TESTY - PYTANIA - UWAGI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


Testy postów, grafiki, sygnaturek, zmian w profilu itp. oraz wszelkie pytania dotyczące działania forum, jego obsługi; problemy, uwagi i propozycje zmian.

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych"


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-02-14 12:29  [Propozycja]Skrypty sprawdzające poprawność znaczników
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Jakiś czas temu zauważyłem schemat wątków, przeważnie zakładanych przez nowych użytkowników:

- post bez znacznika
- kilka postów innych użytkowników zawierających rady w rodzaju "wstaw [R] albo [Relacja] w temacie"
- post moderatora, który powiela radę lub poprawia temat za autora
- autor przeprasza i zmienia temat (lub nie)

Wydaje mi się, że tego rodzaju początek nic ważnego nie wnosi do wątku, a zajmuje miejsce na serwerze. Dlatego pomyślałem sobie, że można by takich schematów uniknąć, gdyby wprowadzić zabezpieczenie polegające na tym, że nie byłoby możliwe wysłanie wiadomości bez znacznika tak, jak obecnie nie da się tego zrobić bez tematu. Rozwiązanie to nie pomoże w wypadku wyboru niewłaściwego działu.

Drugim pomysłem na jaki wpadłem byłby skrypt uruchamiany w wypadku użycia znaczników [R] lub [G] sprawdzający, czy w treści pierwszego postu znajduje się obrazek (img)(/img). Zabezpieczyłby forum przed zakładaniem relacji/galerii bez zdjęć.

Niestety nie jestem informatykiem więc nie wiem jak napisać takie skrypty.

Ponieważ na innym forum widziałem długą dyskusję/sprzeczkę/kłótnię na temat czy wprowadzanie automatycznych ułatwień prowadzi do "odmóżdżenia" czy nie uprzedzam ewentualne argumenty: przejrzałem wszystkie relacje od początku tego roku (których ostatnia wiadomość została wysłana w tym roku) i znalazłem 5 gdzie w pierwszym poście autor nie umieścił zdjęć lub znacznika. Gdyby w momencie próby wysłania nieprawidłowego postu użytkownik otrzymywał informację "Twój post jest niezgodny z regulaminem forum" jest większa szansa, że taki nowy forumowicz zapoznałby się z tym dokumentem i sam poprawił błędy.

--
Pozdrawiam
Quba

 
12-02-14 14:52  Odp: [Propozycja]Skrypty sprawdzające poprawność znaczników
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Quba, dzięki za pomysły! :) Myślałem kiedyś o wzbogaceniu formularza o dodatkowe i wymagane pole wyboru znacznika. Sprawa komplikuje się trochę przy edycji np. przy zmianie relacji w relację z galerią, ale to jest do przemyślenia. Musiałaby być zdefiniowana również lista dostępnych do wyboru znaczników. Może jak znajdę(?) czas, to nad tym siądę. Pomysł ze skryptem sprawdzającym obecność [ img ] w pierwszym poście relacji bardzo mi się podoba jako sam pomysł rozwiązania, ale po zmianach w regulaminie przypadki zaczynania relacji bez fotek to rzadkość, a my (moderatorzy) jesteśmy na to zbyt wyczuleni i szybsi od skryptów ;>

Pozdrawiam! :)
k.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024