<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1995   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-07-07 19:54  10-11/1995 Śmigłowiec McDonnell Douglas AH-64 Apache
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

10-11/1995 Śmigłowiec McDonnell Douglas AH-64 Apache

WSMK - Karta Modelu

 
08-12-07 03:34  Galeria autorska (Veelan)
Veelan 



 - 4

Witam. Przedstawiam AH-64 sklejonego w 1996 roku. Byłem wtedy gdzieś w okolicach pierwszej klasy liceum ;-]. Nie przypominam sobie aby model sprawiał jakieś ogromne problemy w budowie choć po ilości zastosowanego retuszu można tak wnioskować. Moim zdaniem model ma nieprawidłowe kształty. Za duża, i zbyt uproszczona przednia część kadłuba, w tym cała kabina. Zbudowałem od podstaw działko i kamery bo zaprojektowane w modelu całkowicie mi się nie podobały. Model w ramach ćwiczeń lekko przycieniowany aerografem. Model klejony hermolem, nie lakierowany i rozpada się powoli.




--



Post zmieniony (08-12-07 11:53)

 
26-09-10 11:38  Galeria autorska (Kris)
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Witam.
Zdecydowałem się na ten model dlatego że pochodzi ze stajni Mistewicza i wszystko byłoby fajnie gdyby wydawca zastosował papier o grubości przewidzianej przez autora modelu. Wszystkie zwijane elementy w pełną rurkę były o grubo za grube. "Na szczęście" zwijaniu papieru towarzyszyło się jego rozdwajanie i po zwinięciu tylko jednej połówki już było ok. Gondole Silnikowe są właśnie rozdwojone i wtedy nawet wręgi pasowały.
Szczęka mi opadła jak zobaczyłem zdjęcia prawdziwego śmigłowca na którym jest pełno "dupereli" Wszędzie gdzie trzeba pododawałem nożyce. Działko zrobiłem od podstaw i ręce mi opadły jak zobaczyłem że odwrotnie wkleiłem łoże działka - trudno. Tarczy sterującej nie byłem w stanie odwzorować ze zdjęć - za dużo tego, podobnie ze śmigłem ogonowym.
Wyrzutnie rakiet - dodałem prowadnice w zasobnikach, bo narysowane kropki były nie do zaakceptowania, pierwszy zasobnik skopany - za duża średnica prowadnic i ledwo weszły w zasobnik. Druga już poprawiana i jest jak trzeba




--

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024