<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 2003   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-07-07 15:41  10-11-12/2003 Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

10-11-12/2003 Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter

WSMK - Karta Modelu

 
08-07-07 21:23  Galeria autorska (fitter)
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7





Relacja z budowy jest tutaj

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
24-02-11 20:15  Galeria autorska (Lotnikus)
Lotnikus 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Jak dla mnie model bardzo zacny, efektowny i przyjemny w sklejaniu. Jedyne, do czego można się przyczepić to geometria (sławny garb na kadłubie) i różnica kolorów na arkuszach (akurat trafił mi się taki egzemplarz, nie wiem jak innym), co mi w sumie mało przeszkadza. Wrażenia bardzo pozytywne. Od siebie dodałem mechanizm synchronicznego składania ruchomych części skrzydeł oraz "uśmiechnięte" zbiorniki paliwa zawieszone pod skrzydłami (zachowując oryginalne z wycinanki pod kadłubem, obok bomb, chyba jednak przedobrzyłem) i kilka innych drobiazgów. Poza tym na obrazkach widać jedną z moich pierwszych prób tłoczenia owiewki kabiny pilota, wtedy jeszcze z PET z butelki po wodzie mineralnej.




--
Pozdrawiam
Piotr
________
W budowie...

 
20-12-13 09:08  Galeria autorska (Bartko28)
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6



Model całkiem fajny, bez większych problemów da się go skleić. Po skończeniu możemy się cieszyć prawie 70cm odrzutowca :-).
Mankament modelu to instrukcja i numeracja części nie mająca nic wspólnego z kolejnością klejenia. Przed rozpoczęciem budowy KONIECZNIE trzeba przeczytać instrukcję i przemyśleć budowę - inaczej można "wleźć na minę" i na końcu budowy (trzymając się instrukcji) mamy problem z golenią przedniego podwozia.

Relacja z budowy znajduje się tu

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
24-02-15 15:09  Galeria autorska (Koralik)
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Dorzucam swoje trzy grosze do Su-22

Dołączam się do stwierdzeń, że model należy do tych łatwiejszych w sklejaniu, poszczególne elementy pasują do siebie bez problemów.

Jeżeli za sklejanie modelu weźmie się modelarz z dużym doświadczeniem może pokusić się o wykonanie pewnych poprawek dotyczących garba i kabiny, które są po prostu zbyt duże i zaburzają nie co sylwetkę lub inaczej odbiega to od stanu faktycznego.

Sam model jest naprawdę ładny i okazały więc trzeba przygotować sporo miejsca na półce.



--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
15-12-17 17:12  Galeria autorska (rafalxj600)
rafalxj600 

 - 16



Post zmieniony (17-12-17 22:38)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024