<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1987   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-07-07 23:38  6/1987 Polski samolot myśliwski PZL P-24G
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

6/1987 Polski samolot myśliwski PZL P-24G

WSMK - Karta Modelu

 
09-08-07 18:35  Galeria autorska (Piotr D.)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Podobnie jak Breguet XIX model ten kleiłem jakieś 4 lata temu. Opracowanie autorstwa p. Wasiaka było moim zdaniem świetne. Co prawda brak był wnętrza kabiny (tzn był tylko fotel i "deska rozdzielcza"), ale wszystkie części pasowały do siebie bez większych problemów. Z pancernym kartonem poradziłem sobie za pomocą śliny modelarskiej ;-). Kabinkę użyłem od Ki 61 od Hala, pasowała niemal idealnie. Sam model ma pewne trudności z naśladowaniem swojego pierwowzoru, dlatego przerobiłem go do standardu nieistniejącej wersji J/H, które to miały wejść na uzbrojenie Wojska Polskiego. Nie było to zbyt trudne, jako że nie ma żadnych zdjęć ani planów tych wersji, więc modyfikacje były wytworem mojej wyobraźni. Sprowadziło się to właściwie jedynie do wspomnianej już przeze mnie kabinki uwypuklonej na górze dla polepszenia widoczności oraz przerobionego śmigła. Ten model również zakończył już swój żywot, tak więc te zdjęcia gotowego modelu są chyba jedynymi jakie mi po nim pozostały. Gdzieś w czeluściach forum pozostała jeszcze relacja z budowy.




--
pozdrawiam
Piotr


 
18-08-07 13:08  Galeria autorska (Łukasz_K)
Łukasz_K 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Jeden z pierwszych moich modeli. Do dziś stoi na półce ze względu na sentyment i ładną sylwetkę. Bez retuszu i polakierowany lakierem nitro który zmienił mi kolor modelu.



--

 
02-05-13 19:21  Galeria autorska (Majkel 91)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Model klejony w kwietniu 2013 roku.
Jeden z lepiej zaprojektowanych modeli Pana Wasiaka jaki kleiłem :D
Jeśli chodzi o wykonanie to największe problemy miałem ze skrzydłami. Połączenie centropłatów z resztą skrzydeł wymagało sporo szlifowania żeby było równo. W wyniku tego centropłaty mają trochę większy wznios, ale chociaż jest symetrycznie :)
Nie jestem zadowolony z osłony kabiny (która wyszła troszeczkę koślawo) i z owiewek kół, które po sklejeniu miały nie równą powierzchnie i musiałem je zeszlifować i podmalować.
Od siebie dodałem wnętrze kabiny i przerobiłem silnik a'la Mistewicz :) klejąc cylindry z walców, wycinankowe krążki jakoś za mną nie przemawiały.

Z P 11c

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
12-08-15 19:36  Galeria autorska (Petrov)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo dobrze spasowany model, nie miałem z nim najmniejszych problemów (pomijając jakość kartonu). Coś tam gdzieś tam wiadomo, że się nie zgrało, ale nic o co możnaby kruszyć przysłowiową kopię.



a tu relacja i więcej zdjęć: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=293452&t=293452&filtr=0&page=1

--
54323031

 
07-08-19 16:23  Galeria autorska (Teich )
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Klejony nie pamiętam kiedy ale na pewno po PZL P11. Karton to był faktycznie wielki minus tego modelu. Przy mojej niewielkiej technice wyszły liczne niedoróbki, których wolałbym uniknąć ale się nie udało.

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024