BUDOWLE, UMUNDUROWANIE, BROŃ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Budowle, umocnienia, umundurowanie, broń osobista, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-12-06 01:50  "Dokończenie" II WŚ
Student 

 

Ponieważ nie mogłem zasnąć więc przeglądałem internet.
Znalazłem w wikipedii taką ciekawą wzmiankę
" Patton zmarł 21 grudnia 1945 w szpitalu w Heidelbergu w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym, który miał miejsce 9 grudnia 1945. Istnieje podejrzenie, że za wypadkiem stoi wywiad radziecki. Patton był zwolennikiem "dokończenia" wojny przez atak na Związek Radziecki."

Może ktoś ma jakieś materiały, jakby mógł wyglądać przebieg wojny po upadku Niemiec?
Jakie były plany dokończenia wojny, kto i jak by uczestniczył w tym przedsięwzięciu?

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
15-12-06 09:32  Re: "Dokończenie" II WŚ
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Chcesz porozmawiać na temat "co by było gdyby..." ? ;-))
Na takie rozwiązanie liczyli nawet sami Niemcy. Do ostatniego dnia wojny łudzili się, że z Aliantami zachodnimi podpiszą korzystny rozejm i razem z nimi zaatakują Sowietów.
Przecież pomiędzy komunistycznym ZSRR i krajami demokratycznymi pomimo ich sojuszu , cały czas trwały "gierki" i przepychanki. To jednak dwa różne światy.
Wielu było pewnych, że taka wojna wybuchnie z całą pewnością.
Po ogłoszeniu rozmów z Jałty i wojska polskie na zachodzie też liczyły na takie rozwiązanie.
itd. Długo by pisać.
Zwyciężyła jednak opcja bardziej pokojowa i mieliśmy tylko Zimną Wojnę.
Zdaje się ,że była jakaś książka na ten temat, ale pewny nie jestem.

--


 
16-12-06 15:06  Re: "Dokończenie" II WŚ
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Jeśli ktoś lubi klimaty typu "co by było gdyby", polecam książkę "Alterland" autorstwa M. Wolskiego (jeśli mnie pamięć nie byli). Ja czytałem ją z zapartym tchem:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
20-12-06 01:29  Re: "Dokończenie" II WŚ
Student 

 

Właśnie o takie materiały mi chodzi, gdzie jest coś w stylu co by było gdyby.

Na dodatek czy były konkretne jakieś plany ataku na ZSRR, na kiedy by to przygotowano i dlaczego ten plan nie wszedł w życie. Które państwa (którzy generałowie wodzowie itp) byli za a kto przeciw.

W zasadzie fajnie się czyta takie "nowinki"

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
27-01-07 23:56  Re: "Dokończenie" II WŚ
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Był film z R. Hauerem "Waterland" - III rzesza wygrała wojnę itd.. : nawet niezły!

 
28-01-07 10:50  Re: "Dokończenie" II WŚ
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To ten co w USA rządzili faszyści ?

--


 
09-02-07 09:50  Re:
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Raduss, nie. W filmie "Vaterland" III rzesza wygrała wojnę i opanowała Europę. Fabuła kręci się wokół przyjazdu prezydenta Kennedy'ego na 70. urodziny Hitlera. Przemyconych było dużo motywów i motywików świadczących o tym, że niby Niemcy rządzą w całej Europie. Mnie najbardziej wbił się w pamięć Rolls-Royce ze znaczkiem Mercedesa.

Z tego co wiem, film powstał na podstawie powieści pod tym samym tytułem. W sumie to fikcja, ale w temacie zapodanym przez Studenta:-)

--



Post zmieniony (09-02-07 09:54)

 
09-02-07 15:37  Re: "Dokończenie" II WŚ
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Może i chodziło o Europę, a wątek o Kenedy'm nasunął mi myśl o USA.

--


 
20-06-09 23:18  Odp: "Dokończenie" II WŚ
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

o ile mi się wydaje jest też taki film w którym właśnie była taka scena jak opisał ją Student... o ile pamiętam przyciągnęła mnie do niego gwiazdorska obsada jak i rozgrywka szpiegowska .... oglądałem jednak z doskoku i tytułu nie pamiętam...

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024