TESTY - PYTANIA - UWAGI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


Testy postów, grafiki, sygnaturek, zmian w profilu itp. oraz wszelkie pytania dotyczące działania forum, jego obsługi; problemy, uwagi i propozycje zmian.

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych"


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-04-20 16:08  Test Karol
Szpak   

Witam

Dobrze, będę wrzucał zdjęcia, w końcu jedno zdjęcie to więcej niż 1000 słów.

A wiec tak:
Kapon, miałem obawy ile nałożyć, czy papier się nie rozejdzie po namoczeniu; okazało się ze bez obawy wałek gąbka, spora ilość na arkusz i rozprowadzać. Papier zacznie być wilgotny, nic się nie dzieje odkładamy wysycha jest dobrze.
Z moich obserwacji jeden raz wystarczy. Gdy nałożyłem drugi raz papier prawie nic nie wchłonął, jedyne co więcej delikatnego brudu z powietrza sie przykleiło.

Wręgi i inne elementy podkleiłem na tekturę 1 mm. Na początku chciałem dużymi elementami od razu kleić na tekturę, szybko okazało się, że lepiej to robić małymi elementami i tektura na którą kleje powinna być większa niż elementy które przyklejam inaczej wszystko dookoła za chwilę jest w kleju.
Klej butapren pattex kleił dobrze, jedynie ciężko było się przyzwyczaić do tego, że klej musi odparować dopiero wtedy kleimy. Mam przyzwyczajenie aby kleić coś od razu.

Wręgi są proste, dziś przysiądę do wycinania ich skalpelem. Będę ciął po środku czarnej linii. Zwrócę uwagę na to co powiedział @Roland czy grubość podklejonych wręg nie jest za duża względem otworów ktore w nich wytnę.

Próbowałem się dowiedzieć w sklepie modelarskim czy jest odpowiedni kolor farb akrylowych do retuszu niestety nie wiedzieli, wiec wygląda na to, że będę mieszał. Czekam jeszcze na przesyłkę.

Wręgi ze sobą będę kleił klejem wikol, podobno ma bardziej usztywnić całą konstrukcję.

narzędzia i kleje:




Podklejone elementy:



Proszę o wskazówki i krytykę co robię nie tak.

PS. Nie potrafię zrobić miniaturki która byłaby odnośnikiem do google drive. Ktoś coś?

Pozdrawiam Karol

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024