może pozipie troche to nowe, stare Morze,
czego Redakcji tegoż serdecznie życzę.

--

Post zmieniony (27-12-19 19:52)

 
29-12-19 10:26  Odp: Czasopismo "Morze"
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Było takie czasopismo Morza i Okręty, wydawnictwo ZBiAM. Od 2017 po przejęciu praw do tytułu, wydawane jako MORZE. Alę widzę, że w 2019 na numerze 3 się skończyło...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
30-12-19 11:01  Odp: Czasopismo "Morze"
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeśli dobrze pamiętam, to przed 2 wojną światową ukazywało się też "Morze"... Też jeśli dobrze pamiętam - miało dopisek, że wydawała je "Polska Liga morska i kolonjalna"...
Mój Dziadek miał przynajmniej jeden rocznik pięknie oprawiony w twardą okładkę...Gdzieś to jednak zaginęło...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-19 11:27  Odp: Czasopismo
Edekyogi 

 

MARIUSZ napisał:
> Jeśli dobrze pamiętam, to przed 2 wojną światową ukazywało się też "Morze"... >

MARIUSZ - urodziłeś się przed II WŚ ???!!!

Post zmieniony (30-12-19 11:27)

 
30-12-19 14:47  Odp: Czasopismo "Morze"
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Uwaga! Przechwałki !
Posiadam dwa roczniki Morza z przed drugiej wojenki światowej, oprawione.
Stand dobry, troche tylko capią stęchlizną piwniczną.
Nabyłem dawno temu za przysłowiowe grosze na allegro.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
30-12-19 20:11  Odp: Czasopismo
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, kierowany próżnością i dwoma kilogramami narcyzmu wymieszanego z ekshibicjonizmem/ patrz pokazujących tą sama relacyje na wszystkich możliwych forumach/

wstawiam trzy zdjęcia nowego i starego Morza.
Dla poròwnania wymiaròw tychże, w tyle nieszczęsny najnowszy numer MM-a, którego nabyłem sam nie wiem po co.

Widoczne z prawej opasłe tomisko, to dwa roczniki Morza w jednem tomie, rok 1937 i rok 1938.

Zawiera multum ciekawych artykułòw i zdjęć.




--

Post zmieniony (30-12-19 20:17)

 
30-12-19 23:27  Odp: Czasopismo "Morze"
GrzechuO   

Ja mam - jako najwcześniejsze posiadane - kilka numerów z 1928 r., a od 1931 r. komplet.
Na pozyskanie wcześniejszych - a "Morze" ukazywało się od listopada 1924 r. - właściwie nie mam już nadziei... (Chyba że jakiś fuks się trafi.)

Trzeba pamiętać, że pierwsze roczniki ukazywały się w śladowych nakładach (nr 11.1924 miał nakład bodajże 3000 egz.), zaś od 1935 była już masówka po 100-150 tys. nakładu.
Te ostatnie przedwojenne roczniki są w zasadzie dość łatwo dostępne, ale coraz trudniej spotkać zachowane w dobrym stanie.

Na podobnej zasadzie ciężko "upolować" roczniki tuż powojenne.

Proszę też zauważyć, że obecne "Morze" to tak naprawdę "Morze.org" :)

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
31-12-19 09:07  Odp: Czasopismo "Morze"
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratuluję tej cennej kolekcji.

W wersji PDF wszystkie przedwojenne zeszyty Morza/ czy prawie wszystkie/ można sobie zasysnąć u Gugły.

.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
31-12-19 11:52  Odp: Czasopismo "Morze"
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Roczniki MORZA 1924-1939 MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ https://www.jkpwwolica.waw.pl/dodatki2/pobieranie/category/7-morze?start=0

Ostatni numer to sierpień 1939...

 
31-12-19 12:15  Odp: Czasopismo
yak   

Dzięki. Zasysam. Czytam. No i proszę mam coś na dziś. Na ostatniej stronie numeru z sierpnia 1939 r. firma Sirius poleca ognie sztuczne. Polskie Zakłady Pirotechniczne Poznań Ostrołęka tel. 30-60.

Post zmieniony (31-12-19 12:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024