<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1989   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-07-07 15:00  4/1989 Lekki czołg pływający T-38
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

4/1989 Lekki czołg pływający T-38

WSMK - Karta Modelu

 
30-08-07 21:16  Galeria autorska (Berni)
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
Model się sklejało bardzo dobrze, jest zaprojektowany bez żadnych większych błędów.





Eh, i tym samym chyba mamy sklejony kompletny rocznik 1989 MAŁEGO MODELARZA.
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
04-09-07 16:22  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Również fajne w klejeniu nawet dla niezbyt wprawnego modelarza kolejne stare, "pancerne maleństwo".
Wielkość modelu widać na podstawie proporcji do archiwalnej (trochę jak one wszystkie z tak dużym stażem zniszczonej) okładki, na tle której sfotografowałem swój model.
Jak zwykle trochę więcej pracy było z układem jezdnym co jest "normalką" jeżeli chodzi o gąsienicowy sprzęt pancerny.
Przy samym montażu przede wszystkim była trudność z dobrym zamocowaniem wózków z kołami do kadłuba gdyż w to jednopunktowe przejście osi wózka jezdnego w kadłub trzeba było wkleić odpowiedni gwoździk sięgający nie tylko przez ściankę kadłuba ale aż przez wewnętrzną wręgę, by całość mimo solidnego kartonu i dobrego kleju się nie wyłamywała.
Swój model wyposażyłem w inną stosowaną w oryginale wersję uzbrojenia niż zaproponowaną w MM bowiem zamontowałem mu działko SzWak (SzKas) kal. 20 mm. a nie jak pierwotnie był km. DT kal. 7,62mm.
Muszę przyznać, że prostota jaką oferował w swoich czasopismach MM była ogromną zaletą i atrybutem, który nie zniechęcał początkujących adeptów tego hobby do modelarstwa, a oprócz tego wycinanka była dostępna przysłowiowo "na każdą kieszeń", które to tradycje są kontynuowane przez Wydawnictwo do dziś.



, , , , , ,


, , , , , ,


, ,

Post zmieniony (31-08-14 08:48)

 
06-06-10 23:03  Galeria autorska (Kolniak)
Kolniak 

 - 3

Model wykonałem zaraz po ukazaniu się, czyli gdzieś w połowie 1990 r. Klejony był "Fieniksem" - rosyjskim odpowiednikiem hermolu, który miał niestety taką wadę, że był brązowawy i z czasem ciemniał. Niestety tu też widać tego efekty. Dodatkowo podwozie trochę się rozklekotało i to chyba niekoniecznie ze względu na upływający czas. O retuszu wówczas nie wiedziałem.

Generalnie sklejało się przyjemnie, kłopoty sprawiało jedynie zawieszenie - jak w większości czołgów.


Korzystając z okazji danej przez powódź, pokusiłem się o zdjątka inspirowane okładką modelu:


No i inne ujęcia w terenie:

 
09-11-14 20:43  Galeria autorska (Przemek)
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Również dorzucę swojego malucha. Sam modle opracowany bardzo dobrze i bez większych błędu. Trochę dokuczliwy był karton. Spor czasu zeszło na gąsienice z których i tak nie jestem zadowolony, ogólnie jednak modle przyjemny i do polecenia innym kartonowym sklejaczom:)





--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
16-04-19 19:36  Galeria autorska (brzydal)
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Model bardzo przyjemny w budowie. Ręcznie kreślony lecz dobrze spasowany. Pełen podziw dla autora.



--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024