TESTY - PYTANIA - UWAGI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


Testy postów, grafiki, sygnaturek, zmian w profilu itp. oraz wszelkie pytania dotyczące działania forum, jego obsługi; problemy, uwagi i propozycje zmian.

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych"


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-05-18 10:03  Co dalej z relacjami? - Luźne rozmowy o darmowych hostingach foto itp
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Zapewne wielu zastanawia się teraz tak jak ja co dalej z naszymi relacjami po tym jak Wstawka "padła". Osobiście nie mam tego aż tak dużo i może powoli udało by mi się popodmieniać linki w relacjach i galeriach ale no ale......... jaki hosting (czy jak to się tam fachowo nazywa) wybrać. Do tego obawa że człowiek się narobi i za czas jakiś sytuacja się powtórzy. Dodam że płatne wersje nie bardzo mnie interesują. Zastanawia mnie jeszcze czy nie można wprowadzić dodawania zdjęć prosto ze swojego komputra są fora gdzie to działa. Proszę o jakieś rady pomysły, bo wiem nie jestem jakiś bardzo aktywnym forumowiczem, ale zastanawiam się nad czasowym zawieszeniem publikacji.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
28-05-18 10:23  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

google drive wydaje mi się chyba najpewniejszy...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
28-05-18 11:08  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dokładnie. Google drive to pewniak. Oczywiscie jesli ma byc darmowy to ma limity, ale mozna z tym zyc. Osobisice uwazam, ze kupowanie miejsca na dysku pod relacje nie ma sensu.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
28-05-18 11:14  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Zastanawiam się nad dyskiem googla nawet czytałem poradnik jak wstawiać zdjęcia z miniaturkami tu u nas na forum ale ni w ząb nie zrozumiałem co i jak. Bo relacja lepiej wygląda jak są miniaturki a nie same linki. Może ktoś by wstawił taki łopatologiczny poradnik jak wstawić zdjęcia z googla.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
28-05-18 11:20  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Korzystam z fotosika i odpukać żadnych problemów póki co... Wstawianie zdjęć i miniaturek na forum to kilka kliknięć. Proste jak konstrukcja cepa.

--
54323031

 
28-05-18 11:23  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pytanie do moderatorów, czy wstawianie zdjęć prosto na forum wchodzi w ogóle w grę? Zapewne dla większości z nas byłoby to najlepsze rozwiązanie.

 
28-05-18 11:33  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Pewnie można korzystać z innych ale jak się okazało Wstaw też bardzo ładnie działało i szybko wstawiało się zdjęcia aż do czasu. Jakiś czas temu problemy były z Photobucketem a narobić się i nie mieć gwarancji że serwis nie padnie to wg mnie nie tędy droga.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
28-05-18 12:35  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Kurt, to raczej pytanie do administratora, czyli Konradusa. Nie wiem, czy taka opcja w ogole jest mozliwa, ale wymagaloby to pewnie zarowno dodatkowej przestrzeni dyskowej, jak i podniesionego limitu transferu, a jak wiadomo, nic za darmo nie jest...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-05-18 15:02  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Od początku mojej działalności modelarskiej używałem Fotosika.
Jedynie do zdjęć mniej ważnych czasami używałem wstaw.org.

Post zmieniony (28-05-18 15:23)

 
28-05-18 16:41  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Niestety, żaden serwis nie jest pewniakiem, nawet Google Drive. W końcu kiedyś była Picassa od gugla i też zniknęła. Ja korzystam z flickr w moich relacjach. Bardzo sobie chwalę, ale wcale nie mam pewności czy serwis nie zniknie któregoś dnia tak jak Imageshack czy Photobucket.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-05-18 21:12  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
megami   

Raczej Flickr jest za duży żeby zniknąć ale - czy przy jakiś zmianach nie pozmienianą ścieżek do udostępnień? Albo czy możliwości linkowania nie podepną jedynie pod konta pro? Bo już darmowe bardzo ograniczyli w innych opcjach. Natomiast zastanawiam się co z OneDrivem.

 
28-05-18 22:06  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Sledze mape budowy drog ekspresowych w Polsce, robi ja IgorSel ze skyscrappercity i te mapy sa na dropboxie. Wiec chyba faktycznie wyjściem mogą byc dyski w chmurze. Pytanie tylko jak szybko i przyjemnie robić miniaturki z GoogleDrive, OneDrive czy DropBox'a.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
28-05-18 22:16  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Raczej Flickr jest za duży żeby zniknąć ale - czy przy jakiś zmianach nie pozmienianą ścieżek do udostępnień?

Osobiście wątpię. Natomiast ani trochę bym się nie zdziwił gdyby usługa przestała być darmowa. No ale to jest problem każdego hostingu komercyjnego.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-05-18 10:24  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

1 TB to troszkę dużo jak za darmo, nic zobaczymy.
Chyba lepiej będzie płacić te 5, 10 zł na fotosik miesięcznie ,tam chociaż całe zdjęcia się otwierają i to jest dobra sprawa .

 
29-05-18 10:50  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Część zdjęć z mojej relacji z budowy Karasia szlag trafił w związku ze zmianami komercyjnymi na imageshack. Potem korzystałem z photobucketa - ten też poszedł w komerchę, choć pozwolił być widocznymi miniaturkom...
Teraz korzystam z Fotosika - na razie za darmo, ale planuję opłacać serwis.
Chyba to najrozsądniejsze i z poparciem krajowej firmy ( krajowej?).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-05-18 11:19  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Widzisz Mariusz sam na własnym przykładzie że hostingi darmowe są niepewne. A to że w jakiejś relacji po czasie znikają zdjęcia największą szkodę moim zdanie wyrządza samemu forum oraz przyszłym "sklejaczom" danego modelu którzy czasem posiłkują się relacjami już powstałych modeli podczas budowy swego. W takim przypadku tekst jest przydatny ale to najczęściej zdjęcia są najbardziej pomocne. A ja nie wyobrażam sobie żeby autor relacji po jakimś czasie siedział i ślęczał nad podmienianiem zdjęć które już nie działają.

Varran też mi się wydaje że dyski w chmurze są jakimś rozwiązanie tylko czy nie stanie się z nimi to co z darmowymi hostingami?


A może administrator by mógł się wypowiedzieć jak to wygląda z przebudową forum tak aby móc wrzucać zdjęcia z własnego kompa. Z czym to się wiąże i czy jest w ogóle możliwe. Bo szczerze mówiąc zamiast opłacać gdzieś abonament to wole kupić jakiś model lub pojechać gdzieś na konkurs i tam spotkać się z Wami.


--

Post zmieniony (29-05-18 11:42)

 
29-05-18 14:09  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Informatykiem nie jestem, ale "wrzucanie zdjęć z własnego komputera" wymaga chyba bycia na nim online non stop?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-05-18 14:39  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

No nie Mariusz miałem na myśli coś takiego jak fb czy kartonówki raz zapodane zdjęcia są tam.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
29-05-18 14:52  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wrzucanie fotek na forum już było kiedyś przerabiane i wiąże się z tym, że musi być dostępna dla domeny odpowiednia i nie mała przestrzeń dyskowa. Za takową ktoś musi płacić.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-05-18 14:52  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wstawianie zdjęć bezpośrednio z komputera funkcjonuje bardzo dobrze na ang.jęz. forum "Paper Modelers".

 
29-05-18 16:57  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
henrykk   


MARIUSZ napisał:

> Informatykiem nie jestem, ale "wrzucanie zdjęć z własnego komputera" wymaga chyba bycia na nim online non stop?
>

Nie wymaga – wystarczy upload na stronę (serwer tejże) i można komputer wyłączyć – zdjęcia pozostają tam tak długo, jak długo istnieje dane forum.
No chyba, że chodziło ci o coś innego...

--
Pozdrawiam
Henryk

 
29-05-18 17:17  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Panie i Panowie,
a może zamiast na fotosiki płacić.. to lepiej zrobić zrzutkę i wykupić miejsce dla forum i jednak wszystkie fotki tu trzymać. Forum jest kopalnią wiedzy. Jak pokazaliśmy wielokrotnie umiemy się zjednoczyć w słusznej sprawie i zebrać. Uważam, że i w tej byśmy zadziałali odpowiednie. Raz do roku organizując aukcje czy wpłaty dobrowolne na rzeczy wykupu odpowiedniego miejsca na serwerze dla naszego forum.

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
30-05-18 11:39  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Jestem za

Podobnie funkcjonuje to na niezależnym forum Pentaxa vide pentax.org.pl ale nie wiem na jakiej platformie Pentax jedzie (pHp by Przemo)?
Ludziska wpłacają około 50 pln - ile duszyczka pranie co roku i forum działa od wielu wielu lat.

Kłaniam sie.
Darmuszka

 
30-05-18 12:23  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Przy tym, jak urosły fotki wstawiane do relacji to nie wystarczy kilka GB. Trzeba dużo Tera i więcej potem ;-)
Pomysł nie jest zły i już się pojawiał, ale ostatnie słowo ma Hegemon - Ojciec Założyciel - Konradus.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
30-05-18 12:38  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Popieram przedmówców. Opłata rzędu 15 czy 20 zł miesięcznie nikogo chyba nie zabije. Rozwiązanie takowe ma wiele zalet:

- opłacając swoją obecność na forum dostalibyśmy przestrzeń na umieszczanie swoich zdjęć, i relacje nie pójdą w niepamięć

- ograniczy to chęć, pojawiania się na forum osobników, którzy nie prowadzą relacji albo oszukują (kleją zamki w photoshopie albo retuszują zdjęcia z budowy celem oszukania innych)

- brak opłaconej składki, mógłby skutkować brakiem możliwości komentowania tego co się dzieje na forum, przez co moim zdaniem forum zyskałoby na jakości

- uprzedzając zarzut który pewnie za chwilę się pojawi, uważam, że z forum nie odpadną osoby które nie zarabiają (wiek szkolny), bo gdyby mój syn przyszedł do mnie i przedstawił mi pomysł rozwinięcia swoich zainteresowań to bym go całym sercem wspierał

- jeżeli jest mowa o opłatach to nie na zasadzie dobrowolnej, bo zaraz się okaże, że kilku wpłaca a reszta jedzie na ich plecach

Trafiłem już w sieci kilka razy na forum płatne, które można przeglądać w ograniczony sposób. Po dokonaniu opłaty można korzystać z jego zasobów. I uważam to za dobre rozwiązanie. Wiele spraw to upraszcza.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-05-18 13:08  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jestem za. Jak mam płacić Fotosikowi czy innemu hostingowi, to wolę tu, swoim. Przynajmniej będę miał pewność, że nikt nagle nie zmieni reguł, tak jak np. Photobucket.

A co do wielkości zdjęć, to wystarczy określić limit np. 500 KB i po sprawie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
30-05-18 23:51  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Refal   

Jako głównie oglądacz ( nie chce mi się wstawiać zdjęć na hosting i robić linków, zwłaszcza, po przygodach z imageshackiem). Uważam, że umieszczanie zdjęć na forum jest super pomysłem. Ale wprowadzanie obowiązkowych opłat to jakiś strzał w stopę, forum umrze w szybkim czasie lub przerodzi się w totalne kółko wzajemnej adoracji z powiedzmy max. 30 użytkownikami, którzy po pewnym czasie dojdą do wniosku, że nie po co płacić we własnym gronie. Sorry ale modelarstwo to hobby i to trochę niszowe. Jak się każe płacić to 90% stwierdzi, że obejdzie się bez forum. Ludzie z chęcią wesprą donetemi, ale płacenie abonamentu, żeby pooglądać obrazki jak ktoś skleja "kawałki papieru" serio?

 
31-05-18 06:46  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@Refal ma niestety rację. Już to przerabiałem. Jest kilka innych for modelarski gdzie zdjęcia ładują się na serwer i nie potrzeba hostingu wiec kto będzie chciał płacić za dostęp do forum, w którym na chwilę obecną około 80% jak nie więcej relacji i galerii jest jałowa bo nie ma w nich zdjęć? Choć i przerabiałem jeszcze inny scenariusz na Omega Klub Polska. Zmieniali silnik forum i poszło coś nie tak ponieważ cześć załączników przepadła. Także życie potwierdziło, że własna przestrzeń na zapis danych też nie daje stuprocentowej gwarancji.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
31-05-18 09:13  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wcieło foty i już. Mi wyparowały 23 galerie i się z tego powodu nie pociąłem. Powiedzmy sobie że jak będzie zrzutka na opłatę zdjęć to zawsze znajdzie się wielu takich co przeliczą to na browarku i społeczność Konradusa znacznie się przetrzebi. I tak są co rusz nowe galerie i relacje oraz inne ważne działy i nie ma co przeżywać katastrofy że zniknięciem fotek. To nie była tylko kwestia to wstaw bo wcześniej z innymi było podobnie. No fakt że sam nie raz korzystałem z archiwalnych relacji żeby się nie wpakować w manewr cevy. Ale i z opisów właściwie można więcej wywnioskować niż z samych fotek.

 
31-05-18 09:50  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Ja też uważam, że przymusowe opłaty to gwóźdź do trumny forum. Kto chce prowadzić relacje zapłaci, ale nie można ograniczać tych co oglądają i komentują. Na fotosiku roczny abonament to ok 30 zeta niecałe 1.6 zł miesięczne, a nie jak pisał kolega Mucha 20 zeta.

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
31-05-18 12:57  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przerzućcie fotki do Postimage.org

--

Post zmieniony (01-06-18 13:40)

 
31-05-18 21:24  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Aras45 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 0

Niestety, ale Postimage.org też nie działa :(

Edit: Zmienili adres domeny, stary wyglądał następująco: postimg.cc

Post zmieniony (01-06-18 12:28)

 
31-05-18 21:28  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Oczywiście że działa.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
31-05-18 21:30  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Działa , działa, i proste jak cep jest wstawianie zdjęć

 
31-05-18 22:11  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
henrykk   

Sławek napisał:

> Działa , działa, i proste jak cep jest wstawianie zdjęć

Pytanie tylko, jak długo; przed (paroma?) tygodniami przestał działać i był osiągalny tylko przez zmianę „końcówki” „.org” na „.cc” – teraz działa w obu domenach, czy jak to się tam nazywa...

--

Post zmieniony (31-05-18 22:11)

 
02-06-18 13:39  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Koledzy, wpłaty dobrowolne, czy też obowiązkowe, moim zdaniem , to gwóźdź do trumny Forum.
Pierwszy z brzegu kontrargument:
Zapłaciłem 1 zł więc jestem współwłaścicielem i mogę robić na Forum co mi się podoba, a spróbujcie mnie ruszyć to idę do sądu.

Niestety to nie jest sytuacja nierealna.

Pomijam kwestie związane ze zbiórką pieniędzy, dokumentacją , sprawami podatkowymi itp itd.

Według mnie jedyne rozwiązanie, to szukanie zewnętrznych serwisów, na których można podpiąć zdjęcia.



Mnie też to czeka, bo miałem relacje wsparte fotobukietami, imageszokami i innymi wstawiamy, a teraz totalna kicha :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
02-06-18 15:47  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Fotosik istnieje odkąd pamiętam myślę że, to najlepsze rozwiązanie, nie wielki abonament i taki serwer może się długo utrzymać.

Post zmieniony (02-06-18 15:49)

 
02-06-18 16:46  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Jakiś czas temu zrezygnowałem z zamieszczania zdjęć na fotosiku ze względu właśnie finansowych.
Miałem wykupiony pakiet za niecałe 80 rocznie i mimo to co jakiś czas fotosik chciał
dopłat za przekroczony transfer.
W fotosiku przy dużej ilości galerii, relacji itp. im więcej osób ogląda moje fotki tym szybciej zużywa się limit i " kasa misiu kasa".
Tak więc przy kilku galeriach bądź relacjach koszt jest niewielki a w moim przypadku "stanowcze NIE".

Pozdrawiam.


--

 
02-06-18 17:45  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

stanisław.z usuwaj dane EXIF z pliku i ustawiaj rozdzielczość 1200x800.
Ja robię to za pomocą IrfanView. File->Save As->odznaczasz wszystkie opcje i jakość na 80.
Pliki są dzięki temu małe i nie generują takiego transferu.
Od paru lat opłacam raz na rok abonament Lite za 19 PLN i mam spokój.
Pozdrawiam.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
02-06-18 21:15  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

ZbiG to podziel się jak to robisz bo ja na chwilę obecną nie mam dobrego pomysłu dlatego założyłem ten wątek a patrząc po popularności nie jestem chyba odosobnionym.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
02-06-18 21:46  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Przypuszczam że kolega nie ma żadnych problemów bo żadnych zdjęć nie wstawia.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-06-18 22:27  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jak Rafał napisał. Większość osób robi błąd umieszczając w serwisach zdjęcia w ogóle nie poddane kompresji a potem wielkie zdziwienie. A to prosta matematyka. 10 zdjęć po 3MB w jednym wątku to 30 mega przy jednym wejście. 100 odwiedzin i nie ma 3GB transferu.

 
03-06-18 08:08  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja co prawda też nie wstawiam zdjęć ostatnio ale wstawiałem dość dużo na fotosiku, wstawiłem dokładnie 4959 zdjęć.
Opłaty nie są duże. poniżej wykaz opłat z ostatnich lat - w sumie to 72 PLN wpłaconych w ciągu 3 lat.




Jeden warunek: zdjęcia nie mogą być dużej objętości, moje zdjęcia najczęściej miały 800 pikseli szerokości i jakości na 75. Czyli objętość zdjęcia około 100 kB i poniżej.

Do kompresji zdjęć używam darmowego programiku IrfanView.

Post zmieniony (03-06-18 08:52)

 
03-06-18 08:20  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Stanisław z napisał: "W fotosiku przy dużej ilości galerii, relacji itp. im więcej osób ogląda moje fotki tym szybciej zużywa się limit i " kasa misiu kasa".

Czyżby to była prawda?. Zawsze myślałem że płaci się za transfer podczas wstawiania zdjęć, innymi słowy za miejsce na serwerze. Przecież to byłoby nielogiczne. W końcu każdy poszedł by z torbami.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
03-06-18 08:49  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tak, to jest prawda. Więcej oglądających więcej płacisz za konto.

--

Post zmieniony (03-06-18 08:50)

 
03-06-18 09:03  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

No dobrze. A foty wstawiane na forum których otwierać nie trzeba? Wystarczy przecież rzucić okiem nic nie robiąc ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-06-18 09:18  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tego nie wiem, zawsze na forum wstawiałem miniaturki, które oglądający otwiera i tym samym zużywa limit transferu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-06-18 09:32  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Moim zdaniem , bez wewnętrznego "hostingu" w ramach forum każde zdjęcia, galerię itd będą zagrożone i z czasem one znikną.
Spójrzcie na stare relacje/ galerie, bardzo dużo zdjęć zniknęło. I nie sądzę aby po wielu, wielu latach ktoś miał ochotę i chęć powracać do uzupełniania fotografii w ramach swojej dawnej pracy.

Jak na razie kartonowki.pl i papermodel.pl mają swoje wew. hostingi i szefostwo nie pobiera opłat od użytkowników.

A wydaje mi się, że to forum ( www.konradus.com) jest chyba największym i najbardziej popularnym spośród innych forum jeśli chodzi o społeczność modelarską.

Post zmieniony (03-06-18 09:38)

 
03-06-18 09:42  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ja coraz bardziej się skłaniam ku zostaniu na Googlodysku. Jak to ktoś niedawno słusznie napisał - jeśli padnie Google to brak zdjęć w relacji będzie najmniejszym problemem ;-)

A że trzeba trochę poszuflować adresami? Przecie w Testach... jest gotowy szablon od Marka. Wcale nie taki skomplikowany.
W sklejenie modelu wkłada człowiek dużo więcej czasu i roboty i jakoś mu się chce, więc jeśli masz ochotę się pochwalić efektem, to te parę minut więcej nie powinno boleć.
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
03-06-18 10:20  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
henrykk   

Jest jeszcze pewna aplikacja, ale do wstawiania od razu dużych zdjęć - nie znam się na tym zupełnie, ale nawet ja to pojąłem i przekułem w czyn
https://sites.google.com/site/gdocs2direct/

--

Post zmieniony (03-06-18 10:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024