KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 18Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
09-10-19 11:19  Odp: Nowe promy ze Szczecina
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

To jet tylko potwierdzenie tego, co w chwili szalonej szczerości napisał Brzezicki:
„Chcę jeszcze raz podkreślić, że Polska Żegluga Morska potrzebuje nowych promów – i potrzebuje ich już teraz. Dalsze wstrzymywanie tych inwestycji godzi nie tylko w armatora, ale również w żywotne interesy naszego kraju i jego gospodarki” – podsumowuje Brzezicki.

A tymczasem... 8 października poseł PIS Krzysztof Zaremba powtórzył słowa Gróbarczyka i swoje wcześniejsze o kilka dni, potwierdzając iż:
"W tym roku rozpoczynamy budowę promu". W Szczecinie, oczywiście.

 
10-10-19 12:11  Odp: Nowe promy ze Szczecina
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

PARĘ CYTATÓW Z MINISTRA GRÓBARCZYKA, WZORU UCZCIWOŚCI INACZEJ

21.6.2017 na stronie www.gov.pl:
„Zgodnie z przyjętym harmonogramem, pierwsze prace związane z budową sekcji Stocznia rozpocznie na przełomie 2017 i 2018 roku. Następnie w czerwcu 2018 ruszą prace na pochylni. Wodowanie jednostki planowane jest na rok 2019”

23.6.2017 dla rządowego Radia Szczecin:
„Wkrótce będzie projekt wykonawczy. Zakładamy, że to będzie okres około trzech miesięcy. Rozpoczęcie palenia blach nastąpi pod koniec tego roku”.

4.12.2017 dla Radia Szczecin (oczywiście)
„W przyszłym roku rozpocznie się budowa na pochylni”.

5.4.2918 dla... rzecz jasna dla Radia Szczecin!
„Projektanci potwierdzają, że w połowie roku rozpocznie się zakup materiałowy. Jest to zgodne z planem”.

23.9.2019 na konferencji prasowej (na której - o dziwo – można było zadać kilka pytań!)
„Jeszcze w tym roku rozpocznie się w Szczecinie budowa promu.”

Pożyjemy, zobaczymy, jak to powiedział ślepy do głuchego...

 
10-10-19 18:07  Odp: Nowe promy ze Szczecina
Edekyogi 

 

No cóż.
Budowa Liberciaka na pochylni trwała średnio 40 dni. A przy dzisiejszych technologiach i możliwościach? Do końca roku jeszcze dwa miesiące. Może zdążą nawet zwodować...

 
11-10-19 08:43  Odp: Nowe promy ze Szczecina
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Niestety, do dzisiaj nie przybył do Szczecina ani jeden z tysiąca filipińskich stoczniowców, o potrzebie ściągnięcia których całkiem niedawno mówiła kandydatka na senatora, Jacyna-Witt.

 
11-10-19 10:10  Odp: Nowe promy ze Szczecina
Edekyogi 

 

W sobotę wylądują na Okęciu dwa A380 z Manilii - i będzie ten tysiąc jeszcze przed Wyborami...

 
11-10-19 11:49  Odp: Nowe promy ze Szczecina
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No to super. Tylko że... póki co nie sprowadzono jeszcze do Szczecina planów (z Danii?).

Czyli jest jak za PRL:
Gdybyśmy mieli mięso, eksportowalibyśmy konserwy, ale nie mamy blachy na puszki.

 
11-10-19 14:59  Odp: Nowe promy ze Szczecina
Edekyogi 

 

Dostawa kurierem z Danii - max 24 godziny.
Przed niedzielą spokojnie zdążą...

 
16-10-19 13:41  Odp: Nowe promy ze Szczecina
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Widzę, że Ty Akra, małej wiary człowiekiem jesteś. Że kadłub, zamiast spawać, można taśmą kleić, też byś nie uwierzył. A jednak ...

--
serwusik

 
17-10-19 10:56  Odp: Nowe promy ze Szczecina
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

W zasadzie masz słuszność: osobiście przecież dotykałem owej słynnej sekcji dennej udającej stępkę, a pomimo tego straciłem - nie wiadomo dlaczego - wiarę.

Przy okazji: moja zerowa wiara jest niczym wobec utraty takowej przez kilku byłych dyskutantów, swojego czasu bardzo ostro zwalczających moją opinię iż z promem to jest jedna wielka lipa. Jeden z dyskutantów w ramach kontry zamieszczał nawet fragmenty sejmowych dokumentów (!), przeczących mojemu "czarnowidztwu". A teraz... CICHO SZA... ŻADEN Z OWYCH ŚWIĘCIE WIERZĄCYCH W PROM ZE SZCZECINA DYSKUTANTÓW ANI BE, ANI ME, ANI KUKURYKU...

Czyżby się (zasłużenie) wstydzili swojej naiwności i ślepej wiary w kłamliwą oficjalną propagandę?

Przy okazji: pamiątkowa tabliczka nie padła łupem złodzieja - odkręcono ją po cichu, żeby przechodzący obok robotnicy nie śmiali się za każdym razem, czytając wypisane na niej brednie.

 
17-10-19 20:44  Odp: Nowe promy ze Szczecina
Edekyogi 

 

A tak swoja drogą (może przegapiłem) - ta niby "stępka" to rzeczywiście coś konkretnego, od jakiejś nieukończonej jednostki pływającej, czy nawet jakiejś innej konstrukcji lądowej / mostowej, czy też są to na lipę pospawane w pudełko arkusze blach?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 18Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024