LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-08-20 22:29  Wojna światów - film w rocznicę bitwy warszawskiej 1920 r. - błędne kadry
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dzisiaj obejrzałem sobie tak szumnie reklamowany film dokumentalny.
Wszystko piękne i ładnie pokolorowane ale.... totalna klapa z kadrami związanymi z udziałem polskiego lotnictwa wojskowego w wojnie polsko-sowieckiej.
Poniżej zdjęcia z fragmentu filmu mówiącego o udziale w walkach amerykańskich pilotów ochotników z 7.EM im. "Tadeusza Kościuszki "

Za Albatrosy D.III (Oef) serii 253 i Ansaldo A.1 "Balilla" "robią" polskiej produkcji PWS-A (BH-33) ze 122.EM 2.PL (Kraków) z lat 30-tych - a i tak źle jest pokolorowane godło eskadry: dwa białe pasy powinny być na niebieskim kwadracie a nie zielonym !
Kolejny "kwiatek" do wodnosamoloty atakujące cofające się spod Warszawy wojska sowieckie.

Zagadka - czyje one ? Wg mnie to Wilusia Kajzera !
Ci panowie dali plamę - a same to profesory habilitowane doktory :-)

Może pomińmy jednego z nich - o zmarłych nie wypada wszak mówić źle.

Post zmieniony (17-08-20 22:31)

 
19-08-20 21:35  Odp: Wojna światów - film w rocznicę bitwy warszawskiej 1920 r. - błędne kadry
Teledzin   

Ryszard
dla 99% oglądających ten samolot wygląda na myśliwiec z PWS.
W filmie używano fragmenty filmów dokumentalnych zbieranych w archiwach w Polsce i na świecie.
Pewnie jakiś stary (sprzed DWS) film miał w opisie 1920 r. lub coś podobnego i wzięto z niego fragment nie sprawdzając co to za samolot.

Ja zauważyłem na końcu filmu, że pokazywano czołgi CCCP produkowane w drugiej połowie lat 30-tych (T-26), są też sceny z filmu Bitwa Warszawska 1920, gdzie drugowojenne karabinki Mauser K98 udawały karabiny G98, a Mosin 91/30 udawał wz. 91.
Dla 99% oglądających nic, a dla 1% znających się na rzeczy ZBRODNIA.

--

Post zmieniony (19-08-20 21:52)

 
19-08-20 23:00  Odp: Wojna światów - film w rocznicę bitwy warszawskiej 1920 r. - błędne kadry
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jest tak jak napisałeś. Ja zaliczam się do tego 1 % :-)
Trzeba jeszcze dodać, że niektóre fragmenty to ujęcia z propagandowych filmów radzieckich (np. atak konnicy Budionnego) i przedwojennych polskich .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024