KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-12-19 12:29  Modele okrętów 1:200 dla początkującego
Szkodnick   

Witam,
Chciałbym spróbować swoich sił w modelarstwie kartonowym. Jakie modele możecie polecić na początek? Chciałbym, aby to były okręty w skali 1:200.

Wydaje mi się, że okręt podwodny to może być dobry wybór. Wyszukałem coś takiego:
I-402

Model jest dość nowy, także zapewne ciężko coś o nim powiedzieć, ale czy ogólnie wybór na początek okrętu podwodnego to dobra droga?

Kolejnym wyborem mogłoby być np. Schleswig Holstein lub Graf Spee - oba mają "2" w skali trudności GPM.

--

Post zmieniony (23-12-19 13:17)

 
23-12-19 12:35  Odp: Modele okrętów 1:200 dla początkującego
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Ja osobiście na początek polecałbym https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/okrety/1/200/orp-jastrzab-1/200-ex-s-25-p-551

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
31-12-19 06:58  Odp: Modele okrętów 1:200 dla początkującego
Szkodnick   

Na początek zamówiłem jednak I-402 ze względu na dodatkowe części wycięte laserowo (nie tyle chodzi o wręgi co o relingi itp.).

Jak I-402 będzie mi stawiał opór to rozważę zakup ORP Jastrząb, albo porzucenie myśli o nowym hobby... (zależy jak duży będzie ewentualny opór I-402 :) )

--
Pozdrawiam
Szkodnick

 
31-12-19 07:50  Odp: Modele okrętów 1:200 dla początkującego
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Postanowiłeś wsiadać od razu na wysokiego konia, bo I-402 nie jest łatwym - przy nim "Jastrząb" to niemalże przedszkole. Obyś z powodu swojego wyboru nie zniechęcił się do modelarstwa...

 
31-12-19 16:26  Odp: Modele okrętów 1:200 dla początkującego
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

http://www.answer.pl/pl/statki/3321-uss-sturgeon.html
Polecam :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
27-05-20 19:14  Odp: Modele okrętów 1:200 dla początkującego
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam!!!

Okręty podwodne z pozoru wydają się proste ze względu na "prostą" bryłę kadłuba oraz mała liczbę detali, ale to jest złudne bo każde najdrobniejsze niedociągnięcie jest bardzo widoczne. Podłużne ,smukłe kadłuby mogą ulec skręceniu a na taki widok odechciewa się dalszej pracy nad modelem.
Nie chcę Tobie niczego narzucać ale lepiej zacząć od jakichś kutrów torpedowych, rakietowych lub patrolowych a najlepszym wydawnictwem na początek to moim zdaniem Mały Modelarz zwłaszcza starsze wydania są nieco prostsze i na Allegro można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze.
Jeśli pierwszy model nie wyjdzie (w moim przypadku tak się stało) to bez żalu można go wyrzucić i zabrać się za następny. Nie należy zniechęcać się niepowodzeniami, każdy koleiny model będzie lepszy.
Jeśli podobają się Tobie okręty podwodne to zostawił bym je na później bo im więcej modeli skleisz wcześniej tym większy „warsztat” modelarski zdobędziesz i twoje modele będą po prostu ładniejsze i będą stanowić ładną ozdobę na półkach lub gablotkach.

Życzę udanych modeli może nawet całej serii okrętów podwodnych.

Pozdrawiam Radek

 
28-05-20 21:47  Odp: Modele okrętów 1:200 dla początkującego
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Jakie modele możecie polecić na początek? Chciałbym, aby to były okręty w skali 1:200."

"Na początek zamówiłem jednak I-402 "

po co się pytasz co polecamy , skoro i tak kupiłeś to co uważasz że będzie dobre na początek

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024