<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1994   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-07-07 22:20  3/1994 Karawela Piotr z Gdańska
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

3/1994 Karawela Piotr z Gdańska

WSMK - Karta Modelu

 
09-08-07 20:05  Galeria autorska (ANDR7EJ)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Jeden z pierwszych modeli sklejonych przeze mnie po bardzo długiej "niemodelarskiej" przerwie.

 
08-10-07 12:56  Galeria autorska (Jaćko)
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Drugi zaczęty, a pierwszy skończony żaglowiec (pierwszym była koga elbląska A.Karpińskiego z chyba 1971 roku),przy okazji pole bitwy. Pozbawiony szalupy, która była na wyposażeniu i z próbą malowania dna farbką plakatową. Szkielet był wręcz pancerny, kilka lat sklejony kadłub przeleżał w skrzynce z narzędziami i poza wgnieceniem jednego płata poszycia nic mu sie nie stało. Z tego co pamiętam to kolejne segmenty poszycia dna były wieksze niż potrzeba i należało je docinać.
Jako ciekawostkę dodam,że maszty i reja były wyrysowane na papierze „okładkowym” o gramaturze może ok 80 i z niego zostały skręcone przeze mnie. Skręcało sie przednio i łatwo i było OK, dopóki bawełniane nicie , które napinałem by nie było zwisów zaczeły pracować pod wpływem zmian wilgoci. Powichrowane zostały maszty, a syn ręcznie je prostował co zwłaszcza widać na fokmaszcie i odchyleniu do tyłu grotmasztu. Wygląda jak wygląda, ja na nią (karakę) patrzę z sentymentem.




Post zmieniony (15-10-07 07:46)

 
25-06-13 14:28  Galeria autorska (MAREK)
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Witam kolejna moja galeria to PIOTR z GDAŃSKA , karawela z XV wieku , model w skali 1;200 , wykonany w 200?? , już nie pamiętam . Na początek był szkielet który na rok został w piwnicy . kolejny etap budowy to poszycie , kadłuba , maszty . Najwięcej problemów miałem z olinowaniem , model te był leciutko malowany, szczególnie poszycie denne , które mi nie wyszło .



Zapraszam do oglądania pozdrawiam MAREK

 
05-01-16 13:47  Galeria autorska (mario9)
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam:)

Model ten miał bardzo skomplikowaną historię. Wykonałem go dla moich teściów lecz po prawie dwudziestu latach powrócił do mnie. Jego stan był opłakany, ale postanowiłem go odrestaurować. Starałem się jak najbardziej zbliżyć go do tzw. „Wyglądu do przyjęcia”, chociaż gdzie niegdzie widać na nim „ślady eksploatacji, których nie udało się zamaskować nawet malowaniem.
Kilka elementów, jak np. zadaszenia na dziobie i rufie, dodałem z nowszego opracowania (MM_2005-7-8).







Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024