<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 2004   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-07-07 17:19  3/2004 Okręt Jego Królewskiej Mości WODNIK
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

3/2004 Okręt Jego Królewskiej Mości WODNIK

WSMK - Karta Modelu

 
12-07-07 15:11  Galeria autorska (The End)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Przedstawiam mój pierwszy model w galerii - Galeon Wodnik . Model kleił się bardzo dobrze :) Od siebie dodałem drewniany pokład , podmalowałem elementy ozdobne na rufie oraz zmieniłem nieco malowanie dziobnicy




--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (12-07-07 20:39)

 
22-09-07 09:21  Galeria autorska (Syzyf)
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Witam
Budowa tego modelu, planowana na kilka miesięcy trwała prawie 1,5 roku. Był to mój pierwszy "poważny" model kartonowy i zmagałem się z wieloma przeciwnościami materii, nie tylko papierowej. Kadłub został zaszpachlowany, ale pokryty oryginalną wycinanką, pokład zrobiony z malowanego brystolu, żagle z batystu farbowanego cebulą (nie polecam). Model początkowo robiony był tylko na podstawie MM, jednak udało mi się dotrzeć do planów tego okrętu opublikowanych w „Planach modelarskich” nr 31, co pozwoliło go wzbogacić i – mam nadzieję – bardziej zbliżyć do oryginału.
Kilka zdjęć gotowego modelu przedstawiam poniżej a zainteresowanych obejrzeniem całej relacji z budowy zapraszam tutaj.





--



Post zmieniony (22-09-07 09:24)

 
08-01-09 08:04  Galeria autorska (chemikmarcin)
chemikmarcin 

 - 2

Witam wszystkich i zapraszam do moich galerii. Budowa modelu Wodnika sprawiała mi wiele przyjemności, m.in. dlatego, że był to mój pierwszy żaglowiec. Starałem się wykonać go jak najlepiej, ale mimo to są pewne niedociągnięcia. Jednak z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony.



--

 
09-01-10 14:47  Galeria autorska (wojtek65)
wojtek65 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Witam

Budowę modelu Wodnika rozpocząłem w 2007 roku, prace trwały dwa lata. Były chwile zwątpienia, szczególnie przed olinowaniem. Okazało się jednak, że wykonanie żagli, splatanie linek, montaż bloczków, choć dosyć czasochłonne było bardzo przyjemną pracą.
Kadłub piankowałem, szpachlowałem, okleiłem oryginalną wycinanką, pokład wykonałem z okleiny meblowej, olinowanie rozszerzyłem wykorzystując Plany Modelarskie Wodnika i galeonu Golden Hind, żagle wykonałem z batystu barwionego herbatą. Borykałem się z wieloma problemami technicznymi, ale przyznaję była to bardziej moja nieumiejętność niż błędy w opracowaniu.





Pozdrawiam fanów kartonu.






.

--

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024