BUDOWLE, UMUNDUROWANIE, BROŃ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Budowle, umocnienia, umundurowanie, broń osobista, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
19-02-06 00:09  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Sebastian Cz. 



 - 16

Budowle jakos mnie nie "kreca". Skleilem w swoim zywocie tylko jeden taki model, a byl nim Ratusz Gdanski. Oczywiscie, nie twierdze, ze mi sie niepodobaja, bo uwazam, ze sa naprawde ok.

--
Pozdrawiam
Sebastian

 
22-08-06 09:58  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jakoś wszystkie dotychczasowe wpisy ignorują całą serię budowli (głównie Gdańska, chociaż nie tylko...) wydawnictwa JSC w jednolitej skali 1:200. Pierwsze zeszyty zawierały najprostsze modele - od baszt składających się z 4 - 6 części, jednak w kolejnych publikacjach rósł stopień złożoności, przy zachowaniu jednolitej, zresztą bardzo sympatycznej, grafiki. Zainteresowani na pewno znajdą coś dla siebie na stronce wydawnictwa.
Pozdrowienia - Andrzej
Niech MOC kleju będzie z Wami!

 
27-08-06 09:39  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Witam.
Wprawdzie "popełniłem" jak dotąd tylko jedną budowlę (Karlštejn), częściowo z uwagi na rozmiary, to ten dział modelarstwa darzę dużą sympatią (i namawiam bratanka do zajęcia się tymże); a na półce na swoją kolej czekają Hradčany...
Pozdrawiam

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
24-10-06 20:35  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
scyzoryk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja też się tu wpisze ;-) modelarstwem kartonowym zajmuję się od 2 lat i jak narazie archtektura najlepiej mi wychodzi :-D teraz sklejam legioniste rzyskiego gpmu ale to nie to co budowle;-)


Pozdr.

 
23-11-06 12:09  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
el_draco 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam,
Ja jeśli mam czas na zajmowanie się kartonem to właśnie budowlami.
Niestety czasu ostatnio mam mało. Nieskończone Breznice z Betexy leżą zakonserwowane w szafie już pół roku. Ale wrócę do nich na pewno jeszcze tej zimy.
Fajnie byłoby na forum więcej "domków" pooglądać. Widać jednak, że budowlańców jest mało.

 
08-02-07 15:06  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Python 

 

WItam
Przyłączam się. Moje początki modelarstwa to były (i są) budowle. Nie wyobrażam sobie aby skleić coś innego. Mam na koncie: Zamek GNIEW (GPM), Latarnia Gąski, Latarnia z Schreiben-Bogen, Malbork, Jeden zamek z Betexy, Prasky Hrad BETEXA !!!! (w budowie), kilka domów Schreiben-Bogen, Brama Wolińska w Goleniowie. Ludzie więcej relacji z architektury !!!! TYLKO BUDOWLE< BUDOWLE x 3
Pozdrawiam

--
Python

 
15-02-07 10:49  Re: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Pozwolę sobie wtrącić "coś w temacie": w najbliższym czasie, prawdopodobnie w kwietniu, w Klubie Modelarskim "DELFIN" w Gdańsku przewidziana jest wystawa-konkurs modeli budowli. Wprawdzie informacja ta powinna się pojawić w dziale "KALENDARZ", ale wrzucę tam gdy już będą ustalone szczegóły (czyli zapewne w końcu miesiąca) - zaś teraz chciałbym wykorzystać okazję zebrania tu w jednym wątku grona bezpośrednio zainteresowanych.

 
14-03-09 22:24  Odp: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
sieqwish   

Hej!
Dopiero niedawno trafiłem na to forum, bo jakoś nigdy nie obracałem się w środowisku modelarzy, sam coś tam w domku sobie dłubałem. Dłubałem kiedyś jakieś samoloty, statki nawet czołg chyba był, ale największą radość sprawia mi sklejanie modeli kościołów, zamków, pałaców itp. Najlepiej mi sie skleja coś co sobie sam zaprojektuje bo jak już wspominaliście budownictwo jest u nas strasznie zaniedbane; modeli nie ma za wiele a te co są to nijak się mają (jeśli chodzi o bogactwo detali) do innych typów modeli.
Do tej pory tak na serio skleiłem dwa kościoły, jeden z mojej rodzinnej wioski, drugi z wioski obok, może wstawie obrazki:)
Jak tylko studia mi pozwolą to będę sklejał dalej!
ps. Fajnie by było jakby postał osobny dział dotyczący tego rodzaju modeli:)



Post zmieniony (14-03-09 22:25)

 
22-11-10 09:54  Odp: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
balcerek   

Cześć Koledzy,
Dołączł jeszcze jeden.Jestem miłośnikiem architektury.Już napisałem kilka słów na tym forum.
Pozdrawiam

 
25-11-10 14:43  Odp: Kartonowi budowlańcy - ilu nas jest?
balcerek   

Ludzie,
Zastartujcie wreszcie z architekturą,to naprawdę interesujący temat.Tyle ciekawych modeli do ściągnięcia za darmo w japonskim canon papercraft-to nie są jakiś pirackie ale zupełnie legalne.Niektóre trudne do sklejenia jak n.p.Sagrada Familia albo Himeji Castle.Ostatno wydali Nagoya castle.
Po szcze gółowe informacje zwracajcie się do mnie,siedzę w temacie już przeszło 12 lat.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024