BUDOWLE, UMUNDUROWANIE, BROŃ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Budowle, umocnienia, umundurowanie, broń osobista, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-02-08 20:32  [sprawozdanie z gry] Bitwa pod Kurskiem
Bociek   

Jedni mają Warhammera a ja mam zwykłą strategię w którą gram z kolegami. Ustaliliśmy zasady, punkty i inne. Celem są główne miejsca na mapie, czyli należy zdobyć je. Są one oznaczone flagami. Za każdą flagę otrzymujemy: mała 100pkt duża 200pkt. Mamy do wydania 2000pkt na operacje na którą składają się 4 bitwy. Po każdej bitwie liczy się zniszczony sprzęt. I wróg otrzymuję liczbę pkt. odpowiadającą naszym stratom. I wykorzystać to może jako posiłki lub wsparcie artyleryjskie lub lotnictwo. Gramy w systemie turowym. I chciałem zamieścić relację z naszej bitwy pod Kurskiem. Ja dowodzę Niemcami. Tutaj relacja. A na początek mapa terenu pierwszej bitwy.


PS. Mam prośbę. Jak zmniejszyć i o ile model w skali 1:35 1:72 do skali 1:200.

6 lipiec 1943 godz. 10.05

Tura:
1. Sdkfz 231 jedzie do lasku na zwiad. Zauważyłem w odległości jakiś 500m radziecką ciężarówkę wraz z działem(najprawdopodobniej ZiS-3). Oddałem kilka niecelnych strzałów. Chwile później wybuchły przede mną pociski. Zauważyłem radziecki czołg ciężki(niedobrze bo moje najlepsze to na razie PzKpfw IV ausf. H). Szybko więc schowałem się za drzewa. A więc wróg ruszył już do natarcia trzeba się będzie spieszyć.



2. Moje Ople z PaK-ami 40 ruszyły do lasku tam je rozstawię. Zwiad motocyklowy w okolicach Peszek wykrył wzmożoną aktywność wroga. Piechota i 3xT-34/76. Wróg więc zaczyna obchodzić mnie od flanki wysyłam tam Mardery II z 2 plutonu.



Niedługo dalsze tury.

 
15-02-08 20:43  Odp: [sprawozdanie z gry] Bitwa pod Kurskiem
Bociek   

Proszę komentować bo niewiem co o tym sądzicie.

 
17-02-08 13:18  Odp: [sprawozdanie z gry] Bitwa pod Kurskiem
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Generalnie nie lubię gier turowych, bo realizmu nie oddają one w ogóle. Jednak, jako że od gry fantasy jaką jest Warhammer trudno oczekiwać jakiegokolwiek realizmu, zdarzało mi się zarywać noce grając w to z kolegami (tym bardziej, że lubię kilmaty fantasy). Jeśli zaś chodzi o Waszą grę "strategiczną"... osobiście wolałbym pokleić model;-) - właśnie ze względu na brak realizmu (a jeśli już miałbym grać, wybrałbym jakiegoś Close Combata w wersji PC:-)).

--

pozdrawiam
Piotr




Post zmieniony (17-02-08 13:19)

 
17-02-08 22:35  Odp: [sprawozdanie z gry] Bitwa pod Kurskiem
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Piotr, nie lubisz strategii turowych ?? Najstarsza tego typu gra, szachy, jest genialna. Inne zresztą również.
Ja z kolei nie bardzo lubię klimat fantasy ( w grach oczywiście, w filmie może być), gdyż nijak ma sie to do realizmu. Te czary, potworki itd ;-)
W dawnych czasach grałem w gry bitewne, ale figurkowe, osadzone w realnych czasach historii. Teraz pozostał mi sentyment do figurek 1:72 i duże zainteresowanie historią ogólną i historią wojskowości od antyku ( Sumerowie, Hetyci, Egipcjanie , Grecy itd) przez średniowiecze, do XX wieku.
Może kiedyś wrócę do wargamingu, na emeryturze. ;-)

A jeśli grać na komputerze to zdecydowanie w Total War. Warcraftowi mówimy nie. ;-)

--


 
18-02-08 05:58  Odp: [sprawozdanie z gry] Bitwa pod Kurskiem
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Szachy to co innego;-) Miałem na myśli turowe strategie wojenne, typu Panzer General. Swoją drogą od szachów też trudno wymagać realizmu;-) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w grze opisanej przez Boćka trudno byłoby stworzyć inne zasady niż podział na tury, ale w takim wypadku wolałbym jednak Warhammera - jak już fantazjować, to na całość:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024