TESTY - PYTANIA - UWAGI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


Testy postów, grafiki, sygnaturek, zmian w profilu itp. oraz wszelkie pytania dotyczące działania forum, jego obsługi; problemy, uwagi i propozycje zmian.

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych"


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
02-06-18 21:46  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Przypuszczam że kolega nie ma żadnych problemów bo żadnych zdjęć nie wstawia.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-06-18 22:27  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jak Rafał napisał. Większość osób robi błąd umieszczając w serwisach zdjęcia w ogóle nie poddane kompresji a potem wielkie zdziwienie. A to prosta matematyka. 10 zdjęć po 3MB w jednym wątku to 30 mega przy jednym wejście. 100 odwiedzin i nie ma 3GB transferu.

 
03-06-18 08:08  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja co prawda też nie wstawiam zdjęć ostatnio ale wstawiałem dość dużo na fotosiku, wstawiłem dokładnie 4959 zdjęć.
Opłaty nie są duże. poniżej wykaz opłat z ostatnich lat - w sumie to 72 PLN wpłaconych w ciągu 3 lat.




Jeden warunek: zdjęcia nie mogą być dużej objętości, moje zdjęcia najczęściej miały 800 pikseli szerokości i jakości na 75. Czyli objętość zdjęcia około 100 kB i poniżej.

Do kompresji zdjęć używam darmowego programiku IrfanView.

Post zmieniony (03-06-18 08:52)

 
03-06-18 08:20  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Stanisław z napisał: "W fotosiku przy dużej ilości galerii, relacji itp. im więcej osób ogląda moje fotki tym szybciej zużywa się limit i " kasa misiu kasa".

Czyżby to była prawda?. Zawsze myślałem że płaci się za transfer podczas wstawiania zdjęć, innymi słowy za miejsce na serwerze. Przecież to byłoby nielogiczne. W końcu każdy poszedł by z torbami.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
03-06-18 08:49  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tak, to jest prawda. Więcej oglądających więcej płacisz za konto.

--

Post zmieniony (03-06-18 08:50)

 
03-06-18 09:03  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

No dobrze. A foty wstawiane na forum których otwierać nie trzeba? Wystarczy przecież rzucić okiem nic nie robiąc ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-06-18 09:18  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tego nie wiem, zawsze na forum wstawiałem miniaturki, które oglądający otwiera i tym samym zużywa limit transferu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-06-18 09:32  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Moim zdaniem , bez wewnętrznego "hostingu" w ramach forum każde zdjęcia, galerię itd będą zagrożone i z czasem one znikną.
Spójrzcie na stare relacje/ galerie, bardzo dużo zdjęć zniknęło. I nie sądzę aby po wielu, wielu latach ktoś miał ochotę i chęć powracać do uzupełniania fotografii w ramach swojej dawnej pracy.

Jak na razie kartonowki.pl i papermodel.pl mają swoje wew. hostingi i szefostwo nie pobiera opłat od użytkowników.

A wydaje mi się, że to forum ( www.konradus.com) jest chyba największym i najbardziej popularnym spośród innych forum jeśli chodzi o społeczność modelarską.

Post zmieniony (03-06-18 09:38)

 
03-06-18 09:42  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ja coraz bardziej się skłaniam ku zostaniu na Googlodysku. Jak to ktoś niedawno słusznie napisał - jeśli padnie Google to brak zdjęć w relacji będzie najmniejszym problemem ;-)

A że trzeba trochę poszuflować adresami? Przecie w Testach... jest gotowy szablon od Marka. Wcale nie taki skomplikowany.
W sklejenie modelu wkłada człowiek dużo więcej czasu i roboty i jakoś mu się chce, więc jeśli masz ochotę się pochwalić efektem, to te parę minut więcej nie powinno boleć.
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
03-06-18 10:20  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
henrykk   

Jest jeszcze pewna aplikacja, ale do wstawiania od razu dużych zdjęć - nie znam się na tym zupełnie, ale nawet ja to pojąłem i przekułem w czyn
https://sites.google.com/site/gdocs2direct/

--

Post zmieniony (03-06-18 10:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024