TESTY - PYTANIA - UWAGI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


Testy postów, grafiki, sygnaturek, zmian w profilu itp. oraz wszelkie pytania dotyczące działania forum, jego obsługi; problemy, uwagi i propozycje zmian.

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych"


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-05-23 18:46  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie mogę se poradzić z tymi zdjęciami. Fakt robie to z telefonu. Miałem przerwe w modelarstwie. I człowiek zapomnial jak się to robi.
A wcześniej juz to robiłem. Jeżeli jest ktos mi w stanie pomóc z góry dziękuję. Pozdrawiam

 
27-05-23 10:53  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

hej,

Musisz zbudować coś na wzór:

[_URL=https://drive.google.com/file/d/ID_PLIKU/preview][_IMG]http://drive.google.com/uc?export=view&id=ID_PLIKU [/IMG][/URL ]

gdzie zamiast ID_PLIKU podstawiasz prawdziwe ID - w przypadku tego linku z poprzednich wpisów to: 1_LvQ3w8abpYO5Lpz3-sFrnx2riWbQSdE

czyli
[_URL=https://drive.google.com/file/d/1_LvQ3w8abpYO5Lpz3-sFrnx2riWbQSdE/preview][_IMG]http://drive.google.com/uc?export=view&id=1_LvQ3w8abpYO5Lpz3-sFrnx2riWbQSdE[/IMG][/URL]

Uwaga: żeby działało trzeba zmianić: "_URL" na "URL" i "_IMG" na "IMG" - musialem tak napisać, bo inaczej silnik forum od razu próbował wyświetlić obrazek, a nie tekst...

inna sprawa, że potrzebujesz mieć też miniaturkę zdjęcia żeby się forum nie rozjeżdżało....

 
15-11-23 22:02  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 





Test

Post zmieniony (17-11-23 20:34)

 
15-11-23 22:34  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Mam pytanie, jak zrobić żeby miniaturki były ładne a nie rozmazane. Niektórzy z Was ładne zdjęcia wrzucili miniaturek, które otwierają normalne zdjęcia. Albo podrzućcie jakiś program do miniaturek.
--------

P.S. Już ogarnąłem.
--

Post zmieniony (15-11-23 22:47)

 
17-01-24 13:17  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Dzień dobry,
Google namieszał i miniaturki się nie wyświetlają.

W kodzie wyrzuconym przez arkusz wystarczy fragment uc?export=view&id= zamienić na thumbnail?id= i miniaturki wracają :))

Pytanie: jak zmodyfikować arkusz, żeby już poprawione linki wyrzucał?
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
18-01-24 16:41  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

W moim pliku poprawione. Można pobrać v.1.4 - i działa (oczywiście swoje ID folderów trzeba wstawić).

A jak ktoś się chce bawić sam - to trzeba wejść w Rozszerzenia/Apps Script i zmienić linię 50 - dokładnie tak jak napisał Kudłaty.

pozdrawiam
MR

 
18-01-24 17:37  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Pobawiłem się sam i DZIAŁA!!! :))

Wielkie dzięki kezat. Ponownie zostałeś bohaterem w moim domu :))
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
19-01-24 11:41  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Bardzo dziękuję za informacje pozwalające na zaoszczędzenie trudu przenoszenia wszystkich galerii na inny hosting :)

--
_ _ _ _ _ _ _
Halifax, Su-37, Su-35, Su-27, Black Widow, MiG-29M, MiG-29A, Mustang, SZD-22 Mucha, Iskra bis DF, Su-27 Fly Model, Su-30MKI, Su-30MK, LIM-2, SBLim-2Art

 
29-01-24 21:01  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
pytanko takie. Żeby na forum nie wyświetlały mi się miniaturki tylko oryginalny rozmiar zdjęć, zrobiłem takie coś:



Czyli w "Id folderu małe" wklepałem znowu "Id folderu duże" i ku mojemu zaskoczeniu działało, do niedawna :P

Po zmianie linijki 50 wyświetla się miniaturka, których osobiście nie lubię.
Stare linki w relacji pozostają bez zmian, wyświetla się jakiś znaczek, który po kliknięciu jednak odsyła do oryginału.

Jak należy poprawić którąś z linijek, by fotka wyświetlała pełny rozmiar, oraz by poprzednie linkowane fotki wróciły do relacji?
"Hackerman" ze mnie żaden, proszę o pomoc :P

Czasem również wyświetla mi się komunikat, że "przekroczono czas wykonywania operacji". Czy to idzie zbyt dużą liczbą zdjęć? linków generuje koło 300. Można by w teorii założyć drugi, nowy folder, tylko jak chciałbym tam przenieść część zdjęć to linki się pewnie wysypią?

Pozdrawiam

--

 
30-01-24 22:52  Odp: [Instrukcja] DYSK GOOGLE - wstawianie zdjęć na forum.
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

[usunięta stara treść z pytaniami - bo znalazłem odpowiedź...]

--


Post zmieniony (30-01-24 23:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024