<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1992   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-07-07 22:38  6/1992 Kuter torpedowy Elco
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

6/1992 Kuter torpedowy Elco

WSMK - Karta Modelu

 
27-07-07 08:46  Galeria autorska (Kemot)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Z założenia prosty model ze względu na liczne wpadki autora opracowania momentami przysporzył mi mnóstwo kłopotów. Po sklejeniu prezentuje się całkiem ładnie. Tylko kiepskie kolory i włoskowaty papier przypominają że jest to model z innej epoki. Nie polecam zabierać się za niego początkującym modelarzom. Duże elementy i niewielka liczba arkuszy niestety nie gwarantują szybkiego ukończenia kutra. Stary kiepski papier momentalnie odbarwiał się przy stosowaniu klejów cyjanoakrylowych stąd te brzydkie przebarwienia na elementach nadbudówki.





--
pzdr
Kemot

 
15-08-07 13:00  Galeria autorska (Piotr C.)
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Model powstał mniej więcej w czasie jego ukazania się na rynku. Chodziłem wtedy do 5 lub 6 klasy podstawówki.

Widać że to nie jest cudo ale chyba miałem z nim jakieś problemy gdyż postanowiłem pomalować dno. Karton się mechaci i nie które elementy nie miały poprawnego zadruku.
Pamiętam że sprawił mi wiele radości, chociaż nie dokończyłem go w 100 % jakoś przeżył do dni dzisiejszych. Wtedy jedynym klejem kleiłem był wikol co widać na modelu co niestety nie było czasem zbyt dobrym rozwiązaniem ale wtedy tylko taki posiadałem.
"Odrutowanie" również nie jest poprawne ale korzystałem z tego co miałem.

Oto parę fotografii:



--

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
15-08-09 12:56  Galeria autorska (Bosman)
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Model powstal zaraz po ukazaniu sie na rynku (akurat zaczynaly sie wakacje). Jak na tamte czasy i umiejetnosci byl szczytem moich mozliwosci. Szczegolnie ten reling z lancuszkow:)). Teraz smiac mi sie chce, wykonanie tez ma wiele do zyczenia, dopiero teraz po latach jak sie przyjrzalem.


--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
14-08-11 22:59  Galeria autorska (Akra)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Model zrobiony przez mego przyjaciela, Andrzeja Wrzoska, Szczecin. Galeria umieszczona za jego zgodą. Model kserowany na brystol z oryginalnego MM, w znacznej części malowany.

, ,

,

,

--

 
14-11-17 09:19  Galeria autorska (Floki_79)
Floki_79 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Oto mój model podobno najsłynniejszego kutra typu Elco z serii 77 stopowych czyli PT-41. Replika w skali 1/100 powstała na bazie zmniejszonej i odpowiednio przerobionej (m.in. przedłużony kadłub) wycinanki z Małego Modelarza. Modelik zrobiony po ponad dwuletniej przerwie od klejenia kartonowych okrętów więc urodą nie grzeszy.


--

Post zmieniony (30-08-18 17:05)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024