TESTY - PYTANIA - UWAGI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


Testy postów, grafiki, sygnaturek, zmian w profilu itp. oraz wszelkie pytania dotyczące działania forum, jego obsługi; problemy, uwagi i propozycje zmian.

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych"


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
09-10-18 21:01  [Instrukcja] IFOTOS.PL - wstawianie zdjęć na forum
wasia 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Wrzucając pierwszą galerię na forum wujek Google podsunął mi serwis ifotos.pl. Bez rejestracji galeria zniknęła troszkę później niż zainteresowanie wątkiem. Jednak po darmowej rejestracji galerie jak na razie mają się dobrze (od 2013 roku). Ktoś kiedyś zgłaszał problem z wyświetlaniem zdjęć z tego hostingu. Moje testy na Firefox i Chrome nie wykazały problemów, Internet Explorer jednak nie chce współpracować. Wrzucanie zdjęć przebiega intuicyjnie, jest też funkcja multiuploadu. Jednak aby po kliknięciu w miniaturkę otworzyło się „czyste” zdjęcie, należy nieco zmodyfikować link wygenerowany przez serwis. Poniżej podaje przykład.

Po wrzuceniu zdjęcia otrzymałem link na forum :

[ url=https://ifotos.pl/zobacz/javier-ul_qeqwqnr.jpg/][ img]http://s10.ifotos.pl/mini/javier-ul_qeqwqnr.jpg[ /img][ /url]- Należy usunąć „s” z „https”,
- „zobacz” należy zamienić na „img”,
- przed „ifotos.pl” należy wpisać numer serwera z drugiego członu linku, w tym przypadku s10.

Końcowy link powinien wyglądać następująco:

[ url=http://s10.ifotos.pl/img/javier-ul_qeqwqnr.jpg/][ img]http://s10.ifotos.pl/mini/javier-ul_qeqwqnr.jpg[ /img][ /url]Teraz kliknięcie w miniaturkę otwiera „czyste” zdjęcie, bez ramek i reklam (testy z wyłączonym uBlockiem i Admuncherem).
Zamienić „zobacz” na „img” nawet w notatniku trwa chwilę, dopisać serwer w przypadku kilku zdjęć niewiele więcej. Zaletą paru minut klikania jest wyświetlanie na ekranie dokładnie tego co chcemy pokazać. Co prawda nie zauważyłem aby ktoś korzystał z tego hostingu, jednak może komuś się przydać.

UWAGA: W powyższych przykładach znaczniki [ url] [ /url] [ img] [ /img] wpisujemy bez spacji wewnątrz nawiasów.

Ps. Jeśli któryś z moderatorów uzna instrukcję za przydatną, proszę o ewentualne podkolorowanie zamienianych części linku oraz usunięcie moich komentarzy jeśli da się deaktywować link bez użycia spacji.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Instrukcja] IFOTOS.PL - wstawianie zdjęć na forum  nowe
wasia 3228 09-10-18 21:01
 Odp: [Instrukcja] IFOTOS.PL - wstawianie zdjęć na forum  nowe
konradus 902 09-10-18 21:51
 Odp: [Instrukcja] IFOTOS.PL - wstawianie zdjęć na forum  nowe
wasia 51 06-06-21 22:05