<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1986   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-07-07 11:05  6/1986 Samolot myśliwski Mig-17
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

6/1986 Samolot myśliwski Mig-17

WSMK - Karta Modelu

 
13-07-07 22:36  Galeria autorska (BeBe)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Zacznę może od pierwszego mojego modelu, po wielu latach przerwy. Kiedy to nie wiedziałem za bardzo co to jest retusz ;-)
Model autorstwa Michała Grabowskiego, od tego modelu zwróciłem uwagę (szczególną) na autora. Samolot tzw. "rurka" nie sprawiał żadnych problemów w klejeniu, jedynym mankamentem są pomieszane kolory poszycia statecznika poziomego, dlatego też odwrotnie wkleiłem zbiorniki paliwa co by "dziwne łaty" były na całym modelu.



--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
02-02-09 19:07  Galeria autorska (pioterek)
pioterek 

 - 1

Witam serdecznie. Jest to moja pierwsza galeria. Nie było większych problemów. Jedynie kształtowanie zbiorników i wyrzutnie pocisków. Dawał się we znaki stary łamliwy papier. Nie retuszowałem jedynie białe krawędzie zamalowywałem czarnym pisakiem. Pomyłkę jaką popełniłem to przy osłonie kabiny. W rzeczywistości odsuwa sie tylna i środkowa część. W wycinance jest zrobione jako 3 elementy i tym się zasudoerowałem. Nijak szło dopasować więc zdecydowałem sie wykonać jako odsuniętą.



--

 
06-01-12 01:17  Galeria autorska (Adam Cook - bomb)
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Wyszperałem w komputerze jedyne (niestety) zdjęcie mojego modelu MiG-17.
Model bezproblemowy i całkiem dobrze spasowany.

Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
08-04-13 16:02  Galeria autorska (Majkel 91)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam, przedstawiam kolejny mój model z rocznika 1986. Model dość prosty w budowie, choć nie ustrzegłem się błędów:
- krzywo wklejona przegroda
- szczeliny w trochę krzywo wklejonej osłonie kabiny
- małe szczeliny w połączeniu kadłub- skrzydło
- zbyt płaskie końcówki skrzydeł, uniemożliwiły mi mi wykonanie rurek Pitota w postaci takiej jak w wycinance
Mimo tych i innych mniejszych błędów (które staram się wyeliminować np. zbyt widocznych połączeń segmentów) Jestem zadowolony z modelu. Jest to pierwszy sklejony odrzutowiec i na dodatek pierwszy model, który powiesiłem.
Model klejony w sierpniu 2012.



--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
02-12-14 11:57  Galeria autorska (Petrov)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Sklejanie modelu przyniosło mi wiele frajdy. Papier wiadomo - łamliwy, ale waciki i woda pomogły temu zaradzić.




Tutaj relacja i więcej zdjęć:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=274924&t=274924&page=1

 
14-04-20 20:28  Galeria autorska (Bosman)
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10







--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
10-02-24 17:45  Galeria autorska (witk45)
witk45 

 - 3

Model ze mną jest już ponad 25 lat. Dzielnie znosił przeprowadzki ale od jakiegoś czasu widzę, że karton zrobił się strasznie kruchy i łamliwy, podatny na wszelkie ostrzejsze traktowanie. Nigdy nie caponowałem modeli a tylko ten jeden jest taki wrażliwy. Sklejało się dobrze i fajnie wygląda w mojej kolekcji odrzutowców polskich. Tylko zastanawiało mnie jak to by był prawdziwy samolot czy przez te wyrzutnie zamknęło by mu się podwozie....no chyba że to ja coś źle skleiłem....: )



--
Pozdrawiam, Witek

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024