TESTY - PYTANIA - UWAGI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


Testy postów, grafiki, sygnaturek, zmian w profilu itp. oraz wszelkie pytania dotyczące działania forum, jego obsługi; problemy, uwagi i propozycje zmian.

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych"


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-06-14 10:56  [P] Brak możliwości edytowania postu w Giełdzie Kartonowej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zauważyłem, że w dziale Giełda Kartonowa nie da się edytować postów. To chyba jakieś niedopatrzenie, bo właśnie w tym dziale możliwość edycji byłaby szczególnie przydatna (np. żeby aktualizować listę modeli na sprzedaż w pierwszym poście).

 
05-06-14 20:31  Odp: [P] Brak możliwości edytowania postu w Giełdzie Kartonowej
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Akurat w dziale giełda jest to zasadne - a to dlatego, by zablokować możliwość zmieniania ofert, cen w trakcie trwania ogłoszenia. Załóżmy, że ktoś wystawia na sprzedaż model za 30 zł. Ktoś inny go zamawia/kupuje wirtualnie, po czym nagle cena skacze do 50 zł. Dowodu, że istniała niższa cena nie ma i ciężko udowodnić różne machloje.
To najprostszy przykład.
Inne by można mnożyć.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-06-14 22:45  Odp: [P] Brak możliwości edytowania postu w Giełdzie Kartonowej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Załóżmy, że ktoś wystawia na sprzedaż model za 30 zł. Ktoś inny go zamawia/kupuje wirtualnie, po czym nagle cena skacze do 50 zł. Dowodu, że istniała niższa cena nie ma

Przyznam, że jestem zaskoczony tą odpowiedzią i nie rozumiem problemu. Ktoś wystawia za 30, ja piszę mu maila, że chcę kupić, a ten ktoś edytuje post i pisze cenę 50. W czym problem? Mogę w takiej sytuacji grzecznie podziękować takiemu sprzedającemu i tyle. Czy ta polityka jest oparta na jakichś rzeczywistych problemach, które pojawiły się w przeszłości?

Korzystam z kilku innych for hobbistycznych (nie o modelarstwie), gdzie ludzie też handlują przez forum i nigdzie nie ma problemu z edycją postów, a nawet jest to wskazane żeby aktualizować pierwszy post (np. kasować rzeczy już sprzedane, obniżać cenę itd.). Oczywiście, zdarzają się nieudane transakcje, ale uniemożliwienie edycji postów by im nie zapobiegło. Namawiam gorąco do przemyślenia obecnego stanowiska. Teraz naprawdę jest niewygodnie, bo wyszukuję model który chcę kupić, ale zamiast mieć wszystkie informacje w pierwszym poście muszę jeszcze przeglądać cały temat żeby zobaczyć czy nie było obniżek ceny albo czy nie został sprzedany. Mało wygodne.

Tak na marginesie niezmiernie dziwi mnie również zakaz reklamowania swoich aukcji portalach typu allegro. Co jest złego w tym, że ktoś napisze "hej, mam do sprzedania super-mega-rarytas , ale ponieważ jest to strasznie unikatowy model postanowiłem dać go na aukcję żeby sprzedać za jak najwięcej"? Czy tu też jest jakieś pole do oszustw?

 
08-06-14 23:10  Odp: [P] Brak możliwości edytowania postu w Giełdzie Kartonowej
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na Allegro sprzedający proponuje zazwyczaj licytację, a na naszej giełdzie takiej formy kupna zabraniamy. Podajemy cenę ostateczną i tyle.

Jeśli na Allegro sprzedawca zaznaczyłby opcję "Kup Teraz", nawet bez licytacji to po co odsyłać kogoś do serwisu aukcyjnego? To jest nasza giełda - tutaj załatwiamy transakcje. To tak jakbyś założył relację z budowy modelu i po prostu podał linka do innej strony, gdzie ją faktycznie prowadzisz.

Co do mojego przykładu - faktycznie, może niezbyt trafiony przykład, ale wcześniej zdarzały się afery z nieuczciwymi cwaniaczkami, którym przy możliwości edycji postu trudno byłoby cokolwiek udowodnić. Admin zablokował możliwość edycji postów w tym dziale i tak już zostało. Może i jest to trochę niewygodne dla niektórych, ale nam ułatwia pracę.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-06-14 07:20  Odp: [P] Brak możliwości edytowania postu w Giełdzie Kartonowej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Na Allegro sprzedający proponuje zazwyczaj licytację, a na naszej giełdzie takiej formy kupna zabraniamy.

Słusznie, że zabraniacie jej na forum, bo forum nie jest przystosowane do robienia licytacji i byłoby to koszmarem. Na Allegro natomiast licytacje robi się dobrze i nie widzę racjonalnego powodu, żeby zabraniać dawania linków do swoich aukcji. Na wrzuceniu linka do aukcji zyskują obie strony: sprzedający i kupujący.

> Jeśli na Allegro sprzedawca zaznaczyłby opcję "Kup Teraz", nawet bez licytacji to po co odsyłać kogoś do serwisu aukcyjnego?

Jak to po co? Żeby zagwarantować bezpieczeństwo transakcji? Czy to nie po to jest to dziwne "zabezpieczenie" w postaci braku edycji postu? Na Allegro jak coś pójdzie nie tak, to wiem, że mam centrum rozstrzygania sporów, ubezpieczenie kupujących i przede wszystkim użytkownicy są zweryfikowani, tzn. można bezsprzecznie ustalić dane sprzedającego w razie np. konieczności zgłoszenia oszustwa organom ścigania. Na forum nie ma żadnej z tych możliwości, więc wszystkie transakcje i tak opierają się jedynie na wzajemnym zaufaniu.

> nam ułatwia pracę.

To mi przypomina kolegę z pracy, który powiedział kiedyś "uczelnia to by było świetne miejsce, gdyby nie studenci" :-) Ale OK, przyjmuję do wiadomości i nie ciągnę tematu. Namawiam jednak do ponownego rozważenia tej kwestii w gronie moderatorów i administratorów, bo może kosztem waszej wygody pracy można by zyskać nieco wygody dla użytkowników.

 
09-06-14 20:57  Odp: [P] Brak możliwości edytowania postu w Giełdzie Kartonowej
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ułatwia nam to pracę w sensie takim, że ograniczona została, jeśli nie w ogóle zlikwidowana, możliwość manipulacji i różnorakich przekrętów nieuczciwych kontrahentów. Dlatego niepotrzebne są nam centra rozstrzygania sporów.

Właśnie przytoczonym wzajemnym zaufaniem powinni się kierować modelarze. Może jest to naiwne, ale nie ma tutaj założenia, że każdy jest potencjalnym oszustem. Rejestracją zajmuje się Konrad i on ma możliwość weryfikacji ludzi, którzy się rejestrują na forum. Zaczął by wyciągać od nich dane jak na Allegro, to 100 z nich by krzyczało o ochronie danych osobowych. Zresztą jak chcesz się z nim zgadać na ten temat to wal prosto do niego.

Kilkukrotnie dyskutowaliśmy w gronie modów o giełdzie na naszym forum i właśnie takie a nie inne ustalenia spowodowały powstanie pewnych ograniczeń.

Dlatego nie sądzę, by ktoś się jeszcze nad tym pochylał. Przykro mi, że jest to dla Ciebie niewygodne, ale zasady panujące na tym forum póki co pozostaną niezmienne.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-06-14 21:25  Odp: [P] Brak możliwości edytowania postu w Giełdzie Kartonowej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Rozumiem i przyjmuję do wiadomości. Dzięki za wyjaśnienie, bo początkowo uważałem to za omyłkę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024