TESTY - PYTANIA - UWAGI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


Testy postów, grafiki, sygnaturek, zmian w profilu itp. oraz wszelkie pytania dotyczące działania forum, jego obsługi; problemy, uwagi i propozycje zmian.

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych"


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-01-22 13:00  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

... no to jest o niebo lepszy niż moje wypociny... Podzielisz się nim?

 
29-01-22 12:04  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

Tak, tylko go przygotować do dystrybucji muszę. Na githuba wrzucić itp. Na razie usunąłem na sztywno zakodowane id katalogu z relacjami, chyba działa... od razu zaznaczę, że testowane na Macu i Linuxie, na windowsie pewnie da się z niego korzystać poprzez WSL2. No i on ogólnie działa w linii poleceń.

Tutaj jest repozytorium na gicie.
https://github.com/matlacki/konradus_google_drive

Setup:
- testowane na macu, linuxie, na windowsie pewnie się da w WSL2, ale nie testowałem, bo nie mam Windowsów
- trzeba przelecieć quickstart na stronei google: https://developers.google.com/drive/api/v3/quickstart/python, w szczególności trzeba mieć pythona, użyć polecenia "pip install --upgrade google-api-python-client google-auth-httplib2 google-auth-oauthlib" lub "pip3 install --upgrade google-api-python-client google-auth-httplib2 google-auth-oauthlib"
- wymagany jest imagemagick (by "convert" było rozpoznawanym poleceniem z systemu, np "apt-get install imagemagick"), na macu instaluje się to poprzez "brew" lub "macports".
- wymagany jest "exiftool" (do usuwania EXIF z publikowanych publicznie plików - po co się dzielić np współrzędnymi GPS naszego domu, albo modelem telefonu/aparatu). Znowu apt-get install exiftool a na macu: brew install exiftool.

Instrukcja obsługi
1. skopiować repozytorium
2. relacje umieszczamy w podkatalogach, np 02_2022_testowa zawiera relacje testową z jednym postem (w pliku Odc1.txt). Nie jest wymagane żadne nazewnictwo folderów ani plików z postami, tylko mają być tekstowe i nazwa pliku ma się kończyć na ".txt" Nazwa folderu z relacją ma być unikalna w całym Google Drivie (nawet w zupełnie innych podkatalogach). Inaczej skrypt napisze że jest więcej niż jeden i się wyłączy.
3. by skompilować sobie relację
a) wchodzimy do katalogu z relacją z linii poleceń, "cd 02_2022_testowa"
b) python3 ../compile2.py Odc1.txt
c) skomplowany post trafia do Odc1_compiled.txt (są tam wszystkie linki i google drive będzie ustanwiony do shareowania plików



a poniżej test (a zdjęcie CC0 z wikipedii)
____________________________________________________________________________________

Cześć,
Test

Test

Post zmieniony (29-01-22 12:55)

 
29-01-22 14:43  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

ciekawe podejście (przejrzałem kod, mniej więcej łapie co i jak - nigdy wcześniej nie popełniłem nic w python - ale pewne rzeczy są oczywiste). Po zainstalowaniu środowiska i narzędzi do obrazków utknałem na uruchamianiu skryptu. Wysypuje mi wszystko mówiącym tekstem "Nie mo" (co nie jest częścią kodu, ale jakimś problemem z moim środowiskiem python (Windows)

Chwilowo nie mam czasu żeby nad tym dalej posiedzieć - ale na pewno dla osoby bez znajomości IT nie jest to prostsza metoda ;);)

 
29-01-22 16:36  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

No niestety, tak może być :)

 
01-02-22 15:10  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

No ja już wymiękłem po przeczytaniu "skopiować repozytorium" czyli pkt. 1. nie mówiąc o "repozytorium na gicie"...
Dla mnie to wszystko język obcy, o którym nie mam pojęcia.

Czekam aż ktoś podrzuci łopatologiczny sposób na generowanie kodów które można tu wstawić. Bez umiejętności programowania :-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
02-02-22 22:05  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

test:
























--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
10-02-22 08:33  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
prawdziwy999     

TEST






















Dzięki Kezat jesteś WIELKI,

LINK DZIAŁA I LINKER DZIAŁAJĄ MIODZIO

nawet nie wiesz jak to mi i nie tylko mi ułatwi moją modelarską pracę.

Aha robiłem na linkerze 1.3 , nie mam możliwości zgrania sobie tego programiku na dysk ???

 
10-02-22 11:33  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

Cieszę się, że mogłem pomóc :)

Jeśli chodzi o zgrywanie na "komputer" - to niestety nie ma takiej opcji. Rozwiązanie, które zastosowałem działa w chmurze (bezpośrednio na dysku google), korzystając z uprawnień aktualnie zalogowanej na konto google osoby. W innej opcji trzeba by się bardziej bawić w kwestie logowania/bezpieczeństwa/certyfikatów/itp. Jest to do zrobienia (vide: skrypt napisany przez Marchewkowego Potwora), ale - mówiąc wprost - leniwy jestem i wybieram proste, a działające rozwiązania ;)

Ps. moje lenistwo pewnie w najbliższym czasie spowoduje dodanie automatycznego generowanie miniaturek, bo mam dość ręcznego robienia ;) Ale tutaj trzeba czekać do momentu gdy będzie się czym pochwalić przy moim BR86 ;)

pozdrawiam
MR

 
21-06-22 13:15  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Test zdjcia z Google Drive



--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
21-06-22 13:25  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Dzięki za poradnik, jeszcze jeden test



--

Post zmieniony (21-06-22 13:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024