<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1991   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-07-07 22:51  8/1991 Japoński czołg pływający 2 KA-MI
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

8/1991 Japoński czołg pływający 2 KA-MI

WSMK - Karta Modelu

 
01-08-07 20:39  Galeria autorska (MichalR)
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Model tego czołgu zrobiłem kilkanaście lat temu.





--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
19-08-07 22:37  Galeria autorska (Stefan Jóźwiak)
Stefan Jóźwiak 

 - 20

 
09-09-07 22:20  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
To już ostatnia galeria modelu z MM jaki wykonałem ponad 15 lat temu, który przetrwał do czasów obecnych. Trochę statystyki więc nie zaszkodzi. Jestem o rok starszy od Jubilata czyli MM a w modelarstwo zacząłem się bawić między 11 a 12 rokiem życia czyli około 5 klasy "podstawówki" i to hobby zostało mi do dziś.
Przedstawiłem Wam tutaj 23 modele (a w zasadzie 25 bo samochodów pancernych było 3 w jednym numerze) z czego 16 (a w zasadzie 18) wozów pancernych, 3 samoloty, 3 okręty i 1 rakietę.
Kilkanaście MM leży w moim domowym archiwum ale chyba jako wartość antykwaryczna bo duża część z nich ukazała się już lepiej opracowanych w innych Wydawnictwach.
Kilka modeli broni pancernej jak:Putiłow-Garford, T-70, SU-76, R-35, Crusader II, wykonałem samodzielnie na podstawie planów jakie pojawiały sie w Polsce zanim ktoś z wybitnych Autorów przerobił je na wycinankę MM więc tych galerii tu nie pokazuję.
Tak jak już pisałem zamieszczając przy ostatnim prezentowanym samolocie czy okręcie zachowane okładki MM tych modeli, które zniszczyłem lub (co było rzadziej) uległy zębom czasu wiele mojej pracy świadomie obróciłem w popiół.
Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze zamieścić zdjęcia zdjęć z takiej pirotechniczno-modelarsko-fotograficznej sesji w przypadku kilku modeli.
A oto i temat ostatniej Galerii -model 2 Ka-Mi ("Kamisha") wykonany w malowaniu i oznakowaniu sił desantowych japońskiej marynarki wojennej z okresu walk o Saipan w archipelagu Marianów w czerwcu 1944 r. (jak na okładce MM widocznej na pierwszej fotce)


, , , , , ,


, , , , , ,


, , , , , ,

Post zmieniony (31-08-14 09:27)

 
03-06-08 20:46  Galeria autorska (stanisław.z)
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22



Post zmieniony (13-09-18 11:48)

 
09-04-09 23:36  Galeria autorska (Jorzik)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Prezentuję jeszcze pachnący farbą model Mizu Sensha 2602 TYP 2 Ka-Mi.
Czołg w malowaniu szaroniebieskim i z oznaczeniem 101 Oddziału Specjalnych Sił Desantowych Marynarki.
Jest to model pierwszej wersji tego czołgu produkowany do 1943 roku.
Model skleiłem z oryginalnego MM 8/91.
Przed wycinaniem pokryłem arkusze warstwą lakieru bezbarwnego.
Niestety z racji jakościowo złego kartonu, podczas formowania części następowało pękanie papieru, podjąłem decyzję o pomalowaniu modelu.
Podczas budowy użyłem farb akrylowych Pactra:A 87, A 46, A 51, oraz suchych pasteli.
Dorobiłem parę drobiazgów aby uplastycznić model.Gąsienice laserowo wycinane(zaadoptowane od Chi-Ha)
Samo opracowanie jak na ówczesne czasy nie odstawało od standardów tego wydawnictwa pod względem opracowania jak i jakości kartonu. Niemniej model okazał się sklejalny, a tematyka jest bliska moim zainteresowaniom.

Miłego ogladania








Odgrzewam temat ponieważ wykonałem zaległe fotki full i old.




--

Post zmieniony (02-08-13 16:16)

 
24-03-10 10:21  Galeria autorska (Biess)
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam.
Kolejny starszy ale sklejony niedawno model w moich zbiorach. Ze względu na stary i zmechacony karton pomalowałem go rozrzedzonym wikolem.

Pozdrawiam

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
13-07-13 10:33  Galeria autorska (MirZ)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Witam. Przedstawiam mój model czołgu 2 KA-MI.
Replika w wersji bez pływaków.

I model w wersji z pływakami.

Co do samej wycinanki, to jest naprawdę niezła. Bardzo dobre spasowanie części powoduje, że model klei się z przyjemnością. A gąsienice w tym opracowaniu to chyba najłatwiejsze gąski w dziejach modelarstwa kartonowego.
ps. Model w całości malowany.
--

Post zmieniony (24-05-21 21:53)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024