<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1986   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-07-07 11:01  12/1986 Czołg lekki RENAULT R17
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

12/1986 Czołg lekki RENAULT R17

WSMK - Karta Modelu

 
07-07-07 12:00  Galeria autorska (Marcinek)
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Chciałbym przedstawić jeden z moich modeli, a mianowicie Renault R-17 z MM w skali 1:25. Model należy do jednych z dokładniejszych jakie robiłem. Pojazd ten robiłem przez około miesiąc. Jedyne co w nim zmieniłem to gąsienice, ponieważ te z MM były jakieś fioletowe, zrobiłem ja według modelu z ModelCard'u i troche ulepszyłem. Mam nadzieje że się spodoba ;-)


 
11-07-07 18:58  Galeria autorska (Raduss)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Model sklejony około 19 lat temu. O ile pamiętam to jeden z pierwszych czołgów sklejony przeze mnie do końca. :-)
Jak widać byłem leniwy i zamiast męczyć się ze zwijaniem elementu imitującego sprężynę , wkleiłem sprężynkę od długopisu.



--


 
16-07-07 18:09  Galeria autorska (rylec)
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5






--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (19-07-07 23:19)

 
02-09-07 17:45  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Przedstawiam następny mój model czołgu z MM sklejony na początku 1987 r. a przy okazji pragnę wytłumaczyć tak długą przerwę w rocznikach.
Tak się złożyło, że w tamtych czasach najpierw ukazywały się plany czołgu lub samochodu pancernego w czasopiśmie "Modelarz" lub radzieckim "Modielist Konstruktor" a dopiero później w pewnym odstępie czasu pojawiała się wycinanka w MM.
Czując niedosyt w broni pancernej wiele modeli zaprojektowałem i wykonałem samodzielnie przed ukazaniem się Małego Modelarza.
Oczywiście jak tylko dany model pojawił się w MM zakupywałem go i dlatego wiele z nich nie ruszonych spoczywa w szafie do dzisiaj, a nie było wówczas skanerów czy o komputerach nawet się nie śniło.
Tak powstał m.in:
Putiłow -Garford kiedyś prezentowany przeze mnie na Forum, Renault R-35, SU-76, T-70 wiec modeli tych nie będę prezentował w Galerii ponieważ powstały przed pojawieniem się MM.
Ten mój zabytek, czyli model francuskiego czołgu lekkiego Renault R17 FT wykonany z Małego Modelarza Nr 12 z grudnia 1986r liczy sobie około 25 lat.
Pojazd ten nie sprawiał kłopotu z klejeniem, choć papier, na którym go wydano był twardy i włochaty.Nawet układ jezdny był łatwy a i gąsienice niezbyt skomplikowane. Wykonałem w barwach i oznaczeniach francuskich, dlatego, że czołgi te swój chrzest bojowy przeszły pod koniec I wś. w bitwie nad Marną, a po jej zakończeniu praktycznie do początków II wś. pozostawały w służbie wielu armii świata.
Przede wszystkim stanowiły one zalążek polskich sił pancernych w Odrodzonej Polsce, bowiem 120 sztuk ich (72 z armatą 37 mm i 48 z km 7,92 mm Hotchkiss) przybyło wraz z armią gen. Hallera w czerwcu 1919 r. do kraju.
Część czołgów sprzedano później do Hiszpanii jednak około 102 tych wozów w 3 kompaniach oraz w składach pociągów pancernych (czołgi na prowadnicach szynowych jako drezyny rozpoznawcze- model wydany przez GPM) brało także, (co prawda ograniczony) udział w kampanii wrześniowej m.in. wsławiając się walkami w obronie twierdzy w Brześciu nad Bugiem. Szkolili się na nich także polscy pancerniacy w 1940 r. we Francji.

, , , , , ,

, , , , , ,

No i ostatnie z trzech plenerów czołgów z I wś to R-17

, , , ,

Zdjęcia kombinowane w sepii

, , , ,

Zdjęcia kombinowane czarno-białe

, , ,

Na zakończenie tej trójki w jednym plenerze "pamiątkowe" zdjęcia grupowe :-)

, , , , ,

Post zmieniony (20-04-17 18:24)

 
06-09-07 19:53  Galeria autorska (Bialy)
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Porównując prezentowane zdjęcia z moim modelem dość długo zastanawiałem się czy wstawić fotki - ostatecznie zdecydowałem się pokazać moje wypociny. Nadmienię tylko, że klejąc ten model miałem 12 lat i jest to mój pierwszy model gąsienicowy. W całej karierze popełniłem tylko trzy takie modele - oprócz R17 był jeszcze R35 i działo SU75 (niestety modele te nie przetrwały do dnia dzisiejszego).

 
24-09-07 20:26  Galeria autorska (messer)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Pierwszy czołg jaki skleiłem w życiu, teraz wygląda dość tragicznie, został jakoś pozbierany do kupy po próbach zabawy nim przez mojego siostrzeńca.



Post zmieniony (27-07-17 22:36)

 
11-09-12 09:19  Galeria autorska (marek1)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,zapraszam do galerii mojego pierwszego czołgu , relacja z budowy http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=218946&t=218946
pozdrawiam marek
Galeria budowy



zdjęcia oryginału dla mnie po niewczasiehttp://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=1635 iiihttp://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=1634

Post zmieniony (28-01-18 17:39)

 
12-12-18 09:18  Galeria autorska (mariuszqlca)
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Model wykonany w roku 1996 jako pierwsza moja poważna ingerencja w oryginalną wycinankę. Zmiany objęły zmianę skali z A4 na A3 z wydrukiem na brystolu, wykonanie nitów, imitacji sprężyn i uchwytów, ruchomych kół, ogniw gąsienic i wieżyczki oraz oczywiście malowanie całego modelu.




--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
16-04-19 14:39  Galeria autorska (brzydal)
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Mój pierwszy kartonowy czołg.



--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024