TESTY - PYTANIA - UWAGI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


Testy postów, grafiki, sygnaturek, zmian w profilu itp. oraz wszelkie pytania dotyczące działania forum, jego obsługi; problemy, uwagi i propozycje zmian.

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych"


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-05-18 16:57  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
henrykk   


MARIUSZ napisał:

> Informatykiem nie jestem, ale "wrzucanie zdjęć z własnego komputera" wymaga chyba bycia na nim online non stop?
>

Nie wymaga – wystarczy upload na stronę (serwer tejże) i można komputer wyłączyć – zdjęcia pozostają tam tak długo, jak długo istnieje dane forum.
No chyba, że chodziło ci o coś innego...

--
Pozdrawiam
Henryk

 
29-05-18 17:17  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Panie i Panowie,
a może zamiast na fotosiki płacić.. to lepiej zrobić zrzutkę i wykupić miejsce dla forum i jednak wszystkie fotki tu trzymać. Forum jest kopalnią wiedzy. Jak pokazaliśmy wielokrotnie umiemy się zjednoczyć w słusznej sprawie i zebrać. Uważam, że i w tej byśmy zadziałali odpowiednie. Raz do roku organizując aukcje czy wpłaty dobrowolne na rzeczy wykupu odpowiedniego miejsca na serwerze dla naszego forum.

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
30-05-18 11:39  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Jestem za

Podobnie funkcjonuje to na niezależnym forum Pentaxa vide pentax.org.pl ale nie wiem na jakiej platformie Pentax jedzie (pHp by Przemo)?
Ludziska wpłacają około 50 pln - ile duszyczka pranie co roku i forum działa od wielu wielu lat.

Kłaniam sie.
Darmuszka

 
30-05-18 12:23  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Przy tym, jak urosły fotki wstawiane do relacji to nie wystarczy kilka GB. Trzeba dużo Tera i więcej potem ;-)
Pomysł nie jest zły i już się pojawiał, ale ostatnie słowo ma Hegemon - Ojciec Założyciel - Konradus.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
30-05-18 12:38  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Popieram przedmówców. Opłata rzędu 15 czy 20 zł miesięcznie nikogo chyba nie zabije. Rozwiązanie takowe ma wiele zalet:

- opłacając swoją obecność na forum dostalibyśmy przestrzeń na umieszczanie swoich zdjęć, i relacje nie pójdą w niepamięć

- ograniczy to chęć, pojawiania się na forum osobników, którzy nie prowadzą relacji albo oszukują (kleją zamki w photoshopie albo retuszują zdjęcia z budowy celem oszukania innych)

- brak opłaconej składki, mógłby skutkować brakiem możliwości komentowania tego co się dzieje na forum, przez co moim zdaniem forum zyskałoby na jakości

- uprzedzając zarzut który pewnie za chwilę się pojawi, uważam, że z forum nie odpadną osoby które nie zarabiają (wiek szkolny), bo gdyby mój syn przyszedł do mnie i przedstawił mi pomysł rozwinięcia swoich zainteresowań to bym go całym sercem wspierał

- jeżeli jest mowa o opłatach to nie na zasadzie dobrowolnej, bo zaraz się okaże, że kilku wpłaca a reszta jedzie na ich plecach

Trafiłem już w sieci kilka razy na forum płatne, które można przeglądać w ograniczony sposób. Po dokonaniu opłaty można korzystać z jego zasobów. I uważam to za dobre rozwiązanie. Wiele spraw to upraszcza.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-05-18 13:08  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jestem za. Jak mam płacić Fotosikowi czy innemu hostingowi, to wolę tu, swoim. Przynajmniej będę miał pewność, że nikt nagle nie zmieni reguł, tak jak np. Photobucket.

A co do wielkości zdjęć, to wystarczy określić limit np. 500 KB i po sprawie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
30-05-18 23:51  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Refal   

Jako głównie oglądacz ( nie chce mi się wstawiać zdjęć na hosting i robić linków, zwłaszcza, po przygodach z imageshackiem). Uważam, że umieszczanie zdjęć na forum jest super pomysłem. Ale wprowadzanie obowiązkowych opłat to jakiś strzał w stopę, forum umrze w szybkim czasie lub przerodzi się w totalne kółko wzajemnej adoracji z powiedzmy max. 30 użytkownikami, którzy po pewnym czasie dojdą do wniosku, że nie po co płacić we własnym gronie. Sorry ale modelarstwo to hobby i to trochę niszowe. Jak się każe płacić to 90% stwierdzi, że obejdzie się bez forum. Ludzie z chęcią wesprą donetemi, ale płacenie abonamentu, żeby pooglądać obrazki jak ktoś skleja "kawałki papieru" serio?

 
31-05-18 06:46  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@Refal ma niestety rację. Już to przerabiałem. Jest kilka innych for modelarski gdzie zdjęcia ładują się na serwer i nie potrzeba hostingu wiec kto będzie chciał płacić za dostęp do forum, w którym na chwilę obecną około 80% jak nie więcej relacji i galerii jest jałowa bo nie ma w nich zdjęć? Choć i przerabiałem jeszcze inny scenariusz na Omega Klub Polska. Zmieniali silnik forum i poszło coś nie tak ponieważ cześć załączników przepadła. Także życie potwierdziło, że własna przestrzeń na zapis danych też nie daje stuprocentowej gwarancji.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
31-05-18 09:13  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wcieło foty i już. Mi wyparowały 23 galerie i się z tego powodu nie pociąłem. Powiedzmy sobie że jak będzie zrzutka na opłatę zdjęć to zawsze znajdzie się wielu takich co przeliczą to na browarku i społeczność Konradusa znacznie się przetrzebi. I tak są co rusz nowe galerie i relacje oraz inne ważne działy i nie ma co przeżywać katastrofy że zniknięciem fotek. To nie była tylko kwestia to wstaw bo wcześniej z innymi było podobnie. No fakt że sam nie raz korzystałem z archiwalnych relacji żeby się nie wpakować w manewr cevy. Ale i z opisów właściwie można więcej wywnioskować niż z samych fotek.

 
31-05-18 09:50  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Ja też uważam, że przymusowe opłaty to gwóźdź do trumny forum. Kto chce prowadzić relacje zapłaci, ale nie można ograniczać tych co oglądają i komentują. Na fotosiku roczny abonament to ok 30 zeta niecałe 1.6 zł miesięczne, a nie jak pisał kolega Mucha 20 zeta.

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024