BUDOWLE, UMUNDUROWANIE, BROŃ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Budowle, umocnienia, umundurowanie, broń osobista, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-02-06 15:06  Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Witam! Pytanie moje jest spowodowane po części wyjątkowo niską popularnością niniejszego dziełu forum. Można odnieść wrazenie, że zainteresowanie tematyką architektury wśród modelarzy kartonowych jest dosyć małe. Ale czy rzeczywiście? W tym celu postanowiłem przeprowadzić mini ankietę. Ile osób zajmujących się modelarstwem kartonowym interesuje się również historią architektury? Być może świadomość, iż jest wielu modelarzy interesujących się tą tematyką spowoduje ożywienie tego działu, ułatwi wymianę wiedzy i materiałów z tej - niełatwej przecież z kolekcjonerskiego punktu widzenia - dziedziny. Osobiście dziwię się nieco niedocenianiu architektury jako potencjalnego obiektu dla modelarzy. Przecież tematyka arcyciekawa, a pole do popisu praktycznie nieograniczone - ktoś próbował wykonać katedrę z wnętrzem? Tymczasem mam wrażenie, że "budowa domków" jest raktowana jako sympatyczny przerywnik pomiędzy budową kolejnych "poważnych modeli". A może to jest tak, jak w tym dowcipie: "50% Polaków nie zdaje sobie sprawy, że stanowi połowę społeczeństwa"?... Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam!

 
14-02-06 01:11  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Czarny koń 

 

Temat budowy w szerokim znaczeniu tego słowa "domków" jest bardzo interesujacy. Sam chciałbym conieco w tym temacie coś zrobić np. to iż do tej pory nie udało mi się wybudować domu to myślę iż powinienem zacząć od projektu w miniaturze. Do tej pory zrobiłem makietę miasta z drogami do nauki jazdy z modelami no dość prymitywnych domków.
Powodzenia.

 
14-02-06 11:22  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Dopisuję się tu z miłą chęcią :)
Uważam, że modele architektoniczne to (zaraz mnie inni zjedzą) najatrakcyjniejsza wizualnie dziedzina modelarstwa kartonowego. A ci którzy z przymrużeniem oka traktuja tę tematykę, bardzo często nie próbowali nawet "popełnić" żadnego "domku".
Osobiście żałuję, że dobrze sie zapowiadająca seria zamków i pałaców polskich nie jest od jakiegoś czasu kontunuowana, a to przeciez tylko jeden z wielu tematów (gdzie znane kościoły polskie, gdzie Kościół Mariacki np. )...
Bierzmy przykład z Czechów i ich Betexy - ci to moga sie pochwalić obfitością w temacie architektury...
No ale cóż, może faktycznie to tematyka niszowa?
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
14-02-06 19:24  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Grzesio   

Ja się interesuję historią architektury, a samą architekturę praktykuję na co dzień. :)
Ale gorzej, niestety, z architektonicznemi modelami kartonowymi - ostatnie chyba na studiach robiłem, czyli dawno i nieprawda - teraz to się co najwyżej jakiś render 3D trafia. :(

Pozdrawiam

Grzesiu

 
17-02-06 12:07  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

No cóż, Szanowni Koledzy Budowlańcy... Chyba jednak wychodzi na to, że rzeczywiście pozostajemy w zdecydowanej mniejszości, oscylującej w granicach błędu statystycznego. Cóż zrobić, szkoda...

A teraz boję się tylko jednego: aby wydawcy po analizie popularności niniejszego wątku w ogóle nie zaprzestali wydawania modeli architektury...

Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

Post zmieniony (17-02-06 12:13)

 
17-02-06 13:29  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hello :)
Zainteresowanie bylo by chyba wieksze, gdybys umiescil ten watek na forum glownym, poniewaz tam powinny trafiac wszelkie tematy dotyczace kartonu, a tu jest dzial tematyczny dotyczacy obiektow rzeczywistych, materialow, zdjec planow etc. ;-)
Znam paru budujacych "domki", w tym "naszych" - forumowych kolegow, ktorzy zamieszczali juz realcje, ale tutaj malo prawdopodobne, ze znajda Twoj watek.

Przeniesc na glowne? ;-)

--

 
17-02-06 13:52  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Witam Konradusie,

Wątek ten umieściłem w tym dziale po namyśle, ze względu na jego bardziej ogólny i dyskusyjny charakter. Chciałem również w ten sposób podkreślić, iż chodzi mi o zainteresowanie architekturą również w szerszym, nie tylko kartonowo-modelarskim, zakresie. W związku z tym uznałem, że umieszczenie go w dziale teoretycznym będzie bardziej odpowiednie, niż w techniczno-kartonowym. Jeżeli Twoim zdaniem wątek ten pasuje do działu kartonowego, to bardzo proszę o przeniesienie. :-)

Pozdrawiam!

 
17-02-06 14:00  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stealth napisał:

> Chciałem również w
> ten sposób podkreślić, iż chodzi mi o zainteresowanie
> architekturą również w szerszym, nie tylko
> kartonowo-modelarskim, zakresie. W związku z tym uznałem, że
> umieszczenie go w dziale teoretycznym będzie bardziej
> odpowiednie, niż w techniczno-kartonowym.

Chyba niezbyt dokladnie przeczytalem tresc Twojego pierwszego wpisu w watku, a zasugerowany tytulem - napisalem to co napisalem ;-) Wycofuje sie - masz racje - ten watek dotyczy spraw ogolnobudowlanych :)
Mimo to proponuje zalozenie nowego watku na glownym, dotyczacego kartonowych budowli - mysle, ze bedzie zainteresowanie.

--

 
17-02-06 17:09  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
nitsche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

...moją pierwszą kartonówką byla wlaśnie budowla- Malbork z Gpm-u, dlatego przez sentyment skladam wielkie wyrazy uznania dla wszystkich kartonowych budowlańców...

 
18-02-06 13:16  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Modele kartonowe budowli kleje od momentu ukazywania się ich początkowo w Małym Modelarzu. Były to : Osada Biskupin, Zamek Królewski w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Mury Obronne Krakowa, Latarnia w Rozewiu, Ratusz w Gdańsku.To były moje czasy szkoły podstawowej , gdzie za taki sklejony model można było sobie podwyższyć ocenę np. z historii.Potem były modele z GPM-u tzn .latarnie , zamki .Z tego wydawnictwa skleiłem wszystkie zamki gotyckie, wiatrak w Olsztynku, Baranów Sandomieski. Także wydawnictwo .Modelik nie jest mi obce i tu też popełniłem kilka modeli.Z czeskich wydawnictw prym wodzi Betaxa. Natomiast swoistym mistrzostwem są modele wydawnictw niemieckich i francuskich ich kościoły i zamki. Są niestety drogie. Na konkursach modelarskich niejednokrotnie obserwowałem zwiedzających , którzy z iskrą w oku oglądali modele budowli. Cóż są atrakcyjne. Teraz chyba trochę nasze krajowe wydawnictwa się zaniedbały w wydawaniu budowli. Czasem coś wyda Modelik, ale w skali roku to mało.

--
Pt-47

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024