TESTY - PYTANIA - UWAGI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


Testy postów, grafiki, sygnaturek, zmian w profilu itp. oraz wszelkie pytania dotyczące działania forum, jego obsługi; problemy, uwagi i propozycje zmian.

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych"


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
06-10-18 23:59  [Instrukcja] FOTOSIK.PL - wstawianie zdjęć na forum
OSTOJA Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Fotosik.pl (http://www.fotosik.pl/) jest polskim płatnym (pierwsze 100 zdjęć jest darmowe, abonament Lite kosztuje 19 PLN na rok) serwerem do hostingu zdjęć. Możemy z niego korzystać jeśli chcemy wstawić zdjęcia na forum.

Powita nas ekran strony głównej.Teraz należy się zarejestrować.Po rejestracji pojawia się w okienku Twoje wybrane LOGO.Przystępujemy do wgrywania zdjęć.Zakładamy na Fotosiku nazwę albumu w którym będą przechowywane zdjęcia i wybieramy dostępność zdjęć w albumie.

Wybierz zdjęcia ze swojego komputera, które chcesz przesłać na Fotosik. Można jednocześnie przesłać nawet 100 zdjęć.Po wybraniu zdjęć należy je przesłać na Fotosik.Pojawi się taki obrazek.Teraz trzeba wybrać rodzaj i wielkość zdjęcia jakie będziemy je widzieć na forum. Ja wybrałem rodzaje "Fora dyskusyjne"; "Dłuższy bok 150 pikseli" (miniaturka) oraz "Otwórz zdjęcie w oryginalnym rozmiarze". Po kliknięciu w miniaturkę oglądamy zdjęcie w powiększeniu bez śmieci fotosikowych.Otrzymamy (kody) linki do wybranych zdjęć. Linki trzeba skopiować i wkleić na forum.Informacja dodatkowa:

Wczytywanie zdjęć w pełnym wymiarze powoduje szybkie zużycie transferu fotosikowego i dodatkowe opłaty.

Zapisując zdjęcie po zmniejszeniu objętości w programie IrfanView do 800X600 pikseli można jeszcze zmniejszyć jego objętość przez zmniejszenie jakości zapisu do 75%:Przykładowo zapisując zdjęcie o objętości 1,7 MB po tej operacji zdjęcie ma objętość około 65 kB. To jest różnica 65 kB a 1.7 MB. Poniżej miniaturka z fotosika po tych "operacjach:Jakość zdjęcia jest chyba wystarczająca.

Zdjęcia można też wczytywać za pośrednictwem programiku "Fotosik Manager" https://www.fotosik.pl/czytelnia/fotosik-manager

KONIEC

Post zmieniony (01-11-18 11:41)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-10-18 14:34  Odp: [Instrukcja] FOTOSIK.PL - wstawianie zdjęć na forum
Lepic Na Forum:
Relacje w toku - 2
 


Kolego Ostoja jedna mała uwaga:
W miejscu zaznaczonym na czerwono należy wybrać "otwórz zdjęcie w oryginalnym rozmiarze"
inaczej otworzy się cała strona ze zdjęciem,a nie samo zdjęcie.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-10-18 08:56  Odp: [Instrukcja] FOTOSIK.PL - wstawianie zdjęć na forum
OSTOJA Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Słusznie, dzięki, poprawiłem.

Post zmieniony (10-10-18 09:15)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek