KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 54 z 54Strony:  <=  <-  50  51  52  53  54 
10-09-19 18:50  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Dixie 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

<OT>:
GWOLI SPROSTOWANIA FAKE'A którego jak widzę łyknięto bez popitki :(

Halogen napisał:
>
> Kto tu przeinacza fakty - powiadasz, że to nie awaria "Czajki", a te artykuły to o czym są ?
> http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25163692,awaria-kolektorow-czajki-gios-do-wisly-trafiaja-scieki-przemyslowe.html
> https://wiadomosci.wp.pl/awaria-w-oczyszczalni-czajka-burza-o-scieki-przemyslowe-ktore-plyna-do-wisly-6421312134264961a
> https://dziendobry.tvn.pl/a/scieki-plyna-do-wisly-awaria-oczyszczalni-czajka
> https://wiadomosci.wp.pl/warszawa-awaria-oczyszczalni-sciekow-czajka-ekspert-alarmuje-6419058494924417a
>
> --
Jak to kto? Wymieniłeś przecież :O gazeta, metro, wp, tvn - jedno i to samo wiadro.
Tak się składa, że mieszkam nieduże kilka kilometrów od Czajki po PRASKIEJ stronie. Kolektor zesr... się na lewobrzeżnej Wawie. To nie ma nic wspólnego z Czajką - klasyczny fake news.
W głowę zachodzę czemu do tej pory nikt nie zadał sobie pytania, po co zbudowano tymczasowy rurociąg? Dokąd pcha się te ścieki z Czajki?
Ano... do Czajki właśnie :)

I tu nie doszukiwałbym się tła politycznego, bo od lat obserwuję mierne przygotowanie pismaków w mediach lokalnych do produkcji tekstów choć odrobinę zachaczających o technikę. Z komunikacją publiczną jest podobnie.

</OT>.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

Odpowiedz na tę wiadomość 

10-09-19 20:30  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Edekyogi 

I na tym polega siła Fake News.
90 % odbiorców łyka taką informację, bo nie mają jak tego sprawdzić i do tego sensacja - to po co sprawdzać.
A tylko 10 % - wie jak to było na prawdę...

10-09-19 20:58  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
orkan   

Yanis napisał :
" Dociąganie konstrukcji, owszem, jest działaniem normalnym. Choć ja w życiu nie widziałem, by wiązania rozjechały się tak bardzo :)
Wygląda mi to na błąd montażowy."

W normalnym procesie produkcyjnym błędy się zdarzają. Zarówno montażowe jak i projektowe .
W tej konkretnej sytuacji nie można tego wykluczyć. Istnieje jednak inna możliwość. Na zdjęciu widać tylko mocniki. Środniki pozostają
niewidoczne a diabeł tkwi w szczegółach. Przy tego typu konstrukcjach najczęściej spotykam sytuację w której środniki przy poszyciu
rozjechane są stosunkowo niedużo tylko odchylone od poziomu są w przeciwną stronę. W takim przypadku widząc tylko mocnik mamy
wrażenie dużej różnicy :)

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

11-09-19 10:20  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Dixie, nie pisz w tym wątku "Co tam słychać w Szczecinie' o innych miejscach!

11-09-19 17:53  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Brystol 

:)))

Panowie !

Jako zapchlonego szczura lądowego, oblazła mnie po przeczytaniu Waszych fachowych ocen sytuacji na zdjęciach, ano obłazła mnie myśl takowa:

- Dać dzielnym Stoczniowcom Szczecińskim troche czasu na wyprostowanie skrzywionego łamaczalodu,
oraz oczywiście czas na doczarowanie do stępki reszty promu.

No tak np. rok, do września 2020.
A po temże roku, ci z Panów, co do tego czasu dożyją/ bo jak wiadomo licho nie śpi/ ocenią wtedy swoje racje, czy byli dobremi prorokami, czy może agentami-mącicielami nasłanemi z planety Melmak, aby utrudnić pracę Jeszcze Lepszej Zmiany.

A na Cześć Zbawicielom Szczecińsińskich Stoczni Wszystkich
wznosze trzykrotne , CHURRA , CHURRA, CHURRA !

Post zmieniony (11-09-19 17:59)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 54 z 54Strony:  <=  <-  50  51  52  53  54 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018