<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1987   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-07-07 23:41  2-3/1987 Okręt liniowy Oktiabrskaja Rewolucja
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

2-3/1987 Okręt liniowy Oktiabrskaja Rewolucja

WSMK - Karta Modelu


 
26-07-07 11:26  Galeria autorska (Kemot)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jeden z ciekawszych pancerników wydanych w "kartonie". Sklejony został przeze mnie "ładnych" kilka lat temu. Prezentuje się jednak bardzo dobrze. Okręt nie jest zbyt duży - opracowanie tradycyjne dla Małego Modelarza czyli 1/300. Poziom komplikacji i szczegółowości odpowiedni jak na lata 80-te. Dość trudne burty wymagały wprawy przy sklejaniu. Pozostałe elementy modelu kleiło się bardzo dobrze. Nawet rozbudowana dziobowa nadbudówka i pokrzywiony komin nie stanowiły większego problemu. Okręt początkowo miał mieć pomalowane tylko dno (jakaś zdobyczna farba nitro). W czasie budowy przydarzyła mu się jednak niewielka kolizja z betonowymi schodami (z wysokości 2,5 metra) w wyniku czego rufa została zdeformowana. Papier jakimś cudem udało się wyprostować ale ogólnie nie wyglądało to efektownie. Postanowiłem wtedy pomalować całe burty. Szarą farbę olejną "pożyczyłem" sobie z puszki przeznaczonej na malowanie ogrodzenia na mojej działce... Dodatkowo wkleiłem w burty okręgi wykonane z miedzianego drutu nawiniętego na odpowiednią średnicę. Przy okazji nieco "poszpachlowałem" burty masą zrobioną ze szkolnej kredy (utartej wcześniej na tarce do warzyw) i tej samej olejnej farby, którą malowane były później burty. W tamtych czasach nie wiedziałem, że znacznie lepszy od kredy byłby drobniutki talk. Ponieważ ręcznie roztarcie kredy na "mąkę" było niemożliwe, stąd też na burtach pojawiają się gdzieniegdzie szare grudki.
Model został wyretuszowany najzwyklejszymi szkolnymi farbami plakatowymi. Z biegiem lat karton pancernika wyblakł i retusz stał się wyraźnie ciemniejszy. Reling i olinowanie zrobione jest ze zwykłych szarych nici (słupki relingu oczywiście są zrobione z drutu). Gdzieniegdzie znaleźć można fragmenty pomalowanej firanki (komin, nadbudówka). Jako ciekawostkę dodam, że samolot jest zdejmowany z okrętu (ma on wklejoną w środek szpilkę, której wystające ostrze wsuwane jest w przygotowany otwór na dachu działa.





--
pzdr
Kemot

 
19-08-07 23:11  Galeria autorska (Stefan Jóźwiak)
Stefan Jóźwiak 

 - 20

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024