KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 53 z 73Strony:  <=  <-  51  52  53  54  55  ->  => 
06-09-19 11:24  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

orkan: "Obrazują one normalny proces produkcji". Na pewno?
Wskaż mi przykład budowy jakiejkolwiek jednostki pływającej, której brakującą część spawów zakrywano pomalowaną na kolor kadłuba taśmą papierową. W której fazie budowy jest to "normalny proces produkcji"?
Czy "normalnym procesem produkcji|" jest poprawianie uformowanego już kształtu budowanego kadłuba przy pomocy siłowników? Jeśli trzeba użyć siłowników to znaczy po prostu że albo blachy były źle wytrasowane/wygięte, albo podczas spawania doszło do niewiarygodnych błędów.
Piszesz o "bardzo miernej jakości niektórych prac". Czy według ciebie nadal "obrazują one normalny proces produkcji""?
Czy "normalnym procesem produkcji" jest pomalowanie niepiaskowanego kadłuba nie pistoletem, ale wałkiem, zupełnie jak to się robi w mieszkaniu pana Jasia? Czy "normalnym procesem produkcji" jest fakt, że tak położona farba będzie musiała być usunięta (wypalona ku chwale ochrony środowiska?) żeby można było w końcu wypiaskować blachy?

vwsmoku: Twoja wypowiedź była całkiem na miejscu.

Post zmieniony (06-09-19 11:26)

 
06-09-19 16:37  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kto tu na czyim punkcie i na punkcie czego ma vwsmok obsesję to już wielokrotnie udowodniłeś.
Kpisz ze spawów, czy z taśmy to jest to samo, a sam masz niestety w miejscu zamieszkania ściek w ilościach mega - to właśnie jest groteskowe, że zabierasz tu głos, a milczysz w sprawie która powinna ci być bliższa ze względu na miejsce zamieszkania.
Kto tu przeinacza fakty - powiadasz, że to nie awaria "Czajki", a te artykuły to o czym są ?
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25163692,awaria-kolektorow-czajki-gios-do-wisly-trafiaja-scieki-przemyslowe.html
https://wiadomosci.wp.pl/awaria-w-oczyszczalni-czajka-burza-o-scieki-przemyslowe-ktore-plyna-do-wisly-6421312134264961a
https://dziendobry.tvn.pl/a/scieki-plyna-do-wisly-awaria-oczyszczalni-czajka
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa-awaria-oczyszczalni-sciekow-czajka-ekspert-alarmuje-6419058494924417a
Można tak jeszcze zacytować multum artykułów - tak vwsmok zaklinanie przez ciebie rzeczywistości nic nie pomoże.
"Sprytny" jesteś wszystko to wina kampanii politycznej, co by nie zrobili to oczywiście kampania polityczna i sprawa polityczna : )

Jeżeli już jesteście tak autentycznie zatroskani o ten kraj to czemu grzejecie tematy tylko jednej strony sceny politycznej - stocznie w Szczecinie, budowa tego lodołamacza, który jest po prostu w trakcie budowy to jest promil tematów o jakich można sobie dyskutować, ale dyskutować, a nie uprawiać prostacką propagandę pod z góry założony cel.

 
06-09-19 17:12  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

PYTANIE DO MODERATORÓW:

Czy wpisy złośliwie i bezczelnie nie mające nic wspólnego z danym wątkiem nie powinny być KASOWANE? Jeśli tak, to bardzo proszę o skasowanie wpisów NIE MAJĄCYCH NIC WSPÓLNEGO Z TEMATEM TEGO WĄTKU! Bo co - do jasnej cholery! - mają wspólnego z tematem "Co tam słychać w Szczecinie?" wpisy o Trzaskowskim i ściekach wlewających się do Wisły? Jak bardzo trzeba być bezczelnym, żeby do wątku o Szczecinie włączyć prezydenta WARSZAWY I PROBLEMY TEGO MIASTA?

--

 
06-09-19 17:57  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Akra to była tylko i wyłącznie moja dygresja i normalna odpowiedź po wpisie vwsmoka - żadne jak to piszesz złośliwe i bezczelne wpisy - zadałem pytanie związane ze Szczecinem - czemu nie odpowiedziałeś ?
Tak generalnie to może się zapytajmy - CO DO JASNEJ CHOLERY robi taki temat stricte polityczny na forum - czy każdy z nas może założyć temat " Co tam słychać w Łodzi, Częstochowie, Lublinie, Katowicach itd" i pisać o tym co złego dzieje się w mieście i uprawiać polityczną hucpę w zależności od tego kogo popiera, bo niestety temu służy tylko i wyłącznie ten temat ?
Założyłem temat o Gdańsku - został skasowany, fakt była tam na początku polityka, ale moim celem było to, aby takie tematy służyły do informacji o tym co ciekawego się dzieje w innych miastach, co nowego powstało, co może być atrakcyjne do zobaczenia itp.
Tyle moich wyjaśnień.

 
06-09-19 18:53  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Powtarzam pytanie do MODERATORÓW, tym bardziej, że moje wpisy dotyczyły faktów dotyczących gospodarki morskiej w Szczecinie, a tego dotyczył pierwszy wpis w wątku, założonym przez Ryszarda. I niech nikt mi nie wciska kitu, że chodziło mu o stan ulic, albo o pogodę w Szczecinie. Bez wątpienia chodziło mu o informacje na temat aktualnego stanu "odbudowy przemysłu stoczniowego w Szczecinie", i dlatego też tego właśnie dotyczą moje wpisy w tym wątku.

Jeśli ma byś jakiś porządek na forum, wpisy wykraczające poza temat wątku, moim zdaniem winny być USUWANE.

Post zmieniony (06-09-19 18:59)

 
06-09-19 21:06  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
orkan   

Akra wcale nie zaprzeczam , że z Pumą odstawiono polityczną szopkę. Całe te malowanie bez wcześniejszego czyszczenia
i bzdury o gotowości kadłuba do wodowania.
Zdjęcia mówią wszystko.

"Wskaż mi przykład budowy jakiejkolwiek jednostki pływającej, której brakującą część spawów zakrywano pomalowaną na kolor kadłuba
taśmą papierową. W której fazie budowy jest to "normalny proces produkcji"?"

Należy zdać sobie sprawę do czego służy nasza przysłowiowa taśma. W twoich oczach ma ona zamaskować wspomnianą wcześniej szopkę i masz
rację.
W normalnym toku produkcji oklejanie tasmą służy zabezpieczeniu. Oczywiście może to być także inny materiał zaleznie od tego
co, gdzie i po co.
Np. bloki kadłuba (mogą to być tez inne elementy jednostki) przechpdzące przez ciąg malarski najpierw są czyszczone
(niekoniecznie musi to być piaskowanie), potem wszystkie niedokończone spoiny a także brzegi blach poszycia przeznaczone do
póżniejszego montażu są zabezpieczane (na myśli mam pózniejsze styki blokowe). Następnie wszystko to jest malowane.
Miejsca niepospawane przed malowaniem zabezpiecza się ponieważ spawanie pomalowanych elementów obniża jakość spoiny.
Bezsprzecznie taniej jest zabezpieczyć niz ponownie czyścić przed spawaniem.
W poważnych stoczniach wewnętrzny nadzór jakości kontroluje przygotowanie do spawania. W stoczniach szuwarowo-bagiennych
bywa różnie.
Proces malowania w mniejszym lub większym matęzeniu trwa przez cały okres budowy jednostki a zatem zabezpieczanie też.
W dalszej części opiszę to co ja widzę na niektórych pokazanych zdjęciach.

--

Post zmieniony (06-09-19 22:18)

 
06-09-19 23:30  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
orkan   

"Czy "normalnym procesem produkcji|" jest poprawianie uformowanego już kształtu budowanego kadłuba przy pomocy siłowników?
Jeśli trzeba użyć siłowników to znaczy po prostu że albo blachy były źle wytrasowane/wygięte, albo podczas spawania doszło
do niewiarygodnych błędów. "

Najpierw wyjaśnię co to jest kadłub statku byśmy mieli świadomośc o czym rozmawiamy. To co wszyscy nazywamy kadłubem składa się
z układu wiązań wewnętrznych czyli denników, pokładników, grodzi, wręgów itd. oraz z układu wiązań zewnętrznych czyli poszycia.




Oba te zdjęcia pokazują ten sam fragment kadłuba (od środka i od zewnątrz). Na żółto zaznaczyłem styk blokowy, na niebiesko styki
pasów poszycia (na widoku od zewnątrz jeden częsciowo przesłoniety tryglem).
Na zdjęciu "zewnętrznym" widzimy spaloną farbę po usunięciu (odpaleniu) konstrukcji wewnętrznej i trygiel, który prawidłowo zamocowany
zabezpieczyć powinien poszycie przed zapadnięciem się podczas prac w środku.
Zdjęcie "wewnętrzne" to widok na dociągany wzdłużnik i częściowo usunięte (odpalone) wręgi i międzywręgi.
W procesie łączenia bloków kadłuba najpierw montuje się poszycie potem konstrukcję wewnetrzną. W tym konkretnym wypadku
pozostawione w celu montażu niewyspawane elementy konstrukcji były niewystarczające. Wręgi i miedzywręgi usunieto aby
odpalony od poszycia wzdłuznik można było przegiąć. Na takiej długości krzywizna nie będzie zbyt widoczna a środnik i mocnik
wzdłuznika bezwzględnie muszą się licować.
Nie jest niczym szczególnym brak trafień ( czyli licowania się) konstrukcji wewnętrznej w rejonie styków blokowych. Użycie
siłowników jest jak najbardziej normalne; lepiej tak niż klinami. Zapewne po spasowaniu wzdłuznika uzupełniona zostanie reszta
konstrukcji. Nie zachodzi tu żadna naprawa czy poprawianie.
Nie zmienia to jednak faktu, że w takim stanie nie woduje sie kadłuba.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
08-09-19 09:36  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
orkan   


Na moje oko powyższe zdjęcie obrazuje rejon gdzie wzdłużnik dociągany jest siłownikami (wcześniejszy post),
jeszcze przed rozpoczęciem prac . Na czerwono zaznaczyłem grubość blachy widocznego wręgu. Gęstość jak i grubość elementów
konstrukcji wewnętrznej sugeruje iż jest to dziób jednostki gdzie znajdują się wzmocnienia lodowe.
Przypuszczam, że środnik i mocnik dociąganego wzdłużnika są podobnej grubości a zatem użycie siłowników, jak i częściowe usunięcie
konstrukcji w celu wykonania, uważam za jak najbardziej uzasadnione.
Bez politycznego chłamu całkiem normalne działanie.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
08-09-19 11:11  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Dociąganie konstrukcji, owszem, jest działaniem normalnym. Choć ja w życiu nie widziałem, by wiązania rozjechały się tak bardzo :) Wygląda mi to na błąd montażowy. Ale ja rzadko bywałem na produkcji, więc może się mylę.

Od siebie jeszcze mały komentarz do jednego zdjęcia. Widzimy tam typowy węzeł konstrukcyjny (niepospawany), który wzmocniono czterema płytkami, które po położeniu właściwych spoin zostaną usunięte. Niby też normalne. Ale jakość wykonania to jakiś dramat. Chłopaki z ZSBO podczas praktyk szkolnych robili to lepiej... Widać tu też niedoróbki projektowo-wykonawcze. Górny mocnik pionowej ramy ma krawędź ukosowaną - przygotowaną do spawania. Dolny był ewidentnie docinany przy montażu. Monterowi nie chciało się już po jego docięciu wykonać szlifierką tego scięcia. Albo czas gonił albo nie miał pojęcia, że powinien był to zrobić przed zamontowaniem tego elementu. Dla mnie cała ta konstrukcja to jakiś dramat. Wstyd dla każdego stoczniowca.



--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
08-09-19 12:31  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
orkan   


Ten węzeł z powodu jakości wykonania kwalifikuje się do naprawy .

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 53 z 73Strony:  <=  <-  51  52  53  54  55  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024