<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 2003   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-07-07 15:42  3/2003 Holk Gdański z 1400 roku
konradus 
satrapa ;>


 

3/2003 Holk Gdański z 1400 roku

WSMK - Karta Modelu

 
26-07-07 12:03  Galeria autorska (Kemot)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Pod koniec roku 2003 zabrałem się za najmłodsze wówczas dziecko Małego Modelarza - numer 3/2003 - Holk Gdański w skali 1/100. Na pierwszy rzut oka model prosty, z wieloma dużymi częściami więc nie powinno być większych problemów i budowa miała się szybko zakończyć kompletnym modelem. Papier w wycinance przyzwoitej jakości. Druk kolorystycznie też niezły, jednak brąz desek dość łatwo ścierała się z poszycia, przy częstym braniu modelu w łapki. Gdzieniegdzie zastosowany został druk dwustronny, lecz przesunięcia kolorów po obu stronach kartek zniweczyły cały wysiłek autora opracowania (Pan Patryk Zuzański).
Niejako znakiem firmowym Pana Zuzańskiego jest 2mm szkielet kadłuba. Cięcie takiej tektury jest zabójcze nawet dla moich dość sporych dłoni :-) Za to po złożeniu na sucho szkieletu w całość oglądamy stabilną bryłę kadłuba. Generalnie większość elementów pasuje dobrze. Niestety w kilku miejscach autor popełnił błędy w projekcie lub na rysunkach i trzeba to samemu korygować. Do tych najważniejszych zaliczyć można wręgę W5, która powinna być rozcięta na linii pokładu (albo pokład w tym miejscu powinien dzielić się na 2 części). Rysunek 1 błędnie pokazuje przyklejenie części PV (otwór na zejściówkę powinien być po lewej burcie!). Największy jednak błąd to źle rozrysowane miejsca (i nacięcia) w podporach kasztelu dziobowego - na części 60, 61, 62. Jeszcze jedno ważne potknięcie - część 64 powinna być w 2 egzemplarzach... Generalnie jednak model klei się jednak nieźle. Ponieważ Holka budowałem z 2 egzemplarzy niestraszne mi były braki jakiś części czy przesunięcia w druku dwustronnym (które dokuczają zwłaszcza przy ścianach kasztelu dziobowego i rufowego). Aha, jeszcze jedno słowo o rysunkach... Jak to zwykle bywa w "żaglowcach". Nieczytelne olinowanie (oczywiście dla takiego laika jak ja). Rysunek 8 przedstawiający jufersy, chyba tylko dla krótkowidzów.

Z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony. Model jest całkiem sporych rozmiarów i cieszy oko swym wyglądem. Oczywiście ponieważ klejony był przez "żaglowego" laika zawiera zapewne wiele błędów merytorycznych, ale co tam :-)








--
pzdr
Kemot

 
20-06-12 16:46  Galeria autorska (Kefas93)
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Witam,
to mój drugi model, wykonany według mnie dużo lepiej od "Łani". Włożyłem w niego dużo pracy aby wyglądał jak wygląda. Bardzo fajniutki model, nawet prosty i przyjemny w budowie. Większych problemów z nim nie miałem (jest tylko parę drobnych błędów w opracowaniu). Żagiel z materiału i nici ładnie go naciągające są jedynymi elementami dodanymi przeze mnie. Tyle pisania, czas na zdjęcia.


--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
01-06-17 11:14  Galeria autorska (Hastur)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Holk Gdański w wersji zwaloryzowanej. Pokłady z forniru, dodany ładunek na pokładzie, uplastyczniony właz na kasztelu rufowym, zmienione olinowanie i kilka detali :)











Link do RELACJI

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024