<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1987   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-07-07 23:38  9/1987 Samolot myśliwsko-bombowy Mirage F1C
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

9/1987 Samolot myśliwsko-bombowy Mirage F1C

WSMK - Karta Modelu

 
06-08-07 12:53  Galeria autorska (joajar)
joajar 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 6

Model zrobiony prawie 20 lat temu z wycinanki w całości pomalowany. Przeleżał na szafie obecnie go trochę odkurzyłem i dorobiłem kilka braków. Pomalowany farbami olejnymi (to co było wtedu na rynku) z odtworzeniem podziału blach i nitowania (pisakiem chyba ?), a potem lakierem. Obecnie w stanie jak na zdjęciach. Mam nadzieje, że w galerii pokaże się lepsze wykonanie tego modelu.





pozdrawiam
Jarek (joajar)
---------------------------------
http://www.joajar.gower.pl/

 
10-12-07 12:06  Galeria autorska (Jaćko)
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Joajar napisał "Mam nadzieje, że w galerii pokaże się lepsze wykonanie tego modelu".
Niestety jesczze to nie moja kolekcja, jeszcze przyjdzie poczekac na lepsze wykonanie.
Wracając do modelu. Oglądając kolekcje innych Mirage 3 zauważam duże podobieństwo w zakresie bryły samego kadłuba samolotu. Być może skutkowało to tym,że kolejny model tym razem Mirage F1C ma już porządnie zaprojektowany i spasowany kadłub. Jego klejenie to prawdziwa przyjemność, ja jednak sugerował bym by jednak troche zmienić kolejnośc wykonywania segmentów kadłuba. Najpierw segment z kabiną i posuwamy się do przodu samolotu, potem segment za płatami głównymi i posuwamy się z robota do tyłu, potem dwa segmenty środkowe.
W modelu pochwlic chce równiez sposób wzmocenienia i osadzania płatów i ustrzenia ogonowego. Nie wręgi, które trzeba kleić na tekturę, symetrycznie wycinać, szlifować i uważać by się nie zwichrowały ale prostopadłościenne pudełka , które jednoćzesnie nadają kształt i wzmacniają poszycie.
Poza tym podoba mi się bogate uzbrojenie pod skrzydłami, model dobrze prezentuje się pod sufitem, w przeciwieństwie do wielu innych , które z perspektywy podłogi, sa widziane od spodu bardzo "płasko"
Co mi nie podpasowało:
-Nie wiedziałem jak spozycjonowac garb zaakabinowy. Wykonałem przez porównanie z rysunkiem zestawieniowym. Niestety po wykonaniu owiewki okazało się ,że nie jest pokryte przez jej przednią część białe pole na odcinku jakichś 5 mm . Proszę porównać widok z góry mojego modelu i modelu Joajara.
-Klapy podwozia- rozjechały się zarówno wielkościa jak i przejściem kolorów srebrnego w biały. Poniewaz model od początku miał iść pod sufit, to jest to niestety widoczne, przy wypuszczonym podwoziu i wychylonych klapach nie jest to zauważalne.
- i to nad czym najbardziej boleję to malowanie spodu kadłuba a raczej jego brak. Model od spodu jest biały ( a po latach raczej żółty), lepsze było by pozostawienie całego samolotu w kolorze srebrnym.

Krawędzie były retuszowane ołówkiem, który jak widzę na zdjęciach w świetle odbitym zdecydowanie źle się prezentują, natomiast w naturze jest to znaczenie lepiej dopasowane kolorystycznie
PS Dodam jeszcze,że model ten kupiłem za złotówkę (1 PLN ) na Allegro. Warto, szkoda, jedynie,że sama przesyłka w takim wypadku przekracxa dwukrotnie wartość modelu.



Post zmieniony (10-12-07 12:16)

 
08-04-13 20:24  Galeria autorska (zablo1978)
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Przedstawiam ukończony model samolotu Mirage F1c. Fajny modelik przyjemny w sklejaniu, tylko troszkę pękał mi papier ale to wina starości. Nie podobało mi się jedno, szablony na rysunku są za małe w stosunku do części, tak po za tym model dobry.

 
23-09-14 12:29  Galeria autorska (Petrov)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Model o bardzo ciekawej sylwetce, wartoby było wydać go ponownie (Panie Pawle M. - liczę na Pana :) ). Sympatyczny w klejeniu, choć nie obyło się bez kilku problemów.

 
13-07-16 08:57  Galeria autorska (killy9999)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9



Model sklejony przez mojego tatę. Pamiętam, że był w domu "od zawsze", więc wnioskuję że musiał być sklejony w momencie wydania albo niedługo potem. W moim dziecięcym żargonie nosił nazwę "samolotu ze szpiclem" :-D Jak widać model lata świetności ma już za sobą - urwane części, złamany nos. Nawiasem mówiąc to patrzę na ten pancerny karton i nie mogę się nadziwić jak mój tata go tak elegancko zwinął na nosie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
12-04-17 13:58  Galeria autorska (balu109)
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Zrobiłem scan modele i ona i poddała się waloryzacji.
Szereg elementów jest stworzony na nowo - owiewki zawiasow, navesniki rakiet i same rakiety.
Model był by prosty, jeśli by autor nie rysował elementy karkasa krzywo, niesymetrycznie :((


--

Post zmieniony (12-04-17 14:00)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024