<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1986   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-07-07 11:02  10-11/1986 Krążownik ZOP Mińsk
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

10-11/1986 Krążownik ZOP Mińsk

WSMK - Karta Modelu

 
26-07-07 11:43  Galeria autorska (Kemot)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Krążownik-lotniskowiec Mińsk jest jedną z ciekawszych konstrukcji morskich. Okręt posiada w zarówno cechy krążownika naszpikowanego artylerią jak również spory pokład startowy dla startujących pionowo JAK-ów i śmigłowców KA-32.
Model ma bardzo dokładnie spasowaną część podwodną, z którą (o dziwo) nie miałem żadnych problemów. Jedynie gruszka dziobowa wymaga nieco cierpliwości. Trochę gorzej jest z burtami. W moim przypadku na rufie występowały niewielkie szpary.
Ogólnie model nie jest zbyt trudny. Jedynie sporo uwagi należy poświęcić wystającemu poza krawędź kadłuba pokładowi lotniczemu. Poważny minus w opracowaniu to bardzo kiepski opis budowy i jeszcze gorsze rysunki. Niektóre części nie wiadomo kompletnie gdzie przykleić. Dotyczy to w szczególności drobnych elementów wyposażenia.
Wzorując się na broszurce wydanej przez GPM z krążownikami typu Kijew wzbogaciłem model o wiele anten oraz poprawiłem część błędów w opracowaniu. Mając sporo wolnego czasu (jeszcze szkoła średnia) dodałem do okrętu wiele elementów ruchomych. Są to min. obracane i podnoszone lufy dział, wyrzutnie rakiet itp. Jedną z najbardziej pracochłonnych czynności było sklejenie z drutów radarów dla Mińska. W opracowaniu miały być one wykonane po prostu z kartonu. Wszystkie radary w 95% są sklejone wodnym wikolem. Dodatkowo całą konstrukcję wzmocniła "kąpiel" w srebrzance do malowania żeliwnych kaloryferów.
Po kilku latach wegetacji Mińska w tumanach kurzu na szafie, zdecydowałem się dozbroić okręt modelami pionowzlotów JAK. Samolociki zostały wykonane na podstawie szablonów z opracowania lecz dodałem do nich sporo własnych detali.






--
pzdr
Kemot

 
24-01-10 18:45  Galeria autorska (CeZetKa)
CeZetKa 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 6

Model sklejony zaraz po wydaniu ,nie jest lakierowany , ale jeszcze sie trzyma.



--

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024