<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1986   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-07-07 11:03  9/1986 Niszczyciel ORP Garland
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

9/1986 Niszczyciel ORP Garland

WSMK - Karta Modelu

 
17-07-07 10:35  Galeria autorska (Chrisss)
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

To mój drugi model okrętu jaki wykonywałem. Spasowany był bardzo dobrze i nie dostrzegłem jakichkolwiek większych błędów. Relacja znajduje się tu: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=116329&t=105557






--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
23-07-07 09:26  Galeria autorska (yanis)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Model sklejony został w połowie lat 90-tych. Oryginalna wycinanka wzbogacona została o elementy wykonane na podstawie "Planów Modelarskich" oraz fotografii zaczerpniętych z albumu "Polska Marynarka Wojenna od pierwszej do ostatniej salwy II wojny światowej".

Najpoważniejszą modyfikacją było wykonanie części podwodnej kadłuba prawie od podstaw poprzez zagęszczenie wręgów (zastosowałem ich wtedy około 40). Większość drobnych elementów była przerysowywana na cienki karton o lepszej jakości - zastosowany w wycinance wydawał mi się zbyt "pancerny". Co do spasowania elementów nie mam żadnych krytycznych uwag.
Był to mój pierwszy w pełni malowany model i nie wykonałem nawet oszklenia bulajów :)




Modelem tym startowałem przez 2 lata na wszystkich ważniejszych imprezach krajowych. Ukoronowaniem jego "kariery zawodniczej" był udział w Navidze w Czechach i Belgii (lata 2000 i 2001). Od tamtego czasu starzeje się z godnością na mojej półeczce :)

Poniżej archiwalne fotki wykonane na zawodach w Warszawie w 1999 r. (spotkały się 2 "Garlandy") i Skawinie w 2000 r. (porównanie wielkości z japońskimi lotniskowcami).



--

-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

Post zmieniony (23-07-07 09:28)

 
21-10-07 00:52  Galeria autorska (orinoko)
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Przedstawiam model Garlanda sklejany jakoś tak na początku lat 90-ch.
Model jest sklejony w zasadzie w standardzie, w całości klejem Hermol (dzisiaj, kiedy są już dzieci, jedynie słuszny jest Wikol). Spoiny tam, gdzie je widać (głównie w okolicach masztów) nieco pożółkły, ale nadal są dość przezroczyste, a co ważniejsze, naprawdę dobrze się trzymają. Model stoi sobie u teściów za szybką, a wyciągnięcie go spowodowało oczywiście żywe zainteresowaniem moich szkrabów i konieczność kilku szybkich napraw.
Model jest zrobiony zasadniczo w standardzie, nawet podstawka jest standardowa. Elementy dorobione to:
- flaga z cienkiego, zeszytowego papieru pomalowanego kredkami ołówkowymi
- pontony zrobione białego kartonu, rysowane długopisem i pomalowane czerwoną kredką - dlatego zblakły; o ile pamiętam, oryginały były chyba całkowicie szare
- bomby głębinowe są zwinięte z cienkiego papieru, zresztą dość nierówno, pomalowane czarnym tuszem
- wały śrub są owinięte złotkiem z czekolady; nie pamiętam, czy nie miałem srebrnej farby, czy po prostu miałem taki akurat pomysł
Lufy dział zrobione są z drutu miedzianego (widać na nich zdecydowanie niedobrany odcień szarości). Maszty także są zrobione z drutu miedzianego, pomalowane jak widać. Olinowanie to najzwyklejsze nici bawełniane, w sumie nawet za bardzo nie obwisły.
Krawędzie modelu nie były retuszowane, nie bawiłem się w żadne fanaberie takie, jak relingi.
Model, o ile pamiętam, był dobrze spasowany. Jedyna niedoróbka to niezadrukowane otoczenie działa w okręgu na spardeku nadbudówki dziobowej. Retuszowałem to brązowym flamastrem.

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024