KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 54 z 73Strony:  <=  <-  52  53  54  55  56  ->  => 
10-09-19 18:50  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

<OT>:
GWOLI SPROSTOWANIA FAKE'A którego jak widzę łyknięto bez popitki :(

Halogen napisał:
>
> Kto tu przeinacza fakty - powiadasz, że to nie awaria "Czajki", a te artykuły to o czym są ?
> http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25163692,awaria-kolektorow-czajki-gios-do-wisly-trafiaja-scieki-przemyslowe.html
> https://wiadomosci.wp.pl/awaria-w-oczyszczalni-czajka-burza-o-scieki-przemyslowe-ktore-plyna-do-wisly-6421312134264961a
> https://dziendobry.tvn.pl/a/scieki-plyna-do-wisly-awaria-oczyszczalni-czajka
> https://wiadomosci.wp.pl/warszawa-awaria-oczyszczalni-sciekow-czajka-ekspert-alarmuje-6419058494924417a
>
> --
Jak to kto? Wymieniłeś przecież :O gazeta, metro, wp, tvn - jedno i to samo wiadro.
Tak się składa, że mieszkam nieduże kilka kilometrów od Czajki po PRASKIEJ stronie. Kolektor zesr... się na lewobrzeżnej Wawie. To nie ma nic wspólnego z Czajką - klasyczny fake news.
W głowę zachodzę czemu do tej pory nikt nie zadał sobie pytania, po co zbudowano tymczasowy rurociąg? Dokąd pcha się te ścieki z Czajki?
Ano... do Czajki właśnie :)

I tu nie doszukiwałbym się tła politycznego, bo od lat obserwuję mierne przygotowanie pismaków w mediach lokalnych do produkcji tekstów choć odrobinę zachaczających o technikę. Z komunikacją publiczną jest podobnie.

</OT>.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
10-09-19 20:30  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Edekyogi 

 

I na tym polega siła Fake News.
90 % odbiorców łyka taką informację, bo nie mają jak tego sprawdzić i do tego sensacja - to po co sprawdzać.
A tylko 10 % - wie jak to było na prawdę...

 
10-09-19 20:58  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
orkan   

Yanis napisał :
" Dociąganie konstrukcji, owszem, jest działaniem normalnym. Choć ja w życiu nie widziałem, by wiązania rozjechały się tak bardzo :)
Wygląda mi to na błąd montażowy."

W normalnym procesie produkcyjnym błędy się zdarzają. Zarówno montażowe jak i projektowe .
W tej konkretnej sytuacji nie można tego wykluczyć. Istnieje jednak inna możliwość. Na zdjęciu widać tylko mocniki. Środniki pozostają
niewidoczne a diabeł tkwi w szczegółach. Przy tego typu konstrukcjach najczęściej spotykam sytuację w której środniki przy poszyciu
rozjechane są stosunkowo niedużo tylko odchylone od poziomu są w przeciwną stronę. W takim przypadku widząc tylko mocnik mamy
wrażenie dużej różnicy :)

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
11-09-19 10:20  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dixie, nie pisz w tym wątku "Co tam słychać w Szczecinie' o innych miejscach!

 
11-09-19 17:53  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

:)))

Panowie !

Jako zapchlonego szczura lądowego, oblazła mnie po przeczytaniu Waszych fachowych ocen sytuacji na zdjęciach, ano obłazła mnie myśl takowa:

- Dać dzielnym Stoczniowcom Szczecińskim troche czasu na wyprostowanie skrzywionego łamaczalodu,
oraz oczywiście czas na doczarowanie do stępki reszty promu.

No tak np. rok, do września 2020.
A po temże roku, ci z Panów, co do tego czasu dożyją/ bo jak wiadomo licho nie śpi/ ocenią wtedy swoje racje, czy byli dobremi prorokami, czy może agentami-mącicielami nasłanemi z planety Melmak, aby utrudnić pracę Jeszcze Lepszej Zmiany.


A na Cześć Zbawicielom Szczecińsińskich Stoczni Wszystkich
wznosze trzykrotne , CHURRA , CHURRA, CHURRA !

Post zmieniony (11-09-19 17:59)

 
19-09-19 20:11  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Fragment artykułu mojego syna:

W pobliżu świnoujskiej przeprawy promowej odkryto na dnie 5,5 tonową bombę Tallboy.

Komandor podporucznik Grzegorz Lewandowski, rzecznik prasowy świnoujskiej 8. Flotylla Obrony Wybrzeża, przyznaje dziennikarzom: „Nie mieliśmy wcześniej do czynienia z tak dużym obiektem”

„Tallboy” nie znalazł się w Świnoujściu przez przypadek. Tu Niemcy schronili krążownik „Lützow”.

16 kwietnia 1945 roku atak bombowy na "Lützowa "przeprowadził 617. Dywizjon Bombowy „Dambusters” brytyjskiego RAF. Wiadomo, że Lancastery zrzuciły 14 bomb „Tallboy”, które miały doszczętnie zniszczyć okręt uznawany za wciąż groźny. Okręt trafiono. Osiadł na dnie. To, że przynajmniej jedna z bomb nie trafiła w cel i jest dziś problemem, to zaskoczenie.

„Lützow” po ataku lotniczym


Z atakiem na okręt wiąże się też jeszcze jedna historia. Jedna z załóg bombowców nie wróciła do domu. Zaatakowany przez niemiecki myśliwiec bombowiec rozpadł się w powietrzu. Licząca siedem osób załoga zginęła. Fragment rozbitego samolotu tworzy dziś cześć pomnika lotników RAF, którzy zginęli nad Świnoujściem w 1945 roku.
Wojewódzki sztab kryzysowy, który zbierze się w piątek rano, ma trudne zadanie. Wcześniej w Świnoujściu znajdowano już bomby i miny powietrzne. Były jednak dużo mniejsze. Ważyły około 700 kilogramów. Podczas transportu okrętem wojennym strefa bezpieczeństwa wymagała ewakuacji około 160 osób. „Tallboy” to coś z czym jeszcze nie mieliśmy do czynienia.

Post zmieniony (20-09-19 08:09)

 
21-09-19 22:25  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
GrzechuO   

O bombardowaniu Lützowa powstała książka autorstwa Piotra Laskowskiego pt. "Nalot na Lützowa", wydana około 2016 r.
Kupiłem zupełnym przypadkiem w Szczecinie tuż po jej wydaniu.

O ile dobrze pamiętam, to szczegółowo rozpisane były efekty nalotów poszczególnych maszyn, ale nie pamiętam czy jest tam mowa lub chociaż wzmianka o jakimś niewybuchu...
A sprawdzić nie mam jak, bo z powodu remontu całą "makulaturę" mam spiętrzoną na ogromnym stosie.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
22-09-19 17:42  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nawet nie słyszałem o tej książce! Możesz dać tu zdjęcie okładki?

 
22-09-19 19:29  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
GrzechuO   

Wygląda to tak:


Do nabycia choćby tutaj:
https://ksiegarnia.historyczna.com.pl/pl/p/Nalot-na-Lutzowa/3789
a pewnie i w innych księgarniach internetowych i tradycyjnych.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
23-09-19 09:31  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kupiem na pewno! I dzienkujem :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 54 z 73Strony:  <=  <-  52  53  54  55  56  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024