LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-10-22 11:24  [P] Trop - co to znaczy?
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

myślałem, że to jakaś wersja niemieckich samolotów, ale jak zobaczyłem spitfire trop to zgłupiałem.
Proszę o oświecenie

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
18-10-22 17:53  Odp: [P] Trop - co to znaczy?
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam;

Wersja z filtrem przeciwpyłowym . Stosowana w rejonach pustynnych.

 
19-10-22 09:57  Odp: [P] Trop - co to znaczy?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Trop = tropical ?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
20-10-22 09:16  Odp: [P] Trop - co to znaczy?
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

dzięki

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
12-04-23 01:57  Odp: [P] Trop - co to znaczy?
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

O ile dobrze pamiętam z literatury to wersje tropikalne otrzymywały tez inne,bogatsze wyposażenie survivalowe i zbiornik na wode pitna . Inny byl tez system wentylacji kokpitu i zbiorniki olejowe i cieczy chłodzącej były większe.

Z zewnątrz te roznice byly mało zauważalne więc dla modelarza to nie jest problem. Wyjątkiem mogą być tropikalne wersje bombowców które otrzymywały inne zestawy radiostacji co mogło ale nie musiało powodować zmiany w antenach i ich mocowaniach.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024