<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1996   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-07-07 18:42  4-5/1996 Samolot szturmowy Ju 87 G-2, Ba 349 Natter, Fi 103 Reinchenberg
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

4-5/1996 Samolot szturmowy Ju 87 G-2, Ba 349 Natter, Fi 103 Reinchenberg

WSMK - Karta Modelu

 
25-07-07 16:10  Galeria autorska (Partyzant)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Skleiłem sobie tego malca bo chciałem sprawdzić jak to jest kleić klejem BCG. Efekty klejenia i moje problemy z tym modelikiem opisałem w 12-tym numerze Fanatyka Kartonu.
Tutaj
Tutaj pozwolę sobie zamieścic trochę więcej zdjęć.



Pozdrawiam

--

Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

Post zmieniony (25-07-07 16:11)

 
25-07-07 18:22  Galeria autorska (Dombrek)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam.
Jest to mój pierwszy model którego zdjęcia prezentuje na forum.
Wykonany on został w roku 2003 i był ostatnim który w całości skleiłem butaprenem, co niestety widać. Nie został on również poddany retuszowi, co także niestety widać.
Ogólnie model kleiło się bardzo przyjemnie i bez większych kłopotów.




Obecnie stoi on na kredensie pomiędzy De Havilland Mosquito a Messershmittem Me-410





--



Post zmieniony (25-07-07 18:48)

 
17-08-07 21:59  Galeria autorska (Grzegorz Nowak (W))
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

mój Fi 103 z tego zastawu
cały malowany, malowanie fantazyjne...
zrobiłem dla zabawy :)
oto efekt:



--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
03-04-08 12:23  Galeria autorska (bolo-ok)
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Mój Fi 103 Reinchenberg, model fajny prosty i raczej bezproblemowy, jeśli się przyłożyć nie sprawia żadnych problemów, retuszowany czarnym markerem ale i tak mi sie podoba :-)


Ba 349 Natter, opis praktycznie ten sam co w powyższym Fi 103, trzy ostatnie zdjęcia razem :-)



--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
07-09-09 18:58  Galeria autorska (Przemek)
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam!!

To moja 1 galeria w tym projekcie:) Model sklejony w 2004 roku retuszowany czarnym tuszem, co do jakości opracowani to trzeba było trochę posiedzieć nad kadłubem bo zarówno poszycie jak i wręgi miały różne wymiary.Karton słaby łamliwy i mechcił się dodatkowa farba łatwo odchodziła.Model dla średnio zaawansowanych po sklejeniu prezentuję się jednak bardzo ładnie:)Widoczne na lewym skrzydle wgniecenia to pozostałości po półce która na model spadła za sprawa mojego brata.

I fotki:



I REICHENBERG
Model również zbudowany w 2004 roku nie miałem przy budowie żadnych problemów wszystko ładnie pasowało karton taki jak w JU-87.



--

Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

Post zmieniony (16-09-09 10:08)

 
24-03-11 15:09  Galeria autorska (Tomasz K.)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Model, który przetrwał w najlepszym stanie z całej trójki. Klejony w 1999r. Lakierowany, później pokryty laserunkiem z rozcieńczonego Humbrola.



--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
18-12-11 11:26  Galeria autorska (smarqu)
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Witam.
Wczoraj skończony model bomby latającej Fi-103. Kleiłem go 5 weekendów, może trochę krócej :). Ogólnie wręgi za duże ( proponuje ciąć nie po zewnętrznej ale po wewnętrznej lini obrysu wręgi ). Ale i tu uwaga ! któraś z wręg chyba D jest dobrego rozmiaru i należy wycinać ją po zewnętrznej linii obrysu. Dodatkowo proszę uważać na wręgę za kabina pilota.
I chyba tyle mojego. Użyłem za cienkiej foli do oszklenia kabiny. Ogólnie jestem z niego zadowolony. Model sklejony w standardzie, miałem pomysł na jakiś wózek albo coś ale zdecydowałem się na zrobienie podstawki, ponieważ ładnie mi się to wkomponowało w pokój gdzie już nie ma miejsca na nowe modele :).Na dwóch fotkach porównanie, jak w ciągu mojej kariery modelarza podskoczyła jakość wykonania moich modeli.
Fotki:


--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
16-01-12 19:12  Galeria autorska (kolighyt)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Modele klejone w sporym rozrzucie czasowym wyszły raczej średnio:



Post zmieniony (09-02-12 22:03)

 
18-04-13 20:29  Galeria autorska (Majkel 91)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Model klejony na przełomie czerwca i lipca 2012.
Jest to pierwszy model zaprojektowany na 1 wręgę który skleiłem. Ze względu na swoje wymiary sprawił mi trochę problemów (przede wszystkim skrzydła, co niestety widać). Model jest bardzo efektowny i duży (ponad 45 cm rozpiętości)


Na poniższych zdjęciach widać, że model "trochę" nie trzyma symetrii:

Jeśli chodzi o "bananowy" kadłub, to wina leży raczej po stronie wycinanki, a dokładniej mówiąc w drugim segmencie przed kabiną z którym miałem WIELKIE problemy. Jak widać podwozie też mi się trochę rozjechało
Za to krzywe stateczniki to już mój babol. Wynikło to złej technologii klejenia, otóż skleiłem ogon ze statecznikami, a dopiero następnie dokleiłem całość do kadłuba. Już tak nie kleje, jak to mówią człowiek uczy się na błędach :-)
Reszta zdjęć:


Jestem raczej zadowolony z wykonania, choć posiada wiele niedoskonałości. Modelu nie polecam początkującym, gdyż praktycznie nie ma opisu budowy i sama wycinanka jest wymagająca.
Na koniec dodam że jest to drugi model po odkryciu tego forum. Wskazówki na temat techniki okazały się bardzo pomocne i pomogły mi skleić ten model :-)
Niestety "klejone" rok wcześniej V-1 i Natter nie miały tyle szczęścia :-(

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024