<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1993   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-07-07 22:23  10-11/1993 Krążownik Nurnberg
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

10-11/1993 Krążownik Nurnberg

WSMK - Karta Modelu


 
04-08-07 20:24  Galeria autorska (Batonus)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Oto mój Nürnberg. Model klejony w 1993 roku tuż po wydaniu, w partyzanckich warunkach.
Jak widać - pokład wściekle kanarkowy, niewiele detali. Kilka razy uniknął płomieni bo dobrzy ludzie namówili mnie, żeby z nim nie kończyć :-)

Co do wydania i budowy:
- kleiło się ogólnie kiepsko, trzeba było wszystko dopasowywać, docinać, dorabiać, malować
- jeden z dziobowych fragmentów poszycia dna nie był u mnie w ogóle zadrukowany na czerwono (ten widoczny)
- nie było części walcowatej masztu - trzeba było ją samemu dorobić,
- najgorszą rzeczą jaką zrobił autor, była linia wodna. Gdyby ją zostawić wg wycinanki, przebiegałaby jak wykres drgań nieharmonicznych. Dlatego u mnie jest taka gruba, musiałem po prostu wszystko wyrównać na czarno, jak walec.






--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
07-08-07 12:53  Galeria autorska (KoRsarz)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Model kleilem kilka lat temu, więc wykonanie nie najlepsze i olinowanie, jak widać, już sie sypie.
Opracowanie, jak widac, sklejalne w standardzie, ale nie obylo sie bez kilku docinek i drobnych problemów.
Polecam modelarzom, którzy chcą miec model Nurnberga i mają juz doswiadczenie w mdelarstwie. Model moze byc dobrą bazą wyjściową dla modelu waloryzowanego, a więc szpachla i malowanie, bo w standardzie- Tak, jak widac ;)
Na pewno nie polecam początkujacym.



--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
30-01-10 16:28  Galeria autorska (messer)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Pierwszy sklejony przeze mnie okręt - ok. 1996-97 roku. Nie wygląda najlepiej ale po sklejeniu byłem z niego bardzo dumny.



Post zmieniony (27-07-17 23:01)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024