BUDOWLE, UMUNDUROWANIE, BROŃ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Budowle, umocnienia, umundurowanie, broń osobista, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-03-09 11:57  Makieta miasta
Irodion   

Mam pytanie. Chciałbym zrobić makietę miasteczka, ale nie bardzo wiem za co mam się zabrać, może ktoś zna jakieś fajne linki, albo sam już robił i może podzielić się wiedzą?



Post zmieniony (05-03-09 15:26)

 
18-03-09 20:05  Odp: Makieta miasta
Irodion   

Nikt nie ma takich doświadczeń, czy nikt nie chce się podzielić?

 
04-04-09 08:32  Odp: Makieta miasta
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zaopatrz się w:
a. plan miasteczka dobrej jakości
b. taśmę mierniczą
c. cyfrowy aparat fotograficzny
d. w zależności od wielkości miasteczka - od kilku miesięcy do kilku lat wolnego czasu
i naprzód.

Na dzień dobry określiłbym skalę, w jakiej to ma być. Weź pod uwagę, że aby w miarę "podobnie do siebie" odwzorować budynki i inne obiekty nie można z tą skalą przesadzać. Przyjmijmy, że będzie to nawet 1:1000 (tysiąc). Mieszkaniec twojego miasteczka będzie miał w tej skali niecałe dwa milimetry, a jeden kilometr terenu rzeczywistego to nadal będzie calusieńki metr bieżący makiety... Z ciekawości zapytam, przemyślałeś, gdzie będziesz to trzymać? Przyznam, że zaczyna mnie ciekawić ten projekt. Napisz jak Ci idzie.

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
09-09-09 20:45  Odp: Makieta miasta
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Widziałem w necie makietę centrum Wołowa (o ile dobrze pamiętam). Poszukaj w sieci, jak znajdziesz to znajdziesz też namiary.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
15-11-09 19:39  Odp: Makieta miasta
Hator   

W Białymstoku była eksponowana makieta starego miasta w Muzeum WP, o ile dobrze pamiętam. W bloku czegoś takiego nie da się zmieścić. W domu jednorodzinnym, potrzeba też trochę metrów kwadratowych.
Jeżeli nie masz doświadczenia w budowie makiet architektonicznych to porywasz się z motyką na księżyc. Oczywiście nie chcę Cię zrażać na starcie, a tylko zwrócić uwagę, że to bardzo, ale to bardzo czaso- i pracochłonne jest.
Powodzenia życzę!

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
15-11-09 19:53  Odp: Makieta miasta
Hator   

Tutaj masz makietę planowanego Afrykanarium we Wrocławiu. Podejrzewam, że jest ona w skali 1:500 Od takich wielkości zaczyna się budowanie makiet urbanistycznych, a ten obiekt to dobry kawałek ziemi.
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 12.imageshack.us/img512/694/p1080142.jpg

Zauważ, jakiej wielkości masz drzewa. Drogi mają po ok 1,2cm.
Nie lepiej jest zrobić najciekawszy wg Ciebie kawałek miasta? Wtedy można pomyśleć nad większą skalą i szczegółowością, bo przy "tysiącach" to się klei klocki. Większej szczegółowości nie uzyskasz, chyba że przekłamując skalę.
--

Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane



Post zmieniony (15-11-09 19:57)

 
23-11-10 15:55  Odp: Makieta miasta
balcerek   

skontaktuj się z czeskim wydawnictwem Betexa,albo z jakimś Czechem-modelarzem.Oni tam mają doskonałe modele architektury.Wydana została"Velka Kniha Vystrihovanek".Znajdziesz tam całe miasto.

 
24-11-10 08:20  Odp: Makieta miasta
balcerek   

jest taki model Betexy Prażsky Hrad

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024