<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1990   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-07-07 23:03  4/1990 Samolot myśliwski Grumman F6F3 Hellcat
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

4/1990 Samolot myśliwski Grumman F6F3 Hellcat

WSMK - Karta Modelu




 
22-07-07 00:14  Galeria autorska (Marek The)
Marek The 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 24

Poniżej przedstawiam model, który jako pierwszy rozpoczął moją przygodę z modelarstwem kartonowym. W sumie jest to model, który skleiłem po jakichś dwóch latach od sklejenia pierwowzoru, kiedy moje umiejętności były już podparte jakimiś doświadczeniami. Stąd mój sentyment do Hellcata. Od niego się zaczeło i trwa nadal...




--
Pozdrawiam
Marek :D

 
30-07-07 12:47  Galeria autorska (messer)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Świeżo sklejony model Hellcata :) Pomimo niedokładnego opracowania i potrzeby poprawiania niektórych elementów jestem zaskoczony efektem końcowym.




--

Post zmieniony (27-07-17 19:36)

 
25-09-07 00:30  Galeria autorska (JAŃCIO)
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Chciałbym tutaj dorzucić i mojego Hellcata . Został on przemalowany z barw brytyjskich na samolot z lotniskowca Lexington .Pierwszy raz tutaj zaznaczyłem linie podziału blach oraz malowałem cały model. .Zobaczcie sami jak to wyszło .









Pozdrawiam .


Jańcio .

 
09-11-07 08:15  Galeria autorska (Jaćko)
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Bardzo wielu z nas ma przerwę w modelarstwie. Po niej następuje powrót jakimś modelem- dla mnie powrotem tym był właśnie Hellcat.. Model nie ma w sobie nic szczególnego poza tym sentymentem, że pierwszy po latachi przy okazji modele helcatów są pechowe jesli chodzi o malowanie poszycia części silnikowej. U Halińskiego niektórzy pewnie pamiętacie przesunięcie strugi okopceń od spalin na jednym z segmentów na tym Wasiakowym trzeci segment ma również zbyt głęboko pociągnięte malowanie boków

Widoczne zszarzenia to nie kurz ale lakier dozowany aerozolem. Okazało się ,że pomiędzy jedną warstwą lakieru a drugą musi upłynąć czas na porządne wyschnięcie. Inaczej model pokrywa sie szarym nalotem od lakieru.

Jak wczesniej pisałem , głównym odbiorcą modeli jest mój syn i służą mu do zabawy. Te gwoździe widoczne przy zbiorniku paliwa okazały się najlepszym remedium na wieczne utrącanie takiej"bomby"



Post zmieniony (12-11-07 07:43)

 
05-09-10 11:40  Kosz
donzibi 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Model z przed roku.


Post zmieniony (13-11-18 20:03)

 
31-01-12 15:47  Galeria autorska (ReVan_1991)
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11



--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
05-07-12 11:28  Galeria autorska (Paweł/Fisk78)
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1


Witam . Do tematu zabrałem się z sentymentu .Skleiłem go wtedy w kwietniu 1990 roku.Niedawno model kupiłem w antykwariacie i postanowiłem go sobie znów skleić.Kleił się przyjemnie tak jaki i w ówczesnym czasie.











--

 
11-01-16 22:26  Galeria autorska (noker)
noker 



 - 4

Przedstawiam mojego Hellcata. Model sklejony baaardzo dawno temu, jakieś lata 92-93 z tego co pamiętam. niby papier wiadomej jakości ale przetrwał.







--
Pozdrawiam Rafał
<< Nidy Nikogo O Nic nie Proś, Sami Przyjdą, Sami Dadzą >>

 
03-11-18 23:21  Galeria autorska (Sebastian Cz.)
Sebastian Cz. 



 - 16

Model podobnie jak Chance Vought F4U-1D Corsair, dostałem pod opiekę, więc nie mogę wiele o nim napisać. Podejrzewam wykonanie na 1 połowe lat 90tych, Stan na chwile obecną bardzo dobry.
Miłego !



--
Pozdrawiam
Sebastian

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024