<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 2006   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-07-07 09:11  3/2006 Samolot myśliwski MiG-29
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

3/2006 Samolot myśliwski MiG-29

WSMK - Karta Modelu

 
19-07-11 19:43  Galeria autorska (bartek_w74)
bartek_w74 

 - 1

Witam Wszystkich ! Pragnę zaprezentować mój model Mig-29 .Model bardzo ładnie opracowany i wydany na świetnym kartonie. Kabina uproszczona , brak wnęk podwozia ,tylko dwie rakiety w modelu oraz dwie belki uzbrojenia .Model dość trudny jak dla mnie i pracochłonny .Widoczny efekt pracy nie zadowala mnie wystarczająco . W budowie wspomagałem się laserowo wyciętymi wręgami , kołami z drewna oraz gotową wytłoczką kabiny . Od siebie dodałem 4 rakiety R-73 oraz 4 belki uzbrojenia , projektor HUD nie ma nic wspólnego z oryginałem ale dodałem go " na szybko " żeby w kabinie nie było zbyt pusto.Fotel wyrzucany adoptowałem od Su-22M4 z MM. Ten oryginalny wyglądał mi na mało realistyczny a ten od Suchoja był o niebo lepszy . Retusz farbami Vallejo Air .Cały samolot pokryty kilkoma warstwami lakieru nitro w sprayu . Jest to mój 12-ty model z MM ale pierwszy którego odważyłem się pokazać publicznie . Co do zdjęć to może nie są zbyt wyraźne ale kiepski ze mnie fotograf .Tło wybrałem białe bo uznałem je za najlepsze do tego modelu .



 
09-01-15 00:12  Galeria autorska (Art)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie.
Pewnej pięknej majowej soboty obecnego roku, wybrałem się do Muzeum Lotnictwa w Krakowie.
Przywiozłem wspomnienia o jednym tylko samolocie, który mnie totalnie zauroczył, i którego model Wam obecnie prezentuję. Po prostu musiałem go wziąć w ręce i obok siebie mieć, a właśnie nadeszła wakacyjna przerwa od Bismarcka.

Opracowanie z Małego Modelarza nr 3/2006 autorstwa Romana Staszałka. Model dobrze opracowany, sklejało się go bardzo przyjemnie i może trwałoby to nieco krócej (od czerwca do września 2012 r.), gdybym nie zadał sobie trudu wykonania „oddzielonych” lotek i klap oraz krawędzi natarcia skrzydeł oraz wnęk podwozia i innych drobiazgów. Wnętrze kabiny i dysze wylotowe „zapożyczyłem” z posiadanego opracowania Hala (ksero) podobnie jak na podstawce – imitację pasa startowego.
Zapraszam do galerii.







Prezentowany model zdobył pierwsze miejsce w klasie S3 podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych w Przeciszowie (28-30.09.2012 r.) i wygrał z kilkoma innymi opracowaniami pewnego znanego wydawnictwa ze Stegny.



Do zobaczenia w relacji z budowy pancernika Bismarck, choć powiem szczerze, że bardzo ciągnie mnie do „pocięcia” większego brata MiG'a, tj. SU-27, również z MM.
Jak będzie, obaczym.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-12-17 23:01  Galeria autorska (rafalxj600)
rafalxj600 

 - 16

 
08-02-24 18:57  Galeria autorska (witk45)
witk45 

 - 3

Witam Forum.
Mały Modelarz nr 3/2006 Mig-29 sklejony po 20 latach przerwy w tym temacie. Model według mnie dobrze opracowany, wszystko dobrze pasowało. Nie mogłem jedynie zgodzić się na wnętrze kabiny i dysze silników. Zapożyczone z jakiegoś innego opracowania. Brakowało mi wnęk podwozia ale już nie miałem siły-wydawało mi się to skomplikowane. Do moich błędów zaliczyłbym jeszcze retuszowanie krawędzi na czarno, no i trochę ubrudziłem owiewkę kabiny. Mam nadzieję, że tło nie jest za ciemne i coś tam widać.



--
Pozdrawiam, Witek

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024